×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

Redzējām jaunos patriotus


Foto - Baiba VītoliņaFoto - Baiba Vītoliņa

Sagaidot pašus svarīgākos Latvijas valsts svētkus, Lāčplēša dienu un Valsts proklamēšanas svētkus, skolās pastiprināti notika patriotiskās audzināšanas stundas. Arī mums, “vecajiem zēniem”, bija dota iespēja piedalīties šādā stundā.


 

8. novembrī mūs uzaicināja Kandavas internātvidusskolā ar dziesmām kuplināt patriotiskās audzināšanas stundu.

Piedalījās vēl Tukuma 2. pamatskolas un Ventspils 4. vidusskolas 1. – 7. klašu zēnu kori, kas kopā ar pašu internātvidusskolas zēniem veidoja kuplu kopkori.

Stunda notika Kandavas kultūras namā.

Pēc skanīgi un svinīgi nodziedātās valsts himnas “Dievs, svētī Latviju!” un skolotājas Pakalnas-Palejas ievadvārdiem mūsu ansamblis nodziedāja vairākas senās karavīru dziesmas, starp kurām īsā atmiņu stāstījumā par kara gaitām pakavējās ikviens no mums.

Mijoties koriem, dziesmas pieteica braši internātvidusskolas 10. klašu zēni, nolasot skolas 8. un 9. klašu skolēnu domrakstu citātus, veltītus dzimtenes mīlestībai.

Bet 1. – 7. klašu zēnu sejās un stājā redzējām, ar kādu nopietnu attieksmi viņi dzied. Tas liecina par skolotāju diriģentu lielā entuziasma un prasmīga darba panākumiem, atraisot zēnos interesi un vēlmi dziedāt korī.

Diemžēl reti kurā skolā ir zēnu kori. Iepriecinoši bija klausīties, vērot un secināt, ka ir skolas, kurās turpinās senās skolu koru tradīcijas. Ja runājam par patriotismu, tad tieši kori bija vieni no galvenajiem nacionālās apziņas un patriotisma uzturētājiem visu padomju okupācijas laiku jeb nacionālās pašapziņas nīdēšanas gados.

Vēl mūs patīkami pārsteidza un iepriecināja šiem laikiem neparasti labā skolēnu, klausītāju uzvedība – ieaudzinātā pieklājība un uzmanība stundā notiekošajam.

Sirsnīgi pateicamies par uzaicinājumu piedalīties un gūt iespaidus, redzot augam jaunos Latvijas patriotus – skolu jaunatni, Kandavas internātvidusskolai, skolotājai diriģentei Intai Pakalnai-Palejai, arī Tukuma 2. pamatskolas un Ventspils 4. vidusskolas skolotājām diriģentēm.

Un patiesā cieņā ilggadējai internātskolas direktorei Aijai Blittes kundzei.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+