×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Pēc kādiem kritērijiem vērtējat, par ko balsot Saeimas vēlēšanās? (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Oļģerts Dumbrājs, 
kodolfiziķis, vadošais pētnieks Latvijas Universitātes Teorētiskās fizikas un dator­modelēšanas nodaļā: 
”Esmu par stabilitāti – nav labi, ka valdības tik bieži mainās. Esmu apmierināts ar līdzšinējās valdības un tajā esošo partiju darbu, tāpēc gribētu, lai tāda tā būtu arī pēc vēlēšanām. Savu balsi atdošu par vienu no šīm partijām. Valstī, protams, ir daudz dažādu problēmu, kas jārisina, taču man subjektīvi ļoti svarīga ir zinātne. Neapšaubāmi, ka tai atvēlētais finansējums ir krietni par mazu. Valsts jau vairākus gadus nepilda prasību par valsts budžeta sadali, kas paredz pakāpenisku finansējuma pieaugumu zinātniskajai darbībai. Prieks, ka tiek sakārtoti ceļi un infrastruktūra gan valstī, gan pilsētā. Par laimi, man veselība turas, tāpēc nav nācies izmantot medicīnas pakalpojumus un nevaru par tiem sūdzēties, taču zinu, ka arī veselības sistēma jāsakārto.”

Andris 
Ambainis, 
Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors, nodarbojas ar kvantu skaitļošanu: 
”Es savu izvēli izdaru, vadoties pēc partiju programmās paustajām idejām un mērķiem, kā arī pēc partiju vispārējās orientācijas un vērtībām, kas tai ir svarīgas. Saistībā ar zinātnes jomu ļoti būtiska ir valsts finansējuma palielināšana, kas palīdzēs veicināt izcilību nozarei kopumā un tajā strādājošajiem. Protams, ir arī citi aktuāli jautājumi, kam noteikti jāpievēršas, – tā ir valsts aizsardzība, kā arī ekonomikas un veselības aprūpes nozares sakārtošana.”

Maija Dambrova, 
Dr. pharm., farmakoloģe, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja: 
”Esmu apolitiska persona, tāpēc nepārzinu, ko politiskajās programmās piedāvā partijas, un šobrīd ir grūti pateikt, pēc kādiem kritērijiem izdarīšu savu izvēli. Zinātne valstij, protams, ir ļoti svarīga, taču vēl svarīgāka ir ekonomika. Tāpēc es ceru uz valdību, ka tā spēs kontekstā saskatīt visus valstij svarīgos un aktuālos jautājumus un spēs tos arī risināt. Kā zinātniecei man ir būtiski, lai mūsu joma būtu sakārtota un lai to atbalstītu. Liela nozīme tajā ir Eiropas finansējuma nepārtrauktībai. Šobrīd izskatās, ka nākamajā gadā šī nepārtrauktība beigsies, kas mūs ļoti satrauc, tāpēc būtu svarīgi pievērsties un risināt arī šos jautājumus.”

Jānis Grabis, 
Dr. habil. sc. ing., RTU Neorganiskās ķīmijas institūta direktors un zinātniskās padomes priekšsēdētājs: 
”Es zinu, par ko balsošu, taču tam nav nekāda sakara, piemēram, ar partiju politiskajām programmām, kuras tāpat viņi nepilda. Manuprāt, šīs programmas neviens cilvēks nemaz nelasa, varbūt es kļūdos. Skolotāju, policistu, zinātnieku un ārstu algas ir nožēlojamas – valdībai būtu jāstrādā, lai uzlabotu šo situāciju un atalgojums būtu līdzvērtīgs citās jomās strādājošajiem. Taču galvenokārt šobrīd ir jārisina jautājumi, kas saistīti ar valsts drošību, jo pašreizējā situācijā tie ir ļoti aktuāli. Viss pārējais ir sīkumi, un par to nevajadzētu tā uztraukties. Kas attiecas uz zinātnes jomu – reforma pēc reformas ir kārtējā muļķība, kas redzama ne tikai zinātnē, bet arī medicīnā, taču skaidrs, ka to mēs mainīt nevarēsim. Politiķiem vajadzētu apsēsties un padomāt, ko reāli dos viņu plānotās reformas, nevis tās realizēt bez jēgas un saprašanas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ja meklejam godigus nacionalistus Atbildēt

  kuri gatavi netikvien runat bet aktivi cinities pret korupciju tad jabalso par Bordanu!

 2. Labākais variants ir nepiedalīties tajā vēlēšanu farsā.Negribu būt līdzvainīgs noziegumos pret Latvijas iedzīvotājiem.Un naudas dēļ “zinātnei”nevienam paka-ā netaisos līst.Un nevajag arī kaunināt un piesaukt visādus ienaidniekus no austrumiem, atbildību, tiesības, pienākumus….pīļu dīķī viss notiek, viss jau sen sarunāts, tava balss ir nepieciešama tikai statistikai.

  • tevi, falšais pīļtēviņ, nāksies no tā “pīļu dīķa” izolēt par apzinātu dezinformāciju; jo gala rezultātā “līdzvainīgi” ir visi; – tāpēc, ka arī tās potenciālo vēlētāju balsis, kuri vēlēšanās nav piedalījušies, tiek pieskaitītas ievēlētajām partijām – proporcionāli viņu saņemto balsu skaitam.

 3. Tie, kuri pie varas vai pastāvīgi Saeimā, citus klāt nelaiž, turas AR ZOBIEM PIE SILES. Vara ir salda un garšīga, bet demokrātija prasa MAINĪT varu un visas AIZSĒDĒJUŠĀS partijas vismaz ik pēc 2 termiņiem.

  Viņi ir iekārtojuši “Bērlines mūri” savai varai – iecēlusi savu nomenklatūru, kura ir betona balsts, kas tur iesūnojušo varu un savus amatus.

  To jāsaprot un sev jāiegalvo vēlētājam, tādēl jābalso par citām partijām, kurām “reitingi”ir zem 5 %.

 4. Izcili – balsot tikai par Jāņa Bordāna partiju. Viņš vienīgais, kas iestājās par tikesiskumu tiesās, maksātnespējas lietās un amatos, par ko viņu Visu (ne) Latvijai un Vienotība padz no ministra amata.

 5. Dr.Fenolftaleins>Lauma Atbildēt

  Ka atsevišķi deputāti nevar pieņemt nekādus lēmumus zinu! Taču zinu arī to,ka šiem atsevišķajiem deputātiem nebalsojot par partiju atsevišķu bosu pieņemtajiem lēmumiem,tie vienkārši netiktu pieņemti! Taču tad visi šie četrpadsmit “Jaunā laika” Saeimas frakcijas deputāti,kas 2009.gadā,kā zombiji,nobalsoja pat par desmit latu ģimenes valsts pabalsta vēl tālāku samazināšanu,pārkāpdami pat valsts Satversmi,diez vai būtu stabili saglabājuši savu vietu pie siles līdz pat šodienai-jau zem “Vienotības” karoga!
  Turpināsim balsot par viņiem? Par stabilitāti-ar krietni par mazu finansējumu zinātnei,izglītībai,aizsardzībai,bezjēdzīgām reformām medicīnā,toties dubultām algām un prēmijām valsts uzņēmumu valdēm un ieplānotajām padomēm,kas daudzkārt pārsniedz pat ministru algas!

 6. Lasītājs>Vērotājs Atbildēt

  Laikam arī ar darbu esi apmierināts,tikai alga nepatīk?

 7. Kur lai ņem naudu zinātnei un aizsardzībai,ja steidzami jāatjauno padomes valsts uzņēmumos un jāsamazina ienākuma nodoklis pat miljonāriem?

 8. Ja tev, man būtu sajēga, izbalsotu varas partijas, arī SCvai viltus Maskavas sociāldemokrātiem “Saskaņu’: un Maskavas roku Ušakovu,

  Ja nobalsotu par Jāni Bordānu – izcils Latvijas patriots, cienīgs valstsvīra, gtā būtu īsta izvēle.

  Bet mūsu TV un visi reitingi melo un nelaiŽ pie vars citus, jo sistēmas kliķe labi iesildījušies pie siles.

 9. RE, kā raksta.
  Iegaumē, ka VISPIRMS JĀIZVĒLAS PARTIJA VAI VĒLĒTĀJU APVIENĪBA, PAR KURU BALSOT, jo balsošana notiek par partijām nevis par personībām, tādēļ NEMEKLĒ pazīstamus gudros, skaistos un citus „labos” cilvēkus, vai „sliktos”, kurus izsvītrot gribētu, kamēr neesi noteicis savu izvēli, par kuru partiju balsot.
  Zini, ka atsevišķi deputāti taču nevar pieņemt nekādus lēmumus, bet LEMJ PARTIJA VAI VAIRĀKAS PARTIJAS KOPĀ, bet patiesībā lemj partiju atsevišķi bosi, nereti balsojot pēc „ĪKŠĶA” komandas, tādēļ ir svarīgi izvēlēties partiju, par kuru balsot, nevis meklēt atsevišķus deputātu kandidātus, „vadoņus“.
  Ierodoties SAVA IECIRKŅA vēlēšanu komisijā un uzrādot savu pilsoņa pasi, Tu saņemsi vēlēšanu biļetenu paketi Saeimas vēlēšanām, kurā būs visu 13 vai vairāk partiju deputātu kandidātu saraksti un zini – KURAS PARTIJAS LISTI TU IEMETĪSI URNĀ, PAR TO PARTIJU BŪSI NOBALSOJIS.
  Atceries, ka LIKUMS NEPAREDZ NOBALSOT „PRET” KĀDU PARTIJU VAI DEPUTĀTU KANDIDĀTU. Piemēram, visi vēlētāji var izsvītrot visus deputātu kandidātus, visos sarakstos un visi tik un tā būs ievēlēti saraksta kārtībā.
  Visļaunākais, ko Tu vari izdarīt – nepiedalīties vēlēšanās, jo zini – JA VĒLĒŠANĀS PIEDALĪTOS TIKAI 5 VĒLĒTĀJI – KATRĀ APGABALĀ PA VIENAM, TIK UN TĀ VĒLĒŠANAS IR NOTIKUŠAS UN SAEIMA IR IEVĒLĒTA. Saprati? Ja Tu neiesi uz vēlēšanām un vēl aicināsi citus neiet, Tu smagi kļūdies, bet varbūt tu esi savas tautas nodevējs, kalpo svešai varai.
  Tevi bieži baida – balsosi par „sīkpartijām”, pazaudēsi balsi. Vai tu nepazaudēsi (pazaudēsi) balsi, ja iemetīsi urnā nevēlamās partijas sarakstu un to ievēlēsi? Izvērtē, kas labāks!
  Protams, PAŠREIZĒJAIS VĒLĒŠANU LIKUMS, MANĀ SKATĪJUMĀ, IR VĒLĒTĀJU AFĒRA, jo:
  – nevar nobalsot „pret” kādu partiju; – nenosaka vēlētāju kvorumu, kad vēlēšanās nav notikušas; – visu vēlētāju balsis, kuri balso, piemēram, par vienu no 9 partijām, kuras katra dabū tikai 4, 99% balsu un netiek Saeimā, viņu deputātu vietas (balsis) atdod Tev nevēlamām partijām, kuras iegūst vairāk kā 5 % balsu; – Tev nav iespēju grozīt sarakstu – papildināt izvēlēto sarakstu no citiem sarakstiem un ierakstīt izraudzītajā listē, izsvītrojot nevēlamos deputātu kandidātus (Grozāmo sarakstu princips) un utt.

 10. Iegaumē, ka VISPIRMS JĀIZVĒLAS PARTIJA VAI VĒLĒTĀJU APVIENĪBA, PAR KURU BALSOT, jo balsošana notiek par partijām nevis par personībām, tādēļ NEMEKLĒ pazīstamus gudros, skaistos un citus „labos” cilvēkus, vai „sliktos”, kurus izsvītrot gribētu, kamēr neesi noteicis savu izvēli, par kuru partiju balsot.
  Zini, ka atsevišķi deputāti taču nevar pieņemt nekādus lēmumus, bet LEMJ PARTIJA VAI VAIRĀKAS PARTIJAS KOPĀ, bet patiesībā lemj partiju atsevišķi bosi, nereti balsojot pēc „ĪKŠĶA” komandas, tādēļ ir svarīgi izvēlēties partiju, par kuru balsot, nevis meklēt atsevišķus deputātu kandidātus, „vadoņus“.
  Ierodoties SAVA IECIRKŅA vēlēšanu komisijā un uzrādot savu pilsoņa pasi, Tu saņemsi vēlēšanu biļetenu paketi Saeimas vēlēšanām, kurā būs visu 13 vai vairāk partiju deputātu kandidātu saraksti un zini – KURAS PARTIJAS LISTI TU IEMETĪSI URNĀ, PAR TO PARTIJU BŪSI NOBALSOJIS.
  Atceries, ka LIKUMS NEPAREDZ NOBALSOT „PRET” KĀDU PARTIJU VAI DEPUTĀTU KANDIDĀTU. Piemēram, visi vēlētāji var izsvītrot visus deputātu kandidātus, visos sarakstos un visi tik un tā būs ievēlēti saraksta kārtībā.
  Visļaunākais, ko Tu vari izdarīt – nepiedalīties vēlēšanās, jo zini – JA VĒLĒŠANĀS PIEDALĪTOS TIKAI 5 VĒLĒTĀJI – KATRĀ APGABALĀ PA VIENAM, TIK UN TĀ VĒLĒŠANAS IR NOTIKUŠAS UN SAEIMA IR IEVĒLĒTA. Saprati? Ja Tu neiesi uz vēlēšanām un vēl aicināsi citus neiet, Tu smagi kļūdies, bet varbūt tu esi savas tautas nodevējs, kalpo svešai varai.
  Tevi bieži baida – balsosi par „sīkpartijām”, pazaudēsi balsi. Vai tu nepazaudēsi (pazaudēsi) balsi, ja iemetīsi urnā nevēlamās partijas sarakstu un to ievēlēsi? Izvērtē, kas labāks!
  Protams, PAŠREIZĒJAIS VĒLĒŠANU LIKUMS, MANĀ SKATĪJUMĀ, IR VĒLĒTĀJU AFĒRA, jo:
  – nevar nobalsot „pret” kādu partiju; – nenosaka vēlētāju kvorumu, kad vēlēšanās nav notikušas; – visu vēlētāju balsis, kuri balso, piemēram, par vienu no 9 partijām, kuras katra dabū tikai 4, 99% balsu un netiek Saeimā, viņu deputātu vietas (balsis) atdod Tev nevēlamām partijām, kuras iegūst vairāk kā 5 % balsu; – Tev nav iespēju grozīt sarakstu – papildināt izvēlēto sarakstu no citiem sarakstiem un ierakstīt izraudzītajā listē, izsvītrojot nevēlamos deputātu kandidātus (Grozāmo sarakstu princips) un utt.

 11. Ar valdību esmu apmierināts, tikai tās darbi man nepatīk . Tādi esam – tas, ko dara ar mums nepatīk, ko dara ar citiem – ļoti labi. Vairums šo cilvēku uzskata sevi par kristiešiem, lai arī Bībeli nav lasījuši (tēma par baļķīti). Zinātnes problēma nav nauda. Ta’pat kā valsts problēma nav nauda. Nauda ir apdrukāti papīrīši, ar kuriem kārtojam savas attiecības. Naudu nopelna. Attiecībās un pelnīšanā tad arī vajag meklēt problēmas. Varbūt tad varēsim runāt par pirmā inteliģences aizmetņa veidošanos. Pagaidām padcilvēka inteliģences ideāls ir ušakovs, kurš mātojoties mongoļu valodā plātās ar naudu un labiem advokātiem (tātad peŗkamu tiesību sistēmu) un neka’di nevare’ja atrast dažu lappušu garajā būvniecības likumā, ka’ds sakars ir Rīgas domei ar Zolitūdes traģēdiju. Varbūt neprata lasīt? Ja atamans neprot, atd citi arī izliekas, ka neprot. Andersenam bija pasaka apr pliko karali. Pagaidām ar tādiem vien dzīvojam.

 12. Nupat Maskavā Rīgas mērs Ušakovs TV raidījumam “Dožģj” apgalvoja, ka Putins esot stabilitātes garants kaimiņiem un labāku prezidentu Krievijā nevarot vēlēties. Tātad stabilitātes garants arī Ukrainai!? Kā tas iet kopā ar Latvijas, ES un ASV kopīgo nostāju un vai viņš un SC pēc šādām runām vispār drīkst būt Rīgas domes vadībā? Tātad SC atklāti atbalsta Putina politiku. Tas ir vai nav kritērijs vēlētājiem viņu izvēlē?

Draugiem Facebook Twitter Google+