Politika

Reformu partija Rīgas mēra krēslā labprāt redzētu sievieti 0

Foto-LETA

Reformu partija par Rīgas mēra amata kandidāti labprāt virzītu sievieti, aģentūrai BNS pastāstīja partijas valdes loceklis un priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vilnītis. “Uzskatām, ka ļoti labi būtu, ja Rīgā mums mēra amata kandidāte būtu sieviete. Tāpēc, iespējams, meklēsim kādu kandidatūru, kas tam atbilstu,” sacīja Vilnītis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka jautājums par mēra amata kandidātiem būs atkarīgs no tā, vai Reformu partija pašvaldību vēlēšanās Rīgā startēs kopā ar “Vienotību” vai veidos atsevišķu sarakstu.

“Ja startēsim ar “Vienotību”, tad šis jautājums jārisina kopā ar partneriem,” norādīja Vilnītis.

Viņš neslēpa, ka ir mēra amata kandidāts Liepājā. Patlaban jau ir zināms arī kandidāts mēra amatam Koknesē ‒ pašreizējais Kokneses novada pašvaldības vadītājs Dainis Vingris.

Pārrunas notiekot ar Latgales pašvaldībām, un, iespējams, drīzumā partija varēšot nosaukt savu mēra amata kandidātu arī Daugavpilī.

Vilnītis atzina, ka partijai ļoti grūti notiek gatavošanās pašvaldības vēlēšanām Ventspilī ‒ pagaidām nav zināms, vai Reformu partija tur būs gatava startēt tikai ar savu kandidātu sarakstu vai arī to veidos kopā ar kādu citu partiju.

“Ventspilī cilvēki varbūt ir mazliet atšķirīgāki nekā citās pilsētās ‒ viņi nav tik atvērti, lai pievienotos kādai partijai, kas būtu alternatīva vietējai partijai,” paskaidroja Vilnītis.

Jau vēstīts, ka Reformu partija 2013.gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās plāno savus sarakstus iesniegt aptuveni 40 pašvaldībās un tādējādi pretendēt uz deputātu vietām tajās.

Vilnītis iepriekš norādīja, ka partijas mērķis nav vēlēšanās startēt visās pašvaldībās, bet gan, visticamāk, visās deviņās valsts nozīmes pilsētās – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Valmierā un Rēzeknē –, kā arī vairākos desmitos novadu, visvairāk gan Vidzemē.

Reformu partija tika nodibināta pagājušajā vasarā. Viens no tās dibinātājiem bija eksprezidents Valdis Zatlers. Saeimas ārkārtas vēlēšanās Zatlera Reformu partija ieguva vairāk nekā 20% vēlētāju atbalsta un 22 vietas parlamentā, atpaliekot tikai no vēlēšanu uzvarētājas apvienības “Saskaņas centrs”. Tiesa, pēc tam no partijas atšķēlās seši deputāti, kuri izveidoja neatkarīgo deputātu grupu. Pašlaik partijas reitings jau vairākus mēnešus ir zem 5%.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 2013.gada 1.jūnijā.

LA.lv