×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

RECENZIJA: Viegli, aizraujoši, stilīgi

Nupat mūsu Baltajā namā pirmizrādi piedzīvoja Ludviga Minkusa balets “Bajadēra”, kuru publika visnotaļ pelnīti uzņēma ar milzu aplausiem un saucieniem “bravo”. Domās dalās skatītāji.

 

Baleta eksprīma Zita Ersa:

– Margarita Demjanoka titullomā izcila – kāds vieglums!

Ārste Baiba Paije:

– Lieliska horeogrāfija, scenogrāfija, tērpi – šajā uzvedumā aizkustina viss. To skatīties ir baudījums gan acīm, gan dvēselei. Un arī abas galveno lomu dejotājas – Margarita Demjanoka un Elza Leimane-Martinova – ir brīnišķīgas.

Keramiķe Rudīte Jēkabsone no Jūrmalas mākslinieku kopas:

– Izrāde kā svētki. Skatītājā rada pacilājošu noskaņojumu ar krāsām, vieglumu. Ļoti veiksmīgi parādīta austrumnieku noskaņa, bez pārspīlēta krāšņuma. Austrumnieku vidē nav pārslogots spožums un zelts, bet tā ir pietiekami piesātināta. Vienkārši un gaumīgi, skaisti toņu salikumi. Viegli rozīgais un oranžais dejotāju tērpos spēlējas tik saskanīgi. Austrumnieku dejas iezīmes lieliski apvienotas ar klasisko horeogrāfiju, un tajā pašā laikā uzvedums skan ļoti laikmetīgi. Iepriekš nevarēju iedomāties, ka trešajā cēlienā veļu pasaule uzvedumā var būt tik skaista. Rasts ļoti interesants un negaidīts risinājums – uzveduma galvenie varoņi uz skatuves jeb veļu pasaulē ienāk it kā no gleznas… Lielisks scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Ināras Gaujas darbs. Prieks skatīties, ka baletu aizrautīgi un temperamentīgi dejo vīrieši.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+