×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Reformu partija plāno ieviest “reliģiskās brīvdienas”

zatlers_leta11

Droši var prognozēt, ka Ziemassvētku priekšvakarā kārtējo reizi Saeimā tiks cilāts jautājums par pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkiem.

 

“Jautājums par pareizticīgo Ziemassvētkiem nonācis strupceļā. Sen vairs netiek ņemtas vērā reliģisko cilvēku jūtas vai sabiedrības intereses kopumā, bet tas ir tāds politiskais process, kam nav nākotnes, – vieni kaismīgi balso “par”, otri tikpat kaismīgi – “pret”,” uzskata Reformu partijas (RP) līderis Valdis Zatlers. Tādēļ RP deputāti piedāvā par šo jautājumu diskutēt plašāk, ņemot vērā dažādu reliģisko konfesiju intereses.

RP frakcijas pārstāvji piedāvā papildināt likumu “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ar jaunu normu, kurā noteiktas šādas reliģisko svētku dienas – Zvaigznes diena (6. janvāris), Pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētki (7. janvāris), Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki (15. augusts), ebreju svētki Jom Kipura jeb Grēku izpirkšanas diena (bez noteikta datuma) un Reformācijas diena (31. oktobris). Tās izvēlētas, balstoties uz Latvijas tradicionālo konfesiju (luterāņu, Romas katoļu, pareizticīgo, vecticībnieku, metodistu, baptistu, septītās dienas adventistu un jūdaistu) vadītāju izteiktajiem viedokļiem.

Vienlaikus ar šo likumprojektu RP izstrādājuši grozījumus arī Darba likumā, kas paredz, ka papildus šobrīd noteiktajām svētku dienām (brīvdienām) darbinieks atbilstoši savai reliģiskajai pārliecībai varēs izvēlēties vēl vienu apmaksātu un no darba brīvu svētku dienu no šajā likumprojektā piedāvātajām reliģisko svētku dienām.

Darbinieks par to vienotos ar darba devēju, un ziņas par to ietvertu darba līgumā.

“Redziet, īsteni ticīgie tāpat šo dienu mēģina izkārtot brīvu. Vai viņi palūdz brīvdienu, vai dienu atvaļinājumam, vai arī vienkārši paņem slimības lapu, vai neatnāk darbā. Tā ir realitāte. Tas katrā ziņā atbrīvotu cilvēkus no šīs nepieciešamības kaut ko lūgt vai prasīt, valsts būtu izrādījusi cieņu viņiem, dodot iespēju saņemt to, kas viņiem pienākas aiz cieņas pret viņu reliģisko pārliecību,” uzskata V. Zatlers. Lai ievērotu vienlīdzīgu attieksmi, arī neticīgajiem likums atļaus izvēlēties sev brīvdienu kādā no tradicionālo reliģisko konfesiju svētku dienām.

Pret šo likumprojektu debatēs iebilda “Vienotības” pārstāvis Aleksejs Loskutovs, atgādinot, ka Latvijas Satversmē nostiprināta valsts un baznīcas šķirtība. Turklāt RP priekšlikums uzlikšot darba devējiem 20 miljonu latu slogu.

Likumprojekta nodošanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijām atbalstīja 54 deputāti (RP kopā ar “SC” un lielāko daļu ZZS frakcijas). Pret bija 32 valdošās koalīcijas pārstāvji, un vēl seši tautas kalpi atturējās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+