×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

RD piešķirs naudu apavu iegādei pūtēju orķestrim “Rīga”

foto - Letafoto - Leta

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā šodien nolemts piešķirt 2400 latu pūtēju orķestrim “Rīga”, lai Dziesmu svētkos 48 orķestra mūziķi varētu muzicēt jaunos vasaras apavos.

Orķestra vadītāja Ilona Breģe šodien komitejas sēdē pastāstīja, ka orķestrim ir divi tērpi – melns smokings, pie kura melnus apavus mūziķi var atrast un uzvilkt paši, un gaišas krāsas vasaras tērpi, kuriem atbilstošus apavus piemeklēt ir sarežģītāk. Melnas kurpes pie gaiša tērpa neizskatās labi, bet arī tad, ja mūziķi piemeklē piemērotākus apavus, atšķiras gan to krāsa, gan modeļi.

Orķestris kopš tā dibināšanas 1972. gadā ir pastāvīgs Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku procesa dalībnieks.

Orķestra vasaras gaišie tērpi ir šūti 2008. gada Dziesmu svētkiem un šobrīd vēl ir lietojamā stāvoklī, bet apavu iegādei 2008. gadā finansējums atļāva nopirkt tikai vasaras sandales kompānijā “Gerkens&Co” par 10 latiem par pāri. Šie apavi piecu gadu laikā vairs nav lietojami svētkos.

Kvalitatīvu, gaišu vasaras apavu iegādei XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku koncertu vajadzībām būtu nepieciešami 50 lati vienam mūziķim jeb kopumā 2400 latu 48 pāru iegādei, un komitejas sēdē šodien nolemts nepieciešamo finansējumu no finanšu līdzekļu rezerves izglītības, kultūras un sporta pasākumu atbalstam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+