×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2012
Drukāt

Reformu partijas iekšēja pārgrupēšanās?

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima vakar apstiprināja Reformu partijas (RP) priekšlikumu nomainīt šīs frakcijas pārstāvi prezidijā Ingu Biti pret Inesi Lībiņu-Egneri. Formāli kā iemesls tiek minēta I. Bites vēlme doties bērna kopšanas atvaļinājumā, bet uzticami avoti vēsta par grupējumu cīņām RP iekšienē. 


 

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli prezidija locekli var atsaukt, pamatojoties vai nu uz viņa paša iesniegumu, vai uz 10 deputātu pieprasījumu. Kaut arī RP pārstāvji iepriekš bija paziņojuši, ka frakcijā panākta vienošanās un I. Bite gatavojas doties dzemdību atvaļinājumā, viņa tomēr nebija uzrakstījusi iesniegumu. Šis fakts izsauca izbrīnu no koalīcijas partneriem.

RP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis taisnojās, ka I. Bite ir piekritusi frakcijas lēmumam un devusies bērna kopšanas atvaļinājumā “kaut kur samērā tālu”, bet iesniegumu acīmredzot aizmirsusi iesniegt. Uz jautājumiem, vai iniciatīva mainīt pārstāvi prezidijā nākusi no pašas Bites vai pārējās frakcijas, RP runasvīri atbildēja izvairīgi – lēmums esot pieņemts “diskusiju ceļā”. Jautāti, kādēļ vispār nepieciešama šāda rokāde, atbilde skanēja šādi: “Nu kā – viņai taču ir piedzimis bērns, bet darbs prezidijā prasa daudz laika un ir stresains!” Tomēr nevienu gadījumu, kad I. Bite nebūtu tikusi galā ar saviem pienākumiem, viņi nevarēja nosaukt. Gluži otrādi – gan partijas biedri, gan koalīcijas partneri viņu slavēja par aktīvu un profesionālu darbu, kam nav traucējusi ne grūtniecība, ne dzemdības. Darbu Saeimā un prezidijā I. Bite atsāka jau dažas nedēļas pēc bērniņa nākšanas pasaulē. Turklāt nākamnedēļ sāksies Saeimas sesiju starplaiks, kad parlamentā īpaši aktīva darbība tāpat nenotiks.

 

“Situācija, kā RP izrīkojusies ar Biti, ir amorāla,” pastāstīja kāds valdošās koalīcijas pārstāvis, kurš vēlējās palikt anonīms: “Partijā ir vismaz divi grupējumi, no kuriem viens pulcējas ap Vjačeslavu Dombrovski, bet otrs – ap Valdi Zatleru. Pirmie šobrīd izmanto Zatlera kunga slimību un cenšas pārņemt varu partijā!”

 

Arī citi Saeimas deputāti no dažādām frakcijām privātās sarunās pauda pārliecību, ka RP nostūmusi malā I. Biti, viņas ģimenes stāvokli izmantojot tikai kā ieganstu. Diemžēl viņas pašas skaidrojumu uzzināt neizdevās, jo I. Bite devusies prom no Rīgas un neatbildēja uz telefona zvaniem.

Balsojumā par jauno Saeimas priekšsēdētājas biedri ar pārliecinošu atbalstu (76 – par, 4 – pret) tika ievēlēta Inese Lībiņa-Egnere (RP). Tomēr bija jūtams, ka īstas vienprātības zatleriešu vidū nav. Piemēram, deputātes Ingas Vanagas (RP) balsojuma zīme tika atzīta par nederīgu. “Tā nav nejaušība. Apzināti iemetu neaizpildītu vēlēšanu zīmi. Es augstu vērtēju Ineses profesionalitāti un zināšanas, bet man bija ētiski morāli apsvērumi tā rīkoties,” pastāstīja I. Vanaga, bet sīkāk komentēt savu motivāciju viņa nevēlējās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+