×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Reabilitācija

psihpietura_LETA2

Psihiatriskajās slimnīcās padomju laikā nepamatoti ievietotie beidzot varēs prasīt reabilitāciju. To tagad paredz jauns likums.

 

Lai atjaunotu vēsturisko taisnīgumu un padomju okupācijas laikā psihiatriskajās slimnīcās bez tiesas spriedumiem nepamatoti ievietoto cilvēku godu un cieņu, pieņemts likums “Par PSRS un Latvijas psihiatriskajās ārstniecības iestādēs laika posmā no 1940. gada 17. jūnija līdz 1991. gada 21. augustam nepamatoti ievietotajām personām”.

Iesniegumu prokuratūrai par personas statusa atjaunošanu varēs iesniegt pati persona – Latvijas pilsonis, nepilsonis vai pastāvīgais iedzīvotājs – vai tās aizgādnis. Pēc nāves – arī radinieks vai pārdzīvojušais laulātais. Lai pieņemtu lēmumu par personas statusa atjaunošanu vai atteikumu to darīt, prokurors pieprasīs psihiatrijas ekspertu komisijas rakstveida atzinumu, kā arī, ja nepieciešams, citu ekspertu, tostarp psihiatru atzinumu. Psihiatrijas ekspertu komisija atzinumu sniegs, pamatojoties uz medicīnisko dokumentāciju, kuru tās rīcībā būs nodevis prokurors.

Iesniegums par personas statusa atjaunošanu prokuratūrai jāizskata un lēmums jāpieņem sešu mēnešu laikā no tā saņemšanas dienas. Lēmumā prokuroram jānorāda, cik ilgu laiku persona bijusi nepamatoti ievietota psihiatriskajā ārstniecības iestādē un kādu apstākļu dēļ. Likumā noteikta arī prokuratūras lēmuma pārsūdzēšanas kārtība. Šādos gadījumos atzinumu izvērtēs ģenerālprokurors, un, ja persona būs neapmierināta, lēmumu varēs pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa noteiktajā kārtībā.

Likums stāsies spēkā šā gada 1. augustā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+