×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

RD koriģē “Mozaīkas” pieteikto praida gājiena maršrutu, “Antiglobālisti” piketēs aiz žoga (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Rīgas dome (RD) koriģējusi “Mozaīkas” pieteiktā praida gājiena maršrutu, savukārt biedrība “Antiglobālisti” varēs piketēt pie Vērmanes dārza žoga, žurnālistiem pirmdien pavēstīja Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs.

Viņš norādīja, ka praida gājiens 20.jūnijā koriģēts drošības apsvērumu dēļ.

Organizācijas “Mozaīka” valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina pavēstīja, ka pulcēšanās notiks uz Elizabetes ielas pie Vērmanes dārza un gājiens notiks maršrutā Brīvības iela – Bruņinieku iela – Tērbatas iela – Vērmanes dārzs. Iepriekš gājiens bija plānots pretējā virzienā.

Garina norādīja, ka gājienā dosies aptuveni 2000 cilvēku, tostarp ārzemnieki, ar mērķi parādīt sabiedrībai, ka “eksistē šāda sabiedrības grupa, un saistībā ar to nav sakārtota likumdošana, piemēram, nav iespējams reģistrēt viendzimuma laulības”.

Biedrībai “Antiglobālisti” dome piedāvā 20.jūnijā mainīt pasākuma vietu un organizēt to nevis Vērmanes dārza teritorijā, kā viņi bija pieteikuši iepriekš, bet pie dārza, aiz žoga Merķeļa ielas pusē.

“Viņi tiek izvietoti pie Vērmanes dārza, tieši aiz žoga, lai viņi varētu labā redzamībā un dzirdamībā izteikt savus viedokļus, jo acīmredzot tas ir pretpasākums. [..] Ir jānošķir šie pasākumi, taču tiesību akti norāda, ka ir jābūt šai tiešajai redzamībai un dzirdamībai, tādējādi vārda brīvība un pulcēšanas abām pusēm tiek nodrošināta,” paskaidroja izpilddirektors.

Komentējot lēmumu, Radzevičš norādīja, ka “Antiglobālistu” pirmais iesniegums tika iesniegs pārkāpjot tiesību normas, jo tas tika iesniegs ātrāk nekā pirms četriem mēnešiem, kā arī tā mērķi bija neleģitīmi.

“Pasākums ar neleģitīmiem mērķiem tika iesniegs ātrāk nekā pirms četriem mēnešiem. Faktiskis šis iesniegums vispār nebūtu jāskata,” sacīja Radzevičs.

“Antiglobālistu” pārstāvis Andris Orols pavēstīja, ka biedrība nav apmierināta ar šādu lēmumu un to pārsūdzēs. Biedrība uzskata, ka domes lēmumu ietekmē nevis termiņi, bet pavisam citi motīvi.

“Komunikācija ar Rīgas domi liecina, ka motīvi varētu būt pavisam citi – vai nu uz dome tiek izdarīts spiediens no ārvalstu diplomātiem, vai nu domē arī strādā “jautrie puiši un meitenes”, un viņi mēģina atļaut Vērmanes dārzā rīkot praidu saviem domubiedriem.,” sacīja Orols.

Tāpat pārstāvis pavēstīja, ka pagaidām “Antiglobālisti” negatavojas organizēt pretpasākumu, taču par vēl tiks lemts biedrības sapulcē.

Orols noradīja, ka “Antiglobālistu” pieteiktā pasākuma mērķis ir “ģimenes vērtību popularizēšana, smēķēšanas, alkohola, narkotiku, neveselīgas pārtikas lietošanas, kā arī seksuālu noviržu un perversijas nosodīšana”. Sākotnēji bija iecerēts, ka pasākumā piedalīsies aptuveni 50 cilvēku, taču tā kā aktivitāte esot liela, tad Orols lēš, ka kopumā uz biedrības plānoto pasākumu varētu ierasties 500 līdz pat 1000 līdzīgi domājošiem cilvēkiem.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass norādīja, ka “RPP kā arī Valsts policijas rīcībā ir pieteikoši resursi, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību dažāda veida pasākumos, un šis nebūt nav tas sarežģītākais”. Par konkrētiem drošības pasākumiem RPP vēl lems, taču zināms ir tas, ka Vērmanes dārzs būs pieejams visiem, jo tā ir publiska vieta, sacīja Lūkass.

Jau ziņots, ka praida nedēļas laikā no 15.līdz 21.jūnijam Rīgā gaidāmi aptuveni 50 dažādu pasākumu, kurus varētu apmeklēt aptuveni tūkstoš viesu no ārzemēm.

Organizācija “Mozaīka” informēja, ka šogad praida nedēļā programmā atgriežas svētdienas dievkalpojums, kas notika gan 2005., gan 2006.gadā. Pēc tam dievkalpojumi vairs netika rīkoti. Šogad tradīcija tiks atsākta, un svētdienas dievkalpojums sadarbībā ar Eiropas LGBT kristiešu grupu forumu atkal notiks Anglikāņu baznīcā.

Praida nedēļas laikā pasākumus rīko ne tikai ” Mozaīka”, bet arī Baltijas HIV asociācija sadarbībā ar organizācijām no ASV, Norvēģijas, Zviedrijas, Igaunijas, Latvijas Universitātes literatūras, folkloras un mākslas institūtu, kā arī ar daudzu ārvalstu vēstniecību atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kā savienība pateiks to arī darīsim -eiropa

  2. Bauskas zemessargs Atbildēt

    Cik ilgi turpinasies sita cuciba? Savaksies Riga perversi izvirtuli no visas pasaules, un mums jasez ka paklausigiem sunisiem kamer vini musu bernu acu prieksa krata savus roza fa… Driz vadzis luzis ! Dzirdi .. ! Ilgi tas ta neturpinasies tici man !

  3. Ar Antiglobālistiem nebija sapulce par Eiropraidu, bet par Antiglobālistu pasākumu par veselīgu dzīvesveidu. Tam nav nekāds sakars ar praidu, bet par vārda brīvību cilvēkiem Latvijā svarīgām tēmām, kas nav ar praidu saistīts, un pilnīgi citu tēmu. Ziņa ir sagrozīta un virsraksti video ir nepareizi.

  4. Simboliski: pirmais galds – Vērmanītī; otrais – žogmalē …

  5. Ar Antiglobālistiem nebija sapulce par Eiropraidu, bet par Antiglobālistu pasākumu par veselīgu dzīvesveidu. Tam nav nekāds sakars ar praidu, bet vārda brīvība par cilvēkiem Latvijā svarīgām tēmām. Ziņa ir sagrozīta un virsraksti video ir nepareizi.

Draugiem Facebook Twitter Google+