×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

“Realia”: pieaug vietējo iedzīvotāju interese par dzīvokļu īri

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Šā gada pirmajā ceturksnī nekustamo īpašumu tirgū vērojamas izmaiņas, vietējā tirgū šobrīd vislielākā interese ir par īres dzīvokļiem, savukārt ārvalstnieki, pirms gaidāmajām izmaiņām Imigrācijas likumā, steidz iegādāties sen nolūkotus īpašumus vai arī to iegādi atliek, pavēstīja nekustamo īpašumu kompānijas “Realia Property” (“Realia”) Dzīvojamā fonda direktors Andrejs Kozels.

Pēc “Realia” pārstāvja teiktā, vietējais tirgus ir stabili aktīvs un šobrīd lielākā interese ir par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos. Kozels norādīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šobrīd cilvēki labprātāk vēlas mājokli īrēt nevis pirkt, un viens no iemesliem šādai rīcībai ir nevēlēšanās ņemt hipotekāros kredītus, bet otrs – klienta neatbilstība banku kreditēšanas nosacījumiem. “Bankas tagad ļoti strikti vērtē klientus, analizē visus potenciālos riskus – kredītņēmēja maksātspēju, piedāvātās ķīlas vērtību un ņem vērā vēl daudz citus nosacījumus. Bieži ir gadījumi, kad klientam tiek atteikts un kredīts netiek piešķirts,” teica Kozels.

Viņš norādīja, ka vietējā tirgū šobrīd plaši tiek piedāvāti banku meitas uzņēmumu īpašumā esošie objekti, kas lielākoties atsavināti to iepriekšējiem īpašniekiem. Pēc Kozela sacītā, nereti šo objektu cenas ir augstākas par tirgus vērtību, taču bankas tiem mēdz piedāvāt īpaši izdevīgus kreditēšanas nosacījumus vai citas patīkamas opcijas, piemēram, nomaksāt visus ar šī īpašuma iegādi saistītos nodokļus, bet ļoti retos gadījumos tiek piedāvāts aizdevums pat 90% apjomā no īpašuma vērtības.

Tāpat Kozels pavēstīja, ka gaidāmās izmaiņas Imigrācijas likumā mudina ārzemju klientus nokārtot dokumentus un investēt nekustamā īpašuma iegādē. Un šobrīd šādi darījumi lielākoties notiek Rīgā un Jūrmalā, kur ir plašāks objektu piedāvājums, kas atbilst nepieciešamajai summai. Savukārt reģionos pieprasījums no ārvalstnieku puses ir minimāls, jo nav piedāvājumu attiecīgajā cenā.

Nekustamā īpašuma eksperts atzina, ka, vērojot politisko un ekonomisko situāciju, daudzi ārzemju, īpaši Krievijas, klienti, kas iepriekš apsvēra domu par labu īpašuma iegādei Latvijā, pagaidām no šī plāna atsakās, jo vēlas nogaidīt ar nopietnām investīcijām.

Nekustamo īpašumu kompānija “Realia Property” ir dibināta 2011.gadā un tās nodarbojas ar nekustamā īpašuma darījumiem. Uzņēmums pieder Igaunijas kompānijai “Realia Group” (80%) un Latvijas kompānijai “JG Property” (20%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+