Latvijā
Rīga

RD trīs deputātu frakcija: Rīgas vadība būtu jāuzņemas kādai citai frakcijai, nevis “GKR”1


Pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins (no kreisās), Oskars Putniņš un Imants Keišs piedalās preses konferencē, kurā informē par jaunas frakcijas izveidi Rīgas domē.
Pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins (no kreisās), Oskars Putniņš un Imants Keišs piedalās preses konferencē, kurā informē par jaunas frakcijas izveidi Rīgas domē.
Foto: LETA/Zane Bitere

Līdzīgi kā valdības veidošanas procesā, Rīgas vadība būtu jāuzņemas kādai citai frakcijai, nevis “Gods kalpot Rīgai!”, uzskata jaunizveidotā Rīgas domes frakcija “Rīgai”, kurā apvienojušies neatkarīgie deputāti Oskars Putniņš, Druvis Kleins un Imants Keišs.

Putniņš šodien preses konferencē sacīja, ka valdības veidošanas procesā partijām tiek dota iespēja izveidot valdību, un, ja tas neizdodas, iespēju dod kādam citam. “Tieši tāpat vajadzētu būt Rīgā. GKR jau bija iespēja un tas neizdevās. Tagad iespēja būtu jādod citiem,” sacīja Putniņš.

Viņš atkārtoti norādīja, ka frakcijas iestājas par labējās koalīcijas izveidi domē un ir gatava atbalstīt jebkuru līdzšinējās opozīcijas virzītu kandidātu.
Preses konference par jaunas frakcijas izveidi Rīgas domē

“Tā kā medijos patlaban ir izskanējis Baibas Brokas vārds – esam gatavi paust viņai savu atbalstu,” sacīja Putniņš, norādot, ka opozīcijai ir unikāla iespēja izveidot koalīciju un ķerties klāt vēlētājiem dotajiem solījumiem.

Vienlaikus frakcija būtu gatava atbalstīt arī tā dēvēto varavīksnes koalīciju, proti, sadarbību gan ar opozīciju, gan ar “Neatkarīgo deputātu frakciju”, gan ar atsevišķiem koalīcijas pārstāvjiem.

Ja balsojumā par opozīcijas virzītu mēru apvienotos visa līdzšinējā opozīcija, jaunizveidotā frakcija “Rīgai” un arī “Neatkarīgo deputātu frakcija” – šim kandidātam tiktu nodrošinātas 32 balsis.

Taujāts, vai frakcija varētu atbalstīt arī “Saskaņas” virzītu mēru, Putniņš norādīja, ka šāds jautājums tiks vērtēts tikai pēc tam, ja mēru nevirzīs opozīcija.

Savukārt runājot par frakcijas biedru – Druvja Kleina un Imanta Keiša – iespējamo sadarbību ar Jauno konservatīvo partiju, Kleins pauda viedokli, ka pašiem JKP sākumā ir jāpauž sava nostāja. “Es joprojām uzskatu, ka ārkārtas vēlēšanas nav laba ideja un sadarbība ar “Neatkarīgo deputātu frakciju” nav tas sāpīgākais variants, kāpēc nevienoties par kopēju mēra kandidātu,” sacīja Kleins.

Atbildot uz jautājumu, vai frakcija būtu gatava pēc mēra ievēlēšanas balsot par regresa prasību iesniegšanu pret atsevišķiem līdzšinējās koalīcijas pārstāvjiem, deputāti sacīja, ka ko tādu atbalstītu pēc attiecīga tiesas lēmuma.

Saistītie raksti

“Sākumā ir jābūt pierādījumiem, ka šie deputāti ir bijuši negodprātīgi un izšķērdīgi, un to pierādīt var tiesa,” sacīja Putniņš.

“Ja tiesa lemtu, ka konkrētais deputāts ir vainīgs, būtu neloģiski, ja mēs viņus piesegtu un aizsargātu. Es domāju ikviens domes deputāts ir gatavs tiesā pierādīt savu taisnību,” piebilda Kleins.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ārkārtas finanšu pieprasījumā Latvijas Radio lūdz šim gadam piešķirt 100 000 eiro
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
LU reģionālajās filiālēs aizpildīti 19% studiju vietu
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ikšķiles pašvaldība Satversmes tiesā apstrīdēs Pūces rīkojumu
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija vēlas Eiropas vadītus kuģošanas aizsardzības spēkus Persijas līcī
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Smaga avārija netālu no “Akropoles”
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Ceļmalā baravikas lielākas par grozu! Laimīgie sēņotāji lielās ar guvumu
3 stundas