Delegātu pirmajās rindās Silvija Šimfa omulīgi tērzēja ar citiem “NSL” līderiem un uzmanīgi noklausījās debašu daļu, bet uzreiz pēc tam partijas kongresu pameta. Šonedēļ viņa sola pieņemt lēmumu par to, vai aiziet no šīs partijas.
Delegātu pirmajās rindās Silvija Šimfa omulīgi tērzēja ar citiem “NSL” līderiem un uzmanīgi noklausījās debašu daļu, bet uzreiz pēc tam partijas kongresu pameta. Šonedēļ viņa sola pieņemt lēmumu par to, vai aiziet no šīs partijas.
Foto – Ģirts Zvirbulis

Reformējas aiz slēgtām durvīm 0

“Par savu galveno uzdevumu esam izvirzījuši apņemšanos atjaunot cilvēku ticību Latvijas valstij,” sestdien, atklājot partijas “No sirds Latvijai” (“NSL”) kongresu Ķegumā, teica tās priekšsēdētāja Inguna Sudraba. Tomēr šā pasākuma norise liek domāt, ka vispirms viņai vajadzētu parūpēties par ticības atjaunošanu pašas vadītajam politiskajam spēkam, jo tā sākusi dzist ne vien vēlētāju, bet arī “NSL” biedru rindās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Mēneša sākumā jau rakstīju, ka “NSL” Saeimas frakcija ir uz izjukšanas robežas, jo vairāki deputāti, piemēram, Arvīds Platpers un Silvija Šimfa, apsverot domu to pamest. Galīgo lēmumu viņi solīja pieņemt pēc “NSL” kongresa, kad partijas vadība būs iepazīstinājusi ar savu vīziju par organizācijas nākotnes darbību. Tādēļ Inguna Sudraba bija sagatavojusi apjomīgu runu par vērtībām, padarīto un vēl darāmo.

“NSL” galvenie darbības principi un programma balstoties uz cilvēcīgām vērtībām – taisnīgums, atbildīgums, uzticamība, gudrība un godīgums. Gada laikā partijas biedru rindas esot pieaugušas par 100 cilvēkiem un kopumā jau pārsniedzot 500 biedru robežu. Tādēļ “NSL” var būt mierīga par “kvalificēšanos” nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās iegūta pārstāvniecība 11 novados, kas, pēc partijas līderes domām, ir atzīstams sasniegums. Sudraba uzsvēra, ka arī Saeimas frakcija parlamenta opozīcijā esot strādājusi aktīvi – iesniegusi priekšlikumus vairāk nekā 70 likumprojektiem, “NSL” frakcijas pārstāvis Ringolds Balodis vadījis darba grupu par prezidenta pilnvaru paplašināšanu, bet I. Sudraba pati – parlamentārās izmeklēšanas komisiju tā sauktajā oligarhu lietā, kuras darbība gan vērtēta pretrunīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja kāds cerēja Sudrabas uzrunā sagaidīt zīmes par partijā gaidāmām pārmaiņām, tad vīlās, jo, viņasprāt, viss jau tagad esot vislabākajā kārtībā. “Mēs esam uz pareizā ceļa un pārvietojamies pareizā ātrumā. Es vēlos, lai mēs visi būtu gandarīti un lepotos par panākumiem. Es zinu, ka mēs visi esam pareizajā laivā!” savas runas noslēgumā delegātus centās uzmundrināt I. Sudraba.

Tomēr debatēs vairākkārt ieskanējās kritiskas balsis, atsevišķiem biedriem sūdzoties par nepietiekamu sadarbību “NSL” iekšienē un apdzisušo “aizrautības uguntiņu”. Visskarbākais bija Saeimas deputāts A. Platpers, kurš nepārprotami pateica – par partijas zemajiem reitingiem vainojams Ingunas Sudrabas publiskais tēls: “Tas ir kā akmens, kas velk mūs dziļumā. Mēs neesam panākuši, lai Inguna publiski atspēkotu savā virzienā raidītos apvainojumus. Tas ir arī liels šķērslis piesaistīt atbalstītājus mūsu iniciatīvām, piemēram, par nodokļu atvieglojumiem vienīgajam mājoklim. Kad runāju ar cilvēkiem reģionos, tad tiklīdz pieminu Ingunas Sudrabas vārdu, tā cilvēki norobežojas.” Vēlāk sarunā ar žurnālistiem viņš atzina, ka arī “NSL” Saeimas frakcijā nejūtot “komandas saspēli”. Silvija Šimfa, kura arī paudusi neapmierinātību ar frakcijas darbu, debatēs neuzstājās un pameta partijas kongresu vēl pirms tas bija pusē.

Ne S. Šimfa, ne A. Platpers pagaidām neatklāja, kā rīkosies tālāk, solot savu lēmumu paziņot tuvākajā laikā. Ja viņi izlems pamest “NSL” Saeimas frakciju, tad tā beigs pastāvēt, jo saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli frakcijā jābūt vismaz pieciem no attiecīgā politiskā spēka saraksta ievēlētiem cilvēkiem.

Tikmēr I. Sudraba spītīgi turpina noliegt problēmas pašas vadītajā organizācijā: “Tas ir tikai normāli, ka cilvēkiem ir atšķirīgi viedokļi. Taču mēs katru dienu strādājam kopā Saeimā un nevienā brīdī mums nav bijušas kādas domstarpības vai viedokļu atšķirības.” Viņa arī pauda pārliecību, ka neviens no “NSL” Saeimas deputātiem frakciju nepametīs. Taču neapmierinātība nav tikai Saeimas deputātu rindās. Nesen “NSL” pametusi partijas valdes locekle Solvita Jirgensone. Viņa telefonsarunā atzina, ka vairs nav redzējusi sev vietu šajā organizācijā, tādēļ izlēmusi pati to pamest.

Kaut gan I. Sudraba uz āru demonstrē pašpārliecinātu seju, nojaušams, ka “NSL” iekšienē sākušies iekšējās pārkārtošanās darbi. Pirms pāris nedēļām partija, kas līdz šim iztika pavisam bez ģenerālsekretāra, šajā amatā iecēlusi Liepājas uzņēmēju Dmitriju Kostojanski. Viņš sparīgi ķēries pie partijas iekšējo lietu sakārtošanas un pirms kongresa ticies arī ar neapmierinātajiem partijas biedriem, piemēram, ar Platperu viņam esot bijusi trīs stundu gara saruna “zem četrām acīm” par partijas nākotni.

Reklāma
Reklāma

Arī sestdien partijas kongress beidzās ar slēgtu sapulci, kur preses pārstāvjiem klātbūtne bija liegta. I. Sudraba apgalvoja, ka slēgtā daļa tikšot veltīta diskusijām par partijas rezolūcijām un žurnālistu klātbūtne būtu traucējoša. Tomēr kāds cits “NSL” vadības pārstāvis izrunājās, ka slēgtā daļa nepieciešama, lai tiktu skaidrībā ar partijas “iekšējām lietām”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.