Mobilā versija
+5.6°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
13. decembris, 2013
Drukāt

ES reformē banku glābšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienībā panākta vienošanās par jauniem banku glābšanas noteikumiem. To mērķis ir nepieļaut, ka nodokļu maksātāju nauda tiek izmantota grūtībās nonākušu finanšu institūciju glābšanai.

Kā interneta mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņoja iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē, “šovakar sperts liels solis”. “Nodokļu maksātāji vairs nav priekšējās līnijās, lai maksātu par banku kļūdām,” skaidroja komisārs. “Bankām nāksies atlikt naudu nebaltām dienām. Mēs gūstam mācību no krīzes.”

Vienošanos par jauniem banku glābšanas noteikumiem panākuši Eiropas Parlamenta, Eiropadomes un bloka 28 dalībvalstu pārstāvji. ES cer, ka izdosies stiprināt Eiropas bankas, lai tās “varētu vadīt īsto ekonomiku”, piebilda komisārs. Visas bloka dalībvalstis šobrīd ir pieņēmušas principu, ka situācijā, kad bankas nonāk finanšu grūtībās, nauda to glābšanai jānodrošina nevis nodokļu maksātājiem, bet gan investoriem un kreditoriem. Tomēr joprojām pastāv atšķirīgi viedokļi jautājumā par to, kā šo principu ieviest dzīvē. Nākamajā nedēļā sarunas turpināsies ministru līmenī, un pastāv cerība, ka vienošanās tiks panākta līdz mēneša beigām.

Pievienot komentāru

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+