Latvijā
Rīga

RD trīs deputātu frakcija: Rīgas vadība būtu jāuzņemas kādai citai frakcijai, nevis “GKR”1


Pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins (no kreisās), Oskars Putniņš un Imants Keišs piedalās preses konferencē, kurā informē par jaunas frakcijas izveidi Rīgas domē.
Pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins (no kreisās), Oskars Putniņš un Imants Keišs piedalās preses konferencē, kurā informē par jaunas frakcijas izveidi Rīgas domē.
Foto: LETA/Zane Bitere

Līdzīgi kā valdības veidošanas procesā, Rīgas vadība būtu jāuzņemas kādai citai frakcijai, nevis “Gods kalpot Rīgai!”, uzskata jaunizveidotā Rīgas domes frakcija “Rīgai”, kurā apvienojušies neatkarīgie deputāti Oskars Putniņš, Druvis Kleins un Imants Keišs.

Putniņš šodien preses konferencē sacīja, ka valdības veidošanas procesā partijām tiek dota iespēja izveidot valdību, un, ja tas neizdodas, iespēju dod kādam citam. “Tieši tāpat vajadzētu būt Rīgā. GKR jau bija iespēja un tas neizdevās. Tagad iespēja būtu jādod citiem,” sacīja Putniņš.

Viņš atkārtoti norādīja, ka frakcijas iestājas par labējās koalīcijas izveidi domē un ir gatava atbalstīt jebkuru līdzšinējās opozīcijas virzītu kandidātu.
Preses konference par jaunas frakcijas izveidi Rīgas domē

“Tā kā medijos patlaban ir izskanējis Baibas Brokas vārds – esam gatavi paust viņai savu atbalstu,” sacīja Putniņš, norādot, ka opozīcijai ir unikāla iespēja izveidot koalīciju un ķerties klāt vēlētājiem dotajiem solījumiem.

Vienlaikus frakcija būtu gatava atbalstīt arī tā dēvēto varavīksnes koalīciju, proti, sadarbību gan ar opozīciju, gan ar “Neatkarīgo deputātu frakciju”, gan ar atsevišķiem koalīcijas pārstāvjiem.

Ja balsojumā par opozīcijas virzītu mēru apvienotos visa līdzšinējā opozīcija, jaunizveidotā frakcija “Rīgai” un arī “Neatkarīgo deputātu frakcija” – šim kandidātam tiktu nodrošinātas 32 balsis.

Taujāts, vai frakcija varētu atbalstīt arī “Saskaņas” virzītu mēru, Putniņš norādīja, ka šāds jautājums tiks vērtēts tikai pēc tam, ja mēru nevirzīs opozīcija.

Savukārt runājot par frakcijas biedru – Druvja Kleina un Imanta Keiša – iespējamo sadarbību ar Jauno konservatīvo partiju, Kleins pauda viedokli, ka pašiem JKP sākumā ir jāpauž sava nostāja. “Es joprojām uzskatu, ka ārkārtas vēlēšanas nav laba ideja un sadarbība ar “Neatkarīgo deputātu frakciju” nav tas sāpīgākais variants, kāpēc nevienoties par kopēju mēra kandidātu,” sacīja Kleins.

Atbildot uz jautājumu, vai frakcija būtu gatava pēc mēra ievēlēšanas balsot par regresa prasību iesniegšanu pret atsevišķiem līdzšinējās koalīcijas pārstāvjiem, deputāti sacīja, ka ko tādu atbalstītu pēc attiecīga tiesas lēmuma.

Saistītie raksti

“Sākumā ir jābūt pierādījumiem, ka šie deputāti ir bijuši negodprātīgi un izšķērdīgi, un to pierādīt var tiesa,” sacīja Putniņš.

“Ja tiesa lemtu, ka konkrētais deputāts ir vainīgs, būtu neloģiski, ja mēs viņus piesegtu un aizsargātu. Es domāju ikviens domes deputāts ir gatavs tiesā pierādīt savu taisnību,” piebilda Kleins.

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns prognozē arī turpmākas domstarpības ar koalīcijas partneriem
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: “Atkal iedzīvotājus rīda pret pašvaldībām?” 1
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā
58 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
59 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35” 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
4 stundas