Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Recepšu zālēm aptiekās būs jāpievieno informācija (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība atbalsta Veselības ministrijas (VM) sagatavotos grozījumus “Aptieku darbības noteikumos”, kas paredz ka, izsniedzot personai recepšu zāles, informācija par to lietošanu tiek pievienota zālēm ar aptiekas uzlīmi.

VM norāda, ka tas nepieciešams, lai nodrošinātu, ka pacients nepārprotami identificē zāles, kuras izrakstītas tieši viņam, kā arī zinātu precīzus lietošanas nosacījumus. Ministrija pieļauj, ka gadījumos, kad viens cilvēks pērk medikamentus vairākām citām personām, pēc tam var rasties neskaidrības, kuras no konkrētajām zālēm katrai personai ir jālieto, jo, izsniedzot zāles, recepte paliek aptiekā. Šobrīd šo informāciju aptiekas farmaceits sniedz mutiski vai uz iepakojuma uzraksta tikai lietošanas nosacījumus. Šīm izmaiņām jāstājas spēkā nākamā gada 1. janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gan jau par to uzlīmēto papīrīti pieprasīs papildus samaksu.

  2. Ja būs tikpat sīkiem burtiem, kā citām precēm latviskais teksts, tad tam nebūs jēgas, daudzi tikpat nevarēs izlasīt. Un kur rakstīs, ja cilvēks pirks tikai vienu plāksnīti no oriģināliepakojuma?

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (1)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Draugiem Facebook Twitter Google+