×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. janvāris, 2012
Drukāt

Referenduma biļetenus jau drukā


zime_52

Pēc Satversmes tiesas (ST) pieņemtā lēmuma neapturēt referenduma par krievu valodas norisi Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) darbs pie tautas balsošanas rīkošanas varētu kļūt nedaudz sasteigtāks, piektdien prognozēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars. 


 

Viņš arī prognozēja, ka CVK visas iecerētās procedūras pagūs izdarīt laikā, neskatoties uz neplānoto aizķeršanos. Komisija vairākkārt atlika referenduma balsošanas zīmes maketa saskaņošanu, jo vēlējās vispirms sagaidīt tiesas lēmumu. Šobrīd tas ir izdarīts, un zīmes nodotas drukāšanai tipogrāfijā.

Tautas nobalsošanas zīmē būs jautājums “Vai jūs esat par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?”. Iespējamie atbilžu varianti ir “par” un “pret”.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks tautas nobalsošanas dienā būs no plkst. 7.00 līdz 22.00. Tiesības piedalīties tautas nobalsošanā ir balsstiesīgajiem Latvijas Republikas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos tautas nobalsošanā, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase.

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī, būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai atrašanās vietā varēs pieteikties no šā gada 8. līdz 18. februārim.

Tautas nobalsošana tiks organizēta arī ārvalstīs, kur balsot varēs vēlēšanu iecirkņos vai pa pastu. Pēc Ārlietu ministrijas ierosinājuma tautas nobalsošanai ārvalstīs tiks izveidoti 85 vēlēšanu iecirkņi 41 valstī. Balsošana tiks organizēta arī vēlētājiem ieslodzījuma vietās.

Balsošanai ieslodzījuma vietā būs jāpiesakās pie ieslodzījuma vietas administrācijas līdz 16. februārim.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+