×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Reformisti septītajās debesīs

Foto - LETAFoto - LETA

Reformu partija jūtas kā septītajās debesīs – apstiprina viņējo līderis, eksprezidents Valdis Zatlers, jo darbi šķiroties un partijas programma, kas bija tik bieza kā enciklopēdija, pa lielākai daļai jau izpildīta.

 

Tiesiskums valstī iedzīvināts, oligarhu mūrētie cietokšņi sagāzti kā papjēmašē vai kartona namiņi, reformas tiks ieviestas, kaut Ķīļa kungam jāejot bojā līdzīgi sārtā sadedzinātajam Džordāno Bruno vai nošautajam sludinātājam Mārtiņam Luteram Kingam. Ļautiņiem ar aprobežotiem uzskatiem, kuri lāgā negrib noticēt tik saldinātai analīzei un kuri dēļ izdēdējuša, askētiska RP reitinga šaubās, vai šim politiskajam spēkam apkārt nav uzliktas tās pašas ploškas, ko aizdedza aizgājēju piemiņas dienā, zatleriešu ideologi iesaka vairāk draudzēties ar galvu un reizēm ar to arī padomāt.

Man gan prieks, ka attēlotajā stāvoklī vismaz vienai partijai iet kā smērēts. Rīkojuma nr. 2 šūpulī liktais mazulis ar rožsārtām pēdiņām izaudzis par staltu jaunekli ar tēraudcietiem muskuļiem un uztrenētām pretestības spējām oponentiem. Saeimā sēdēšana attīstījusi reformistu deputātu dominējošā kodola smadzenes, uztveres ātrumu un noteiktību pieņemt lēmumus, piemēram, balsojot pret latvietības ierakstu pasē. Jūtams, ka partijā saglabāts neizšķiesto pozitīvo īpašību kopums, kas pietaupīts, gatavojoties pārbaudījumam Rīgas domes vēlēšanās. Tāpēc Zatlera kungam kā pirmais sniegs uzkritis pārsteigums – sarkano līniju novilkšana pašvaldību vēlēšanās, un ar visu savu bitītes gudrumiņu viņš atkal aizdomājies: paga, vai tik kaut kas neslēpjas pašā “Saskaņas centrā”, ja NA un Ēlerte grib izraut Rīgu no “SC” rokām un atdot Latvijai? Tā varētu saprast, ka eksprezidents sirsnīgā Ziemassvētku noskaņojumā ir izpleties mīksts kā kaķa kažoks un, neko ļaunu nedomādams, grib draudzīgi sadalīt varas pajas ar visiem, kas iekļūs Rīgas domē pie teikšanas, bet tad Zatlers tomēr atkāpjas atpakaļ ierakumos un nosprauž termiņu, ka līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām jebkura politiska koķetērija ar “Saskaņu” nebūšot iespējama.

Āķīgs gan šis Zatlers, un to jau varēja nomanīt, kad viņš nodarbojās ar sava iekšējā “es” analīzi. Ja viņš vēl īsti nav izspiegojis, kas ir “Saskaņas centrs”, tad jebkurš ierindas vēlētājs ar daudzmaz plašāku redzesloku to varētu bijušajam valsts galvam paskaidrot.

Bet, ja Zatlera kungs ar savu partiju grib spēlēt paslēpes, tad rīdziniekiem visdrošāk būtu šiem veiklajiem zēniem un meičām nedot nevienu latviešu balsi nākamgad vēlēšanās. Tā tāda humāna atbildes akcija – nepērc kaķi maisā. Arī “Vienotībai” būtu pēdējā glupība šobrīd, kolīdz izskanējuši pirmie blīkšķīši un gluži dabīgi parādījusies zobaina pretestība pret listes pirmo numuru Ēlerti, noraustīties, slēgt līkopus ar Zatlera partiju un mīt zirgus uz pārceltuves, lai pēc tam uz sacīksti palaistu kaut kādus jātniekus bez galvas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+