Mobilā versija
+6.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
15. februāris, 2015
Drukāt

Pētnieki: Leģendārais “dievišķais vējš” patiešām pastāvējis (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Amerikas ģeoloģiskā biedrība publiskojusi rezultātus pētījumam, kas apliecinājis, ka leģendās pieminētais “dievišķais vējš”, kas 13. gadsimtā apstādinājis mongoļu hana Hubilaja karaspēku, patiešām pastāvējis un bijis tik spēcīgs, kā par to reiz vēstīts.

Vēstures avoti to raksturo kā pēkšņi iesākušos taifūnu, kas divreiz – 1274. un 1281. gadā – izklīdināja un gandrīz pilnīgi iznīcināja mongoļu iebrucēju floti hana Hubilaja vadībā – toreiz tā apdraudēja Japānu. Starp citu, negaidītā veiksme kaujās ar mongoļiem japāņu apziņā uz daudziem gadsimtiem nostiprināja ideju par viņu dzimtenes dievišķo izcelsmi, kā arī ticību brīnumam un sintoisma dievu palīdzībai. Vārds “kamikadze” tulkojumā no japāņu valodas nozīmē “dievišķais vējš”. Vēloties pārliecināties, vai senajā leģendā slēpjas arī kāds patiesības grauds, zinātnieki, izpētījuši nogulšņu iežus reģionā, kur, pēc nostāsta, norisinājās liktenīgie notikumi, secināja, ka tieši tajā laikā šajā apgabalā patiešām plosījušies divi spēcīgi taifūni. Turklāt 13. gs. beigās šī parādība Japānā bijusi daudz biežāka nekā mūsdienās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ko zinātnieki izpētījuši? nogulšņu iežus vai tomēr nogulumiežus??

Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+