×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

RD līdzfinansējuma programmā šogad atjaunoti 38 kultūras pieminekļi

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Atjaunotā ēka Mednieku ielā 7.

Rīgas domes Īpašumu departamenta organizētajā līdzfinansējuma programmā kultūras pieminekļu saglabāšanai īstenoti 38 no sākotnēji apstiprinātajiem 47 projektiem.

Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē šodien izskatīja atskaiti par līdzfinansējuma programmas kultūras pieminekļu saglabāšanas īstenošanu 2016.gadā.

Būvju sakārtošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Irīna Miķelsone sēdē pastāstīja, ka sākotnēji tika pieteikti 55 projekti, no kuriem atbalstīja 47. Īpašumu departaments rezultātā apmaksāja 38 projektus, kuri līdz 15.novembrim bija pabeigti. No pārējiem deviņiem projektiem piecu ēku īpašnieki paši atteicās no dalības, jo darbus neizdevās pabeigt līdz 15.novembrim, savukārt četru projektu dalību konkursā pārtrauca Īpašumu departaments, jo netika izpildīti līguma nosacījumi.

Konkurss tika īstenots divās programmās – Lielajā programmā un Mazajā programmā.

Lielajā programmā varēja pieteikt projektus, kuriem nepieciešams finansējums līdz 14 000 eiro. Tajā bija pieteikti 29 projekti ēku fasāžu atjaunošanai. Savukārt Mazajā programmā varēja pieteikt projektus, kuriem vajadzīgs finansējums līdz 5000 eiro. Tajā tika paredzēta balkonu, logu, durvju un dažādu apdares elementu restaurāciju. Mazajā programmā bija pieteikti 18 projekti, kuri visi tika īstenoti.

Kā uzskatāmākos objektus programmas sēdē minēja daudzdzīvokļu ēku Eksporta ielā 4, ēku Tērbatas ielā 28, ēku Čaka ielā 55, ēku Mednieku ielā 7, griestus Marijas Magdalēnas baznīcā, Katoļu ielā 2, durvis ēkai Stabu ielā 61 un durvis ēkai Ģertrūdes ielā 19/21.

Īpašumu departamenta vadītājs Oļegs Burovs pastāstīja, ka programmas laikā tika līdzfinansēti projekti kopā 320 000 eiro apmērā.

Restaurators Roberts Vecums-Veco, kurš bija atbildīgs par Mazo programmu, sēdē uzsvēra, ka darbu izpildījumam ir ļoti dažāds līmenis, tāpēc ka cilvēki vienojušies ar dažādiem restauratoriem. Viņš norādīja, ka vairumā gadījumu tomēr cilvēki ir izdarījuši vairāk, nekā no viņiem bija prasīts.

Sēdē tika skatīts arī jautājums par konkursa “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai 2017.gadā” nolikuma apstiprināšanu.

Miķelsone pastāstīja, ka jaunajā nolikumā būs iekļauti vairāki precizējumi, kas atvieglos pieteikumu vērtēšanu. Turklāt būs noteikts, ka katram projektam būs jābūt vienai personai vai pārvaldniekam, kurš par to atbildēs. Mazajā programmā atļaus piedalīties arī viena dzīvokļa īpašniekam, ja viņš vēlēsies restaurēt kādu konkrētu publiski pieejamu elementu, kas nav jāsaskaņo ar ēkas citu dzīvokļu īpašniekiem.

Turklāt būs noteikts, ka pieteiktā objekta iemītniekiem nedrīkst būt nekustamā īpašuma nodokļa parāds vairāk kā 50 eiro apmērā. Turklāt īstenojamiem projektiem, jau tos iesniedzot, jābūt saskaņotiem būvvaldē.

Nākamajā programmā īpaši punkti tiks piešķirti, ja pieteiksies vairāku blakus esošu ēku īpašnieki. Lai gan projektus vērtēs atsevišķi, tiem tomēr būs lielākas izredzes iegūt līdzfinansējumu. Ja kāda no kopīgi iesniegtajām ēkām tiks noraidīta, tad pārējās tiks vērtētas atsevišķi bez iespējas iegūt papildu punktus konkursā.

Burovs pastāstīja, ka mērķis ir, lai tiktu veikta pēc iespējas kompleksa ēku renovācija.

Īpašumu departamenta vadītājs pauda, ka jaunā konkursa nolikumu plāno izsludināt nākamajā nedēļā un konkursam varēs pieteikties līdz 3. martam. Viņš norādīja, ka līgumus plānots slēgt līdz Lieldienām, lai aprīļa beigās programmas dalībnieki varētu sākt strādāt. Turklāt iecerēts janvārī organizēt semināru Rīgas domē, kurā interesenti tiks informēti par programmas juridiskajām un tehniskajām lietām.

Jau ziņots, ka šogad pirmo reizi Rīgas pašvaldība rīkoja līdzfinansējuma konkursu, kurā bija iespēja saņemt līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai.

Konkursa iesniegtos pieteikumus izvērtēja Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču tas īpašniekam tika piešķirts tikai pēc darbu pabeigšanas.

Konkursa rezultātā tika atjaunotas namu fasādes, restaurētas durvis, logi, lieveņi, griestu un sienu apdares.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+