Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
23. augusts, 2014
Drukāt

“Realia”: Nekustamo īpašumu tirgus šajā vasarā īpaši aktīvs (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas nekustamo īpašumu tirgū tik liela aktivitāte kā 2014.gada vasarā sen nebija novērota, turklāt interese par īpašumu iegādi bija vienlīdz augsta gan no vietējo iedzīvotāju, gan ārvalstnieku puses, informēja nekustamo īpašumu kompānijas “Realia” jauno projektu pārdošanas nodaļas vadītāja Jūlija Geveilere.

Latvijas iedzīvotāji visvairāk interesējas par dzīvokļu iegādi klusos mikrorajonos, kā arī labprāt iegādājas dzīvokļus ar malkas apkuri Rīgas centrālajā daļā. Šādu dzīvokļu cenas patlaban ir visai izdevīgas, turklāt, šādus dzīvokļus pārbūvējot, tos var aprīkot ar modernām apkures ierīcēm vai, ja tas iespējams, pieslēgt centrālapkures sistēmai, skaidro Geveilere.

Tāpat vietējie pircēji arvien biežāk vēlas iegādāties lauksaimniecības zemi, mežus kopā ar nekustamo īpašumu. Tajā pašā laikā netrūkst pārdevēju, kuri cenšas ātri realizēt savu nekustamo īpašumu, piedāvājot to par zemāku cenu, nekā ir tā patiesā tirgus vērtība, norāda speciāliste.

Geveilere atzīmē, ka patlaban visiem, kas vēlas iegādāties vai plāno pārdot savu nekustamo īpašumu, ir pats labākais laiks to darīt, netērējot laiku. “Patlaban notiek pārmaiņas gan politikā, gan ekonomikā, un grūti prognozēt, kāda situācija būs jau pēc neilga laika. Labāk darījumus veikt tagad,” viņa iesaka.

Aktīvs bijis arī segments, kas saistīts ar nekustamo īpašumu iegādi un uzturēšanās atļauju piešķiršanu. Kā zināms, no šī gada 1.septembra spēkā stāsies jaunie Pilsonības un imigrācijas likuma grozījumi, kas arī izraisīja strauju nekustamo īpašumu iegādes dinamiku no ārzemnieku puses.

Daudzi ārvalstu pircēji, izprotot esošo situāciju un nevēloties nākotnē maksāt gandrīz divkārt lielāku summu, kā arī papildu nodokli 5% apmērā, ko nosaka jaunie grozījumi, jau laikus bez lieka stresa un steigas iegādājās likvīdus nekustamos īpašumus. Tomēr daļa klientu par īpašumu iegādi sāka domāt pēdējā brīdī un, cenšoties visas formalitātes nokārtot līdz augusta beigām, radīja problēmas gan sev, gan nekustamo īpašumu speciālistiem. Geveilere atzīst, ka diemžēl ne visiem pircējiem, kas iesnieguši visus dokumentus, izdosies nokārtot īpašumtiesības līdz 31.augustam un nāksies pakļauties jaunajām likuma prasībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Citiem vardiem, nekauniga spekulacija … kas nav ne nacionalas valsts ne tas latviesu pamattautas intrereses …

    … Velreiz tiek pieradita vajadziba ievelet nacionali noskanotu valdibu … !

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+