×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. decembris, 2014
Drukāt

RD Vides komitejas deputātiem par pārkāpumiem jāpapildina “cūciņa”

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēžu laikā uz galda vienmēr pieejama krājkase, kas komitejas deputātiem no personīgajiem līdzekļiem jāpiepilda sēdes kavēšanas vai traucēšanas gadījumā, novēroja aģentūra LETA.

Kā paskaidroja komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR), šī tradīcija pārņemta no Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Mareka Segliņa. Komisijā Stepaņenko darbojās laikā, kad bija Saeimas deputāts.

Stepaņenko aģentūrai LETA pastāstīja, ka krājkase deputātam jāpapildina par vienu eiro gadījumā, ja viņš nokavē sēdi bez iepriekšēja brīdinājuma vai gadījumā, ja sēdi iztraucē deputāta mobilā tālruņa zvans. Savukārt, ja sēdi traucēt vai nokavēt gadās komitejas priekšsēdētājam vai priekšsēdētāja vietniekam, viņu pienākums ir krājkasē iemest vairāk par vienu eiro.

LETA novēroja, ka šo pienākumu deputāti atceras un viens otram nekautrējas arī atgādināt “pabarot cūciņu”, ja notiek kāds no minētajiem “pārkāpumiem”.

Krājkase tiek iztukšota divas reizes gadā, sakrāto naudu iztērējot simboliskam svētku mielastam divas reizes gadā – kliņģerim un upeņu dzērienam Ziemassvētku laikā un Jāņu dienas sieram, zemenēm un kvasam Līgo svētkos, pastāstīja Stepaņenko.

Viņš uzsvēra, ka minētā tradīcija disciplinē un veicina pozitīvu sadarbību starp opozīcijas un koalīcijas deputātiem. Viņš arī sacīja, ka visi komitejas locekļi ir informēti par to, kādam mērķim tiek tērētā sēžu laikā iekasētā nauda, un nevienam pret to nav iebildumu.

“Pusgada beigās naudas kliņģerim bieži nepietiek, tad es kā komitejas priekšsēdētājs no saviem līdzekļiem pielieku starpību,” pastāstīja Stepaņenko. “Cūciņa vienmēr glabājas pie komitejas sekretāres, lai neviens deputāts netiek klāt,” uzsvēra komitejas priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+