×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2017
Drukāt

Receptūra nav mainīta kopš radīšanas: “Serenādei” 80 (27)

Iepakojums šodien, 2001. gadā un 1952. gadā. Publicitātes foto.Iepakojums šodien, 2001. gadā un 1952. gadā. Publicitātes foto.

Leģendārā “Laimas” konfekte “Serenāde” atzīmē 80 gadu jubileju.

Iecienītākās “Laimas” šokolādes konfektes stāsts aizsācies 1937. gadā. Leģenda vēsta, ka “Laimā” strādāja talantīgs, jauns meistars. Meistars radīja dažādas šokolādes konfektes un sapņoja, ka kādreiz viņš izveidos tik īpašu konfekti, kuru mīlēs arī pēc simt un vairāk gadiem.

Saskaņā ar leģendu, meistara izgatavotās konfektes bija lieliskas, taču viņš gribēja vairāk. Kādu dienu meistars satika jaunu meiteni. Meistars vēlējās pieiet meitenei un pateikt, ka vēlas visu dzīvi iet roku rokā ar viņu, taču kautrība viņu cieši turēja savos valgos. Meistars domāja par meiteni, bet viņa rokas radīja brīnumu – katru dienu viņš maisīja un jauca dažādas sastāvdaļas šokolādes konfektei, kurā bija ieliktas viņa sirds ilgas. Kādu dienu konfekte bija gatava. Jauneklis to steidza nest savai sirds mīļotai, lai paustu savas jūtas un jautātu, kā tā garšo.. Jauno konfekti meistars nosauca par Serenādi. Dienā, kad “Laima” uzsāka jauno konfekšu ražošanu, meistars pasniedza meitenei “Serenādes” kārbu un bildināja viņu.

„Serenāde” ir vienīgā no „Laimas” konfektēm, kuras recepte vienmēr atrodas ekskluzīvā „Laimas” īpašumā. Arī vēlāk padomju gados to neunificēja un neražoja citās Padomju Savienības rūpnīcās.

Kopš “Serenādes” radīšanas tās receptūra nav mainīta – tā ir dabiska šokolādes konfekte, kas gatavota cukura sīrupu savārot ar aprikožu un ābolu biezeni, kam tiek pievienoti grauzdēti, drupināti lazdu rieksti.

Ik gadu no saražotajām “Serenāde” konfektēm 11% tiek eksportēti uz vairāk nekā 16 valstīm, tostarp Krieviju, Izraēlu, Apvienoto Karalisti, ASV un Īriju. Latvijā gada laikā tiek apēsti 233 tūkstoši kilogrami “Serenāde” konfekšu. Konfekte “Serenāde” ir pieejama gan kā sveramā šokolādes konfekte, šokolādes tāfelīte, lielkonfekte un papildus tam kopš 2015. gada ir pieejama arī “Staburadze” torte “Serenāde”.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Ļoti gribētos zināt, kā “Laima” reaģēs uz šīm vienlaidus negatīvajām atsauksmēm par konfekti “sERENĀDE ” ? Gaidām atbildi!!!

 2. Izlasiju rakstu.Tulit ari gribejas iesaukties-recepte ta nav mainijusies, bet izejvielas gan…Kadreizejas “Laimas”konfektes bija neizsakami garsigas, tagadejas-tik vien ka nosaukums.Zel, bet ta nu ir.

 3. Kad man nebija zobu vietaa protezes ,tad veel eedu siis konfektes,tacu tagad gan taas vairs nevaru eest,jo protezes cilaajaas kopaa ar to staipiigo masu mutee.

 4. Receptūra jau nav mainījusies, bet izejvielas gan.

 5. Kāpēc visu laiku tiek stulbības rakstītas un pasniegtas sabiedrībai – par visdažādākajām tēmām?!

 6. Praktiski visa Laimas produkcija ir zaudējusi savu sākotnējo garšu. Ķīmiska šokolāde un sintētiskas piedevas.

 7. Kā izrādās, komunismā cilvēkiem bija vairāk saimnieka apziņas nekā tagad liberālismā. Toreiz cilvēki centās saglabāt ražošanā to, kas bija radīts Ulmaņa laikā. Liberāļi prot tikai izsaimniekot, cenšas visu likvidēt un par zagtas mantas cenu izpārdot ārzemniekiem. Ārzemniekiem interesē pēc iespējas lielāka peļņa savā makā, nekas vairāk, tāpēc – vislētākās un prastākās izejvielas, šmaukties, blēdīties kur vien var, štrunts par garšu. Ja vēl saglabā vecos zīmolus, tad vietējie labāk pērk. Piemēram, veikalos ir nopērkams Jelgavas cukurs, lai gan cukurbietes Latvijā jau sen ir “izņemtas no apgrozības”. Tāpat Serenāde. Liberālismā neviens ne par ko neatbild, tāpēc pasaulē un Eiropā tas iet uz savu galu, un krietni ātrāk nekā aizgāja komunisms. Mums vajag pacietību.

 8. Muļķības !!! Garša pavisam savādāka un pati šokolāde nav garšiga 🙁

 9. Kādas muļķības- garša Serenādei pasliktinās ar katru gadu! Varbūt tīņiem tas nav saprotams, bet ne tiem, kas to ēduši 60 gadus…

 10. Sen nebiju pirkusi,nopirku ,pagaršoju ,gribas raudāt par samaitātajām garšīgajām konfektēm .vai ražotāji vispār tās paši ēd ?

 11. Arī man nākas piekrist lielākajai daļai komentētāju – Laimas konfektes ir zaudējušas kādreiz tik salīdzinoši augsto kvalitāti. Neesmu nekāda lielā eksperte šokolādes vārīšanā, taču man šķiet, ka problēmas sākās ar to brīdi, kad Laima pati beidza gatavot šokolādes masu uz vietas Rīgā, bet iepērk gatavu no kaut kurienes. Arī jaunajās Tagad tāfelītēs ir nevis šokolāde, bet ļoti zemas kvalitātes kakao pupiņu novārījumu saturoša masa. Un. Hrestomātisks jau kļuvis novērojums, ka sveramajās trifelēs pašas konfektes svars ir tikpat liels, cik ietinamajam papīram. Žēl. Bet mēs jau esam meistari uz labu latviešu zīmolu izcūkošanu.

 12. Labi atceros, kādas tās bija konfektes pirms Laimas iztirgošanas, tāpēc nevajag melot. Tā vairs nav konfekte, bet pļecka. Tāpat kā citi Laimas izstrādājumi, tikai cena daudzkāršota un turpina kāpināt. Arī šokolādes vietā saldināti sojas milti vai kāds cits smēreklis, tā ka tiek melots arī par sastāvu.

 13. Viss jau labi, bet kad Laima beigs slaukt vietējo tirgu? Kāpēc uz eksportu cenas laiž lētāk? Kā arī ābolu biezeņa un riekstu maisījuma konfektes nebija nekas unikāls ne 37. gadā, ne šodien! Pamācieties kaut no kalev, kas starp citu ir tas pats saimnieks, kas jums.

 14. Serenāde kopš bērnības ir mana mīlākā konfekte, taču tā vairs nav TĀ, kas reiz bija! Nav! To pašu jāsaka par Lācīti, Vāverīti, Sarkano Magoni u.c. Par Melno Balzamu vispār negribas runāt. Atskaņas.

 15. “Serenāde ” šobrīd ir cita konfekte! Iespējams cehā tiek nozagtas vērtīgākās sastāvdaļas un kontrolētāji nemaz nezin kā konfektei ir jāgaršo. To pašu varu sacīt par ‘”Sarkano magoni ‘”, “Karakumu”, “Lācīti “, “Vāverīti “. Nožēlojami! ARī “Melnais balzams “ir tāds šķidrs…

 16. Patiešām, mūsdienu Serenāde nemaz negaršo pēc senās.Netaisnīgi vārds piešķirts kaut kādai erzackonfektei – stīgrai kā piķis. Kam zobu protēzes,labāk lai atturas!

 17. Kops Laima mainija ipasnieku, neesmu pirkusi nevienu konfekti… Principiali! No pazinu stastita secinu, ka konfektes esot pilnigi savadakas. Ja esmu pirkusi Krievija razotas. Bija garsigas.. Varbut tapec, ka nav ar ko salidzinat.

 18. Nu nezinu gan,
  Serenāde saturs: Cukurs, lazdu rieksti 23%, ābolu biezenis 19% (āboli, konservants kālija sorbāts), ūdens, aprikožu biezenis 10%, kakao masa, kakao sviests, skābu regulētāji (citronskābe, nātrija citrāts), emulgatori (amonija fosfatīdi, poliglicerīna polirīcinolāts), aromatizētāji.

  Nav jau nekas slikts un man garšo, bet nu lai ned!r$, ka taisa tāpat kā pirms 80 gadiem.

  • P.S. Tikko pārbaudīju. Ne kālija sorbāts, ne nātrija citrāts, ne amonija fosfatīdi, ne poliglicerīna polirīcinolāts NAV kaitīgi. Tās ir normalas pārtikas piedevas bez kurām mūsdienu pārtikas ražošana praktiski nav iedomājam.
   BET
   Tas nemaina lietas būtību, ka tagad netaisa tieši tāpat kā 1937. gadā. Var jau marketingot, bet nu nevajag karināt makaronus uz ausīm.

 19. Muļķības. Padomju laikā bija īpašs marmelādes pildījums no Tālo Austrumu aļģēm un ciedru rieksti. To, ko mēģina iepārdot šobrīd ne pēc garšas ne pēc receptūras tam vairs neatbilst kopš islandiešu sērga ievazāta “Laimā”!!!!

 20. Konfekte kā konfekte. Man nav nepatīkami atvērt jauno iepakojumu un nelīp pie mutes gļotādām. Ja cena būtu pieticīgāka, tad atļautos pirkt biežāk nekā svētkos.

 21. Kopš Laima ir likvidējusi normālus konfekšu papīriņus, konfektes pērku ļoti reti, jo to atvēršana ir tik nepatīkama, ka aizēno konfektes garšu.

 22. Himmelblaue Serenade
  Himmelblaue Melodie
  und um jede Nacht ist schade
  denn ihr Herz das erhört ihn nie

 23. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 24. Neticu! Agrāk Serenāde pati kusa mutē, bet tagad ir kā ķēpa, kura līp pie mutes gļotādām. Nevar ne salīdzināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+