Mobilā versija
+5.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
26. novembris, 2014
Drukāt

Reaģējot uz notikumiem Ukrainā, “Dirty Deal Teatro” sāk “Kara piezīmes” (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izjūtot nepieciešamību reaģēt uz pēdējā laika notikumiem Ukrainā, teātris “Dirty Deal Teatro” šī gada 5. decembrī sāks sociāli un politiski nozīmīgu teātra projektu “Kara piezīmes” deviņu teātra tekstu lasījumu garumā, portālam LA.lv pastāstīja teātra pārstāve Daina Tabūne.

Projektā “Kara piezīmes” katru mēnesi cits dramaturgs un režisors līdz pat augustam sekos līdzi notiekošajam pasaules politiskajā ainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā. Projektā radītie teksti tiks piedāvāti skatītājiem publiskos lasījumos katra mēneša pirmajā piektdienā, kā arī publicēti portālā satori.lv. Pēc lasījumiem tiks rīkota publiska diskusija, kurā piedalīsies mākslinieki un viedokļu līderi.

Dalībnieki savos darbos izmantos ziņas, publiskos paziņojumus, redaktoru slejas un citas publikācijas medijos, tostarp atspoguļojot pretrunas dažādu valstu mediju telpās un tiecoties publikai sniegt pēc iespējas pilnīgāku aktuālo notikumu atainojumu. Cenšoties izprast mediju ietekmi uz sabiedrības viedokli, savā darbā katrs autors iekļaus arī savu personisko pieredzi, izjūtas un redzējumu, saskaroties ar kara situāciju tik netālu no mums.

Projektā “Kara piezīmes” piedalīsies dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Rasa Bugavičute, Jānis Balodis, Justīne Kļava, Sergejs Timofejevs, Agnese Rutkēviča, Andris Kalnozols, Lauris Gundars un teātra tekstu lasījumu režisori – Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps, Valters Sīlis, Dmitrijs Petrenko, Viesturs Meikšāns un Elmārs Seņkovs.

Pirmais teātra tekstu lasījums notiks 5. decembrī, tā dramaturgs ir Ivo Briedis un režisors – Kārlis Krūmiņš. Pēc lasījuma sekos diskusija, kurā izteikties tiks aicināti projektā iesaistītie mākslinieki un citi viedokļu līderi, kā arī skatītāji. Diskusijas mērķis ir veicināt dalīšanos pārdomās un viedokļos ne tikai par pasākumā nolasīto teātra tekstu, bet galvenokārt par notikumiem Ukrainā un to sekām Latvijas sabiedrībā.

Ieeja pasākumā – bez maksas, iepriekš “Biļešu paradīzes” kasēs piesakoties bezmaksas biļetei.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. katrs cenšas nopelnit uz citu nelaimes naudiņu

Žurka iecirtīs zobus simtgadēUz Nacionālā teātra skatuves būs gan strēlnieki, gan Lipmans, Kalvītis, Savickis un Liene Šomase
Draugiem Facebook Twitter Google+