Sports
Citi sporta veidi

Rebekai Kohai vilšanās – pasaules čempionātā vien astotā vieta0


Rebeka Koha
Rebeka Koha
Foto: LETA

Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha pasaules čempionātā Taizemes pilsētā Pataijā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem sestdien ierindojās vien astotajā vietā, kas nav tas rezultāts pēc kā viņa devās uz šīm sacensībām.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos Rebeka bija trešā, bet tagad palika gana tālu no pjedestāla, lai gan veiksmīgi izpildīja visus sešus piegājienus. Vienkārši konkurentes bija spēcīgākas.

Koha divcīņas summā pacēla 215 (97+118) kilogramus.

Divu disciplīnu summā uzvarēja Taivānas svarcēlāja Hsiņčuņa Kuo, kas pievarēja 246 kilogramus, par kilogramu apsteidzot Ziemeļkorejas sportisti Hjosimu Čo un par 13 kilogramiem – Ķīnas sportisti Guiminu Čenu.

Raušanā ventspilniece A grupā uz paaugstinājuma devās kā pirmā un sāka ar 92 kilogramiem, ko sekmīgi pievarēja. Tāpat ar pirmo piegājienu Koha tika galā arī ar 95 un 97 kilogramus smago stieni. Tas raušanas kopvērtējumā vēlāk deva ceturto vietu.

Ar savu pirmo mēģinājumu paceļot 97 kilogramu svaru, pirmajā vietā bija izvirzījusies Čena. Viņa otrajā mēģinājumā pacēla 101 kilogramu, raušanā ierindodamies trešajā vietā. Kuo ar otro mēģinājumu tika galā ar 106 kilogramiem, bet pēc viņas vēl mēģinājums bija palicis Čo, kura to izmantoja, paceļot 107 kilogramus un uzvarot raušanā.

Tāpat kā raušanu arī grūšanu Koha savā grupā sāka pirmā. 112 kilogramus ventspilniece pacēla, fiksējot svaru virs galvas. Latvijas svarcēlāja tika galā arī ar 115 un 118 kilogramiem. Summā bija sakrāti 215 kilogrami, kas tobrīd deva otro vietu aiz B grupā startējušās Venecuēlas pārstāves Jusleidisas Figeroas, kura arī sakrāja 215 kilogramus.

Sākuma svaru 120 kilogramu vērtībā trīsreiz nepacēla kolumbiete Marija Kamila Lobona Viafara, bet Kostova tika galā ar šo svaru un grūšanā apsteidza Kohu. Tāpat arī visas pārējās A grupas sportistes izrādījās labākas par Ventspils svarcēlāju, kura grūšanā ieņēma 12.vietu, bet summā – astoto.

Saistītie raksti

Cīņā par medaļām grūšanā ar 140 kilogramiem uzvarēja Kuo, otrā ar 138 kilogramiem finišēja Čo, bet trešā ar 132 kilogramiem bija Čena.

Svētdien uz paaugstinājuma dosies Ritvars Suharevs svara kategorijā līdz 81 kilogramam, otrdien startēs Vadims Koževņikovs svarā līdz 96 kilogramiem, bet ceturtdien svara kategorijā līdz 109 kilogramiem – Artūrs Plēsnieks.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Rafaels Nadals kļuvis par precētu vīru
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Pukinsks atgriežas Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretāra amatā
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
Saboņa dēls paraksta visu laiku ienesīgāko līgumu Lietuvas sporta vēsturē 1
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
3 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pie ceļa zīmes piesietā un pamestā kucēna saimniece ieradusies policijā
41 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 4
3 stundas