Apbrīno

Reaģējot uz pieprasījumu, “Sony” atsāks vinila plašu ražošanu 0

Foto – Leta

Nepilnus 30 gadus pēc lēmuma pārtraukt vinila plašu ražošanu Japānas kompānija “Sony” nolēmusi atsākt šī datu nesēja ražošanu, jo pasaulē atgriezies pieprasījums pēc retro mūzikas formāta.

Rūpnīcā Tokijas dienvidrietumos pirmā jaunas vinila plašu partijas sāks ražot nākamā gada maijā, ceturtdien paziņoja “Sony Music Entertainment”.

Japānas kompānija šāda formāta datu nesēju ražošanu pārtrauca 1989.gadā, kad patērētāji arvien biežāk izvēlējās kompaktdiskus un citas jaunākas tehnoloģijas mūzikas ierakstiem, informēja kompānijā.

“Sony” bija nozīmīgs spēlētājs kompaktdisku izstrādā, bet tagad šo formātu ir nomainījušas digitālas mūzikas iegādes iespējas, piemēram, lejupielādēšana un straumēšana.

Vienlaikus pasaules mūzikas baudītāju vidū atgriežas vinila plašu ieraksti, kurus izvēlas ne tikai nostalģiski vecākas paaudzes pārstāvji, bet arī gados jauni mūzikas cienītāji.

Laikraksts “Nikkei” vēstīja, ka Japānā vienīgais šādu plašu izgatavotājs “Toyokasei” nespēj apmierināt pieprasījumu.

“Sony” tagad cenšas atrast pieredzējušos inženierus, kas pārzina vinila plašu ražošanas tehnoloģiju, liecina laikraksta rīcībā esošā informācija.

Japānas kompānija “Panasonic” pirms dažiem gadiem, reaģējot uz pieprasījumu, atsāka sava leģendārā plašu atskaņotāja “Technics SL-1200” ražošanu.

“Sony” pagaidām neatklāj, kādus ierakstus plāno jaunajām vinila platēm, bet “Nikkei” vēstīja, ka tiks izdotas japāņu tautasdziesmas, tostarp agrāki ieraksti, uz kuriem “Sony” pieder autortiesības, kā arī populārākie mūsdienu albumi.

Konsultāciju kompānijas “Deloitte” aplēses liecina, ka šogad vinila plašu sektora ieņēmumi pasaulē pārsniegs vienu miljardu ASV dolāru (879 miljonus eiro), bet kompaktdisku un digitālo formātu pārdošanas ieņēmumi turpinās sarukt.

Lielbritānijā, kur vinila ierakstu atdzimšana ir īpaši izteikta, šādu ierakstu ieņēmumi pērn pārsniedza straumēšanas platformu ieņēmumus.

LA.lv