Foto – AFP/LETA

“Real” Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sāk ar 3:0 uzvaru 0

Madrides “Real” UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfināla pirmajā spēlē trešdien ar3:0 (2:0) savā laukumā pārspēja Turcijas vienību Stambulas “Galatasaray”, praktiski garantējot nākamās kārtas sasniegšanu. Tikmēr Vācijas čempionvienība Dortmundes “Borussia” izbraukumā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar citu Spānijas komandu “Malaga”, cīņu par vietu pusfinālā atliekot uz atbildes maču.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Mačā Madridē jau no pirmajām minūtēm pārsvars piederēja mājiniekiem, rezultātu devītajā minūtē atklājot Krištianu Ronaldu. 20 minūtes vēlāk Karims Benzemā panāca 2:0, bet cīņas gala rezultātu 73.minūtē uzstādīja uz maiņu laukumā iznākušais Gonsalo Igvains. “Spānijas prese pirms mača nerespektēja “Galatasaray”, bet mēs viņus cienījām,” izteicās “Real” komandas galvenais treneris Žozē Mourinju. “Zinājām, ka viņiem ir fantastiski uzbrucēji, tāpēc sagatavojāmies labi. Mūsu aizsardzība šodien bija labāka par uzbrukumu. Rezultāts ir ļoti labs, tomēr esmu redzējis tik daudz neticamu lietu futbolā, ka nekas mani nevarētu pārsteigt,” uzsvēra Mourinju. “Stambula ir sarežģīta vieta, kur spēlēt, un mums būs ļoti smagi apstākļi.”

Tikmēr “Galatasaray” galvenais treneris Fatihs Terims izteicās, ka pretinieki izmantojuši vienkāršas viņu kļūdas. “Nevari pieļaut kļūdas šajā līmenī, bet mēs pieļāvām vienkāršas kļūdas gan pirmajos, gan arī otrajos zaudētajos vārtos,” atzina Terims, atzīstot, ka kļūdījies arī cīņas galvenais tiesnesis.

Tikmēr Malagā notikušajā mačā mājinieki noturēja bezvārtu neizšķirtu ar bundeslīgas pašreizējo čempionvienību. Kaut mačā dominēja “Borussia” komanda, tā nespēja gūt nevienus vārtus. “Varu sadzīvot ar šo 0:0. Aizvadījām labu maču pret spēcīgiem pretiniekiem,” uzsvēra “Borussia” galvenais treneris Jirgens Klops. “Spēlējām labi no tiesneša pirmās svilpes līdz pēdējai, tomēr šis ir augstākais līmenis. Zinām, kas mums jāizdara atbildes mačā.”

Savukārt “Malaga” galvenais treneris Manuels Pelegrīni, kurš 2006.gadā līdz Čempionu līgas pusfinālam aizveda citu Spānijas vienību “Villarreal”, atzina, ka arī viņa komandai vēl ir cerības. “Neuzskatu, ka spēle Vācijā mums būs sarežģītāka par šodienas cīņu. Dueļa likteni varētu mainīt agri vārti,” izteicās Pelegrīni.

Šo abu dueļu atbildes mači risināsies nākamajā otrdienā.

Vēl divu ceturtdaļfināla pāru pirmajos mačos neizšķirtu 2:2 aizraujošā cīņā pret slaveno spāņu klubu “Barcelona” guva Francijas komandas Parīzes “Saint-Germain” spēlētāji, bet pārliecinošo uzvaru gājienu turpināja Vācijas klubs Minhenes “Bayern”, kas ar rezultātu 2:0 savā laukumā uzvarēja Itālijas vienību Turīnas “Juventus”.

Jau ziņots, ka pāru uzvarētāji divu spēļu summā sasniegs pusfinālu, pirms kura notiks izloze. Savukārt fināls plānots 25.maijā Vemblija stadionā Londonā, kaut turnīrā vairs nav palicis neviens Anglijas klubs.