×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2013
Drukāt

Reformu partija kongresā kritizē citus un arī sevi

Foto-LETAFoto-LETA

Reformu partijas (RP) kongresa laikā teiktajās runās delegāti gan kritizēja citas partijas, gan pauda aicinājumus būt paškritiskiem.

RP valdes priekšsēdētājs Valdis Zatlers, vērtējot citus politiskos spēkus, norādīja, ka lielākā nekonsekvence ir vērojama no Ministru prezidenta Valda Dombrovska partijas “Vienotība”, jo nav saprotams, kā pēkšņi var tikt ieslēgta atpakaļgaita lēmumam, kas pieņemts valdībā un par ko ir nobalsots Saeimā. Runa ir par diskusijām, vai no 2014.gada samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli no 24% līdz 22%, par ko iepriekš panākta vienošanās.

Savukārt nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) atsevišķos gadījumos ir pārkāpusi koalīcijas līgumu. Dažos balsojumos parādās apvienības personīgās intereses, un bieži vien lozungi VL-TB/LNNK ir pirmajā vietā, bet praktiskā darbība neseko, pauda Zatlers.

Viņaprāt, uz biedrības “Latvijas attīstībai” pamata Repšes topošā partija vērtējama kā apvienība “Par labu Latvijai Nr.2.”. Pašlaik nav tik liels protesta balsu skaits, līdz ar to šai grupai neesot nākotnes – viņiem nāksies meklēt sabiedrotos, prognozēja RP valdes priekšsēdētājs.

Saeimas deputāts Valdis Liepiņš brīdināja, ka RP 12.Saeimā neiekļūs, ja netiks skaidri pateikts, ka RP valdībā nesadarbosies ar apvienību “Saskaņas centrs” (SC), kamēr tā neatteiksies no tādiem cilvēkiem kā parlamenta deputāti Irina Cvetkova un Nikolajs Kabanovs un Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks.

Tomēr tālākajās RP biedru debatēs izskanēja arī doma, ka, lai gan kopā ar SC nevajag iet, bet pie sarunu galda ar apvienību sēsties būtu iespējams.

Tāpat debatēs tika norādīts uz nepieciešamību kļūt paškritiskākiem. RP Rīgas mēra kandidāte pašvaldību vēlēšanās Inga Antāne norādīja, ka daudzi biedri neticēja uzvarai pašvaldību vēlēšanās. Tāpat arī problēmas radīja finanšu, cilvēkresursu un administratīvo resursu trūkums. Šīs grūtības ir jāspēj atrisināt, gatavojoties 12.Saeimas vēlēšanās.

Kongresā uzrunu viesa statusā teica biedrības “Demokrātiskie patrioti” valdes locekle Ieva Brante, kura norādīja uz nepieciešamību veidot labāku Latviju. Svarīgi ir, lai būtu lieli mērķi, jo “pieņemt izaicinājumus darīt ir patiesā atmoda”. Viņa pauda nepieciešamību pēc “jaunas politiskās kultūras, jaunas paaudzes un jauniem mērķiem.”

RP kongress šodien apstiprināja arī vairākas partijas darbības prioritātes nākamajam gadam. Politiskais spēks iestāsies par līdzsvarotu un saprātīgu 2014.gada valsts budžeta projektu, lai viestu paļāvību par valdības deklarācijā doto solījumu izpildi un gudru valsts ekonomikas attīstību. Tam jānotiek, sabalansējot sabiedrības šodienas vajadzības un nākotnes attīstību.

Reformu partijai, strādājot pie 2014.gada valsts budžeta projekta, būs četras prioritātes. Pirmkārt, darbaspēka nodokļu sloga samazinājums – iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums 2014.gadā līdz 22%, turpinot samazinājumu 2015.gadā līdz 20%, kas nodrošinās jaunu darba vietu izveidi un lielākas algas visiem strādājošajiem.

Otrkārt, atbalsts ģimenēm ar bērniem – RP rosina palielināt atbalstu par apgādājamajiem bērniem līdz 140 latiem esošo 80 latu vietā.

Treškārt, motivēti skolotāji – lai nodrošinātu pedagogu algu palielinājumu, nākamā gada budžetam Izglītības un zinātnes ministrija ir pieprasījusi papildu deviņus miljonus latu, ar mērķi palielināt samaksu par vienu pedagoga likmi.

Ceturtkārt, gudras investīcijas reģionu attīstībai – RP apņemas turpināt industriālās politikas ieviešanu, attīstīt profesionālo izglītību reģionālajos izglītības centros un novirzīt Eiropas Savienības fondu finansējumu reģionu attīstībai.

RP kongresa delegāti norādīja, ka jāsniedz atbalsts partijas politiskā pārziņā esošo piecu ministriju definētājām nākamā gada prioritātēm, kas vērstas uz 2014.gada valsts budžeta četru partijas prioritāšu īstenošanu.

Tāpat nepieciešams kopīgi izveidot spēcīgu un visu partijas līmeņu sadarbībā balstītu partijas organizāciju, kas savā darbā īsteno partijas pamatprincipus un ir stabils pamats gudras un godīgas politikas realizēšanai nacionālā līmenī, šodien lēma RP biedri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+