×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2014
Drukāt

Reformu partijas bijušie biedri Kurzemē vēlas veidot biedrību (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Reformu partijas logo.

Reformu partijas (RP) bijušie un vēl esošie biedri Kurzemē izteikuši vēlmi dibināt kopīgu biedrību, aģentūru LETA informēja Liepājas domes deputāts, uzņēmējs un RP nu jau bijušais RP Kurzemes reģionālais vadītājs Jānis Vilnītis.

RP Liepājas un Saldus nodaļu biedri nosūtījuši RP valdei paziņojumu, kurā informē par izstāšanos no partijas, jo Kurzemes biedri uzskata, ka RP ir zaudējusi savu mērķi un vīziju. RP nodaļas Ventspilī un Kuldīgā, kurās biedru skaits ir ļoti mazs, vēl lems par to turpmāko likteni, taču arī no Ventspils nodaļas vadītāja, Ventspils domes opozicionāra Aivja Landmaņa un Kuldīgas nodaļas vadītāja Aleksandra Cimmermaņa puses ir izskanējusi vēlme piedalīties kopīgas biedrības veidošanā, atzina Vilnītis.

“Pagaidām vēl iepauzēsim, mēs negribam forsēt. Taču mums ir vēlme nepazaudēt vienam otru, un kā pirmais solis varētu būt biedrības izveidošana,” atzina Vilnītis, skaidrojot, ka iecere ir apvienot bijušos RP biedrus no visas Kurzemes, veidojot reģionālu spēku. Atsevišķi bijušie RP biedri no Kurzemes, piemēram, Saeimas deputāte Inita Bišofa, noteikti varētu kandidēt šoruden gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Tas nenozīmē viņu stāšanos kādā citā partijā, bet kandidēt var arī no kādas partijas saraksta, neesot attiecīgās partijas biedram, proti, uz deleģējuma pamata, skaidroja Vilnītis. Viņš pats Saeimas vēlēšanās neplānojot kandidēt.

No RP aizejošie reģiona politiķi uzskata, ka 2011.gadā Valsts prezidenta Valda Zatlera noteiktā “diagnoze” Latvijas politiskajai situācijai bija pareiza un precīza. “Joprojām atbalstām viņa drosmīgo lēmumu par tautas nobalsošanu par 10.Saeimas atlaišanu,” teikts paziņojumā.

“Joprojām arī šogad, 2014.gadā, uzskatām, ka Reformu partijas pieteiktās reformas un nepieciešamība pēc pārmaiņām ir aktuālas, ka sabiedrības uzticamība ar intensīvu, godīgu un paškritisku darbu ir atgūstama. Taču mums ir svarīgi saglabāt principu, ka vārdi atbilst darbiem. Ka iesāktās reformas, programmā minētie uzdevumi un solījumi vēlētājiem tiek pildīti, netiek aizmirsti vai mainīti. Nevaram samierināties ar situāciju, ka par Latvijas reģioniem un novadiem atceras tikai pusgadu pirms Saeimas vēlēšanām, pārējā laikā ignorējot reģionu vajadzības un problēmas,” teikts paziņojumā.

Aizejošie RP liepājnieki un saldenieki joprojām uzskata, ka Latvijas interesēs ir partiju konsolidācija un to apvienošanās ilgtermiņā, taču viņi nevarot piekrist veidam, kā tas patlaban tiek darīts sadarbībā ar “Vienotību”, atļaujot mazo reģionālo partiju biedriem no Tukuma, Kuldīgas, Latgales un citurienes startēt kā savu partiju biedriem “Vienotības” sarakstā, bet savam sadarbības partnerim – Reformu partijai – liekot tās biedriem pamest partijas rindas un kļūt par “Vienotības” biedriem.

“Šādos apstākļos uzskatām, ka godīgāk ir izstāties no RP, atzīstot, ka partija ir pazaudējusi ne tikai daudzus savus deputātus, ministrus un biedrus, bet faktiski arī mērķi un vīziju,” teikts paziņojumā.

Aizejošie RP biedri pauduši vēlmi turpmāk saglabāt savu biedru kopību un saliedētību Kurzemē, turpināt pārstāvēt iesākto pārmaiņu un reformu garu pēc būtības un uzskata, ka turpmāk Latvijas reģioniem pašiem aktīvi jāiesaistās valsts pārvaldē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Atkal kārtējais latviešu… vai stulbums???- varbūt politiska akcija??? – šķelt mazskaitā palikušo vēlētāju balsis. Pareizi saka:-“Kur četri latvieši- tur piecas partijas”. Saskaņieši veidojas un nostiprinās. Latviešiem, varbūt,vajadzīgi NMP pakalpojumi dažādu ambīciju – atsevišķiem politiķiem – lielummānijas ārstēšanai ?

 2. Bišofa? Naivā kurzemniece, kura alojās, domādama, ka Saeimas deputātam ir jābūt tautas kalpam un tautas labā jāstrādā.

  • Interesanti, kad Bišofa ir domājusi par kalpošanu tautai? Tukša pašlabuma meklētāja, pastulba un iedomīga…

 3. es esmu tas gudrais Atbildēt

  Bezjēdzīga sadrumstalošanās. Pa latviešu modei.

 4. Jautājums ko tad ”iesākto pārmaiņu un reformu garu pēc būtības” ļaundari naļauj, tas ir vēlētājs !Jaunveidoto grupiņu uzdevums pēc iespējas ilgāk saglabāt krēslus, tas ir saglabāt politisko līniju. Saglabāt nodokļu politiku ,bezdarbību ekonomiskā jomā un kā rezultātā izbraukšanas tendenci nākamajos gados. Ilglaicīgā perjodā graujot valsts drošību.

 5. Vilnītis vēl dzirdēts. Bet kas ir Bišofa?
  Ir gan cilvēkiem ambīcijas…izskatās, ka tā ir diagnoze

Draugiem Facebook Twitter Google+