×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

RD “veicinās un izskatīs iespējas ” latviešu grupiņu atvēršanai bērnudārzos (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas dome (RD) “veicinās un izskatīs iespējas” latviešu grupiņu atvēršanai bērnudārzos.

RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti ceturtdien nolēma, ka par izglītību atbildīgajam departamentam sadarbībā ar Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem jāveicina grupu atvēršana ar latviešu mācību valodu. Savukārt iestādēm, kuras īsteno mazākumtautību izglītības programmu ar krievu mācību valodu, jāizskata iespēja licencēt programmu arī latviešu mācību valodā, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Portālam “la.lv” Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, komentējot ceturtdienas lēmumu, teica, ka tas ir darīts visu laiku un šis darbs tiks turpināts. “Mēs turpināsim meklēt iespējas un atvērt grupas ar latviešu izglītības programmu īstenošanu. Jau vairākus gadus to darām,” viņa sacīja. Ceļi esot dažādi, piemēram, jaunu grupu veidošana izglītības iestādēs, mazākumtautību programmu bērnudārzos ieviest arī latviešu grupiņas.

Aldermane uzskata, ka faktiskais pieteikumu skaits uz vietu bērnudārzā nenorāda statistiku par latviešu ģimeņu bērniem, kuri nav nodrošināti ar izglītības iespējām, jo reģistrāciju rindā neveic pēc etniska iedalījuma.

“Novērojumi liecina, ka pirmsskolas programmās ar latviešu mācību valodu vecāki reģistrē bērnus arī no tādām ģimenēm, kurās saziņa nenotiek latviešu valodā. Līdz ar to faktiskais pieteikumu skaits uz vietu bērnudārzā nenorāda statistiku par latviešu ģimeņu bērniem, kuri nav nodrošināti ar izglītības iespējām, jo reģistrāciju rindā neveic pēc etniska iedalījuma. Vieta vecākiem tiek piedāvāta tikai tajā bērnudārzā, kurā vecāks savu bērnu ir reģistrējis. Turklāt pēdējos gados, atverot jaunās bērnudārzu grupas, ir ņemts vērā vecāku pieprasījums attiecībā uz mācību valodu,” uzsver pašvaldības pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. IZSKATĪT un VEICINĀT ir politiķu lauciņš. No RD visi iedzīvotāji sagaida risinājumus!

  2. Citāts: “latviešu dārziņos Rīgā ir divreiz garākas rindas”. Varbūt nepamanījāt, rusifikācijas periods Latvijā ir beidzies! Ja RD nespēj apmierināt pieprasījumu, tās vadība ir jānomaina.

  3. Latvijā pamatnācija ir latvieši, kuru senčos ir ebreji, krievi, poļi, ukraiņi utt. tāpēc sabiedrības vienotājs ir latviešu valoda. Visas tautības ir aicinātas kopt savas tradīcijas, bet vienojošais ir latviešu nevis krievu valoda. Cieti.

  4. Vairākus gadus strādā, bet mērķis kā nav tā nav sasniegts.

  5. Katru gadu silītes grupiņā ir vismaz 7 bērni, kuri latviski nesaprot, mājās arī nerunā latviski, protams, ka sākot runāt dārziņā to dara krieviski, audzinātājām darbs, jo latviešu bērni arī sāk runāt krieviski, kad nu mēs tā strādājam, bērns latviski iemācījies, tad, skoloties aiziet uz krievu skolu. strādājam bilingvāli, par ko, protams, neviens nemaksā, Var jau atvērt papildus grupiņas, bet, vai jums tur būs kas strādā, vismaz pašreizējā attieksme pret mazo grupu audzinātājām par to neliecina.

Draugiem Facebook Twitter Google+