Apbrīno

“Red Hot Chili Peppers” rībinās Lucavsalā 16

Publicitātes foto

Ar iespaidīgu priekšnesumu 27. jūlijā Daugavas krastā, Lucavsalā, uzstāsies viena no komerciāli veiksmīgākajām amerikāņu rokgrupām mūzikas vēsturē – “Red Hot Chilli Peppers”. Rokgrupa Latvijā ieradīsies savas pasaules koncertturnejas ietvaros, kas seko augsti novērtētā “The Getaway” albuma iznākšanai 2016. gada vasarā.

Jaunāko grupas albumu “The Getaway” producējis Danger Mouse, bet miksējis – Naidžels Godričs. Daudzi mūzikas apskatnieki to nodēvējuši par pēdējā laika labāko grupas albumu. Respektablais izdevums “Rolling Stone” uzsver: “Šīs ir vienas no pēdējo gadu labākajām dziesmām – no mūsdienu roka krāšņākās izlases plaukta.” Albums iznāca pēc grupas piecu gadu klusēšanas. Piecu gadu pauze starp albumiem lielākoties bija tādēļ, ka Flī pamanījās salauzt roku, nodarbojoties ar snovbordu, un nespēja spēlēt ģitāru astoņus mēnešus. Pirms šā negadījuma grupa bija sarakstījusi 20 – 30 dziesmas, bet viņu jaunais producents Danger Mouse pārliecināja visas dziesmas aizmirst un sarakstīt ko jaunu. Albums ir vienots. Ir skaidrs, ka visi grupas dalībnieki bija uz viena viļņa un saprata, ko grib panākt. «Atdzimšana? Iespējams. Izsmalcinātība? Noteikti. «The Gateway» spožums iezīmējas tieši niansētajā smalkumā, kas vienlaikus ir visintīmākais un izteiksmīgākais viņu albums, kāds jebkad izdots,» tā rakstīja «Clash Music». «The Getaway» ir grupas septītais albums, kas ierindojās “Top 10”. Jau pirmajā nedēļā pēc tā iznākšanas plate ierindojās topa pirmajā vietā Austrālijā, Beļģijā, Īrijā, Nīderlandē un Jaunzēlandē.

Vienā no veiksmīgākajām grupām rokmūzikas vēsturē apvienojušies dziedātājs Entonijs Kīdiss, basģitārists Flī, bundzinieks Čads Smits un ģitārists Džošs Klinghofers. Grupa ir pārdevusi vairāk nekā 80 miljonus albumu eksemplāru, un pieci no grupas albumiem ieguvuši multiplatīna statusu. Grupa nominēta 16 “Grammy” balvām, un no tām saņēmusi sešas, tostarp kategorijā “Labākais roka albums” par “Stadium Arcadium”, “Labākais rokmūzikas izpildījums” par singlu “Dani California”, “Labākā rokdziesma” par singlu “Scar Tissue” un “Labākais hārdroka vokāls” par singlu “Give It Away”. 2012. gadā grupa tika uzņemta Rokenrola slavas zālē.

Pirms “Red Hot Chili Peppers” uz skatuves kāps elektroniskās mūzikas fankpopa apvienība no ASV “Knower” un Latvijas indie rock talanti “Carnival Youth”. Duetu “Knower” no Losandželosas veido bundzinieks un mūzikas producents Luiss Kouls un Dženevīva Artadī. Šobrīd grupa devusies koncerttūrē, lai prezentētu savu ceturto albumu “Life”, kurā apvienotas dabstepa un džeza skaņas ar lielisku vokālu. Apvienība piedalījusies dažādos džeza festivālos visā pasaulē – Monreālā, Stokholmā un Toronto, kā arī “Quincy Jones Presents” un “Snarky Puppy Familly Dinner” projektos. “Knower” lieliski jūtas uz skatuves dzīvo šovu laikā, kur vislabāk klausītājiem spēj nodot savu enerģiju.

“Carnival Youth” pavisam nesen izdevuši savu jaunāko albumu “Vienā vilcienā» un augusta beigās rīko koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē. Puiši neslēpj, ka «Red Hot Chili Peppers” ir viena no grupām, kas grupas dalībniekus iedvesmojusi kopš pamatskolas laikiem, kad «peperi” regulāri skanējuši viņu mūzikas atskaņotājos. “Esam ļoti pagodināti, ka varēsim dalīt vienus skatuves dēļus un iesildīt klausītājus meistariem, kas mūsu klātbūtnei koncertā paši personīgi uzspieduši apstiprinošu zīmogu,» priecājas «Carnival Youth» puiši.

 

27. VII 19.00 Lucavsala Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 69 – 249
LA.lv