×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

“Realia”: pieaug dzīvokļu pārdošana; aktīvākie pircēji – vietējie iedzīvotāji

Foto - LETAFoto - LETA

Šis gads salīdzinājumā ar iepriekšējiem nekustamo īpašumu tirgū sācies ar krietni lielāku aktivitāti. Īpaši palielinājies dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits, un šajā jomā galvenie pircēji ir vietējie iedzīvotāji, klāsta kompānijas “Realia” projektu pārdošanas nodaļas vadītāja Jūlija Geveilere.

Par spīti augošajam pieprasījumam, tirgū piedāvāto īpašumu cenas atbilst to patiesajai vērtībai, un nav pamata bažām par iespējamu cenu “burbuli”, piebilst kompānijas pārstāve.

Vietējo pircēju aktivitātes pieaugumu ir grūti izskaidrot, taču viens no iemesliem varētu būt saistīts ar Latvijas pievienošanos eirozonai.

“Iespējams, bija daļa cilvēku, kas, baidoties no iespējamām valūtas kursa svārstībām vai citām ar finansēm saistītām globālām izmaiņām, vēlējās ātrāk tikt vaļā no saviem uzkrājumiem. Šajā gadījumā investīcija nekustamajā īpašumā ir tālredzīgs risinājums,” viņa spriež.

Tāpat novērots, ka, ieviešot eiro, īpašumu cenas palielinājās par vidēji 3-5%. “Daudziem tas bija kā signāls, ka, iespējams, cenas varētu ar laiku kāpt vēl un labāk īpašumu iegādāt tūlīt,” skaidro Geveilere.

Vēl viens iemesls paaugstinātai pircēju aktivitātei varētu būt saistīts ar plānotajām izmaiņām hipotekārās kreditēšanas normatīvajos aktos. “Daudziem ir bažas, ka hipotekārā kredīta saņemšana nākotnē varētu kļūt sarežģītāka, tāpēc laikus steidz iegādāt īpašumus. Savukārt bankas vismaz šobrīd ir kļuvušas pretimnākošas un labprāt sadarbojas tieši ar nekustamo īpašumu kompānijām, piedāvājot to klientiem izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus,” atzīmē “Realia” pārstāve.

Pārdošanas darījumi janvārī notikuši samērā raiti un novērots, ka uz vienu un to pašu objektu pieteicās vairāki potenciālie pircēji. Vislielākā interese bija par dzīvokļiem jauno projektu ēkās, kā arī rekonstruētos daudzdzīvokļu namos. Līdztekus pieprasījums audzis arī pēc sērijveida dzīvokļiem, kur daudzi pircēji iegādājušies arī neremontētus dzīvokļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+