×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. janvāris, 2018
Drukāt

Reģionālajām partijām piesakās “precinieki” (9)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Jānis Baiks (no labās) un Inesis Boķis

Pašlaik reģionālo partiju pārstāvji ir “Vienotības” Saeimas frakcijas spēcīgākais balsts, kas tai reizēm demonstrē lielāku uzticību nekā paši partijas biedri. Taču sadarbības līgumu termiņi tuvojas beigām, un reģionu līderi neslēpj, ka atrodas pārdomās par to, vai un kādā veidā turpināt sadarbību ar “Vienotību”.

Pagājušo pirmdien Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa kabinetā ciemojās partijai “Valmierai un Vidzemei” līderi – Valmieras mērs Jānis Baiks un Saeimas deputāts Inesis Boķis, kurš parlamentā ievēlēts no “Vienotības” Vidzemes saraksta kā sadarbības partneri no “Valmierai un Vidzemei” (“VV”) partijas. Par sarunas saturu dalībnieki detalizēti nestāsta, bet atzīst – runa bijusi par iespējamu sadarbību. Uz konkrētu jautājumu – vai 13. Saeimas vēlēšanās Inesis Boķis būs atrodams ZZS Vidzemes sarak­stā, Brigmanis atbild: “Tas ir visnotaļ iespējams, bet pašlaik viss vēl ir procesā.” Iepriekš gan ZZS līderi uzsvēra, ka netaisās veidot sadarbības līgumus ar reģionālajām partijām pēc “Vienotības” parauga. Vienlaikus šī apvienība labprāt papildinātu savas kandidātu rindas ar reģionos spēcīgām personībām. Pēc neoficiālas informācijas, bijušajam Valmieras mēram Boķim solīta vieta ZZS Vid­zemes saraksta augšgalā.

Arī Boķis atzīst, ka neoficiālas sarunas ar ZZS notikušas jau ilgstoši, un noprotams, ka vismaz viņš personīgi labprāt sevi redzētu ZZS rindās. “Šobrīd galvenais jautājums ir atrast mehānismu, kā es varētu vislabāk pārstāvēt reģiona intereses nacionālajā līmenī, jo daudzus novadiem būtiskus jautājumus var risināt tikai Saeimā. Parlamentā līdz šim vairāk strādāju ar pašvaldību, meža nozares un sporta politikas problēmām, un šajos jautājumos ar ZZS mums lielākoties viedokļi saskanējuši.”

Taču partijas “VV” priekšsēdētājs un Valmieras pašreizējais mērs Jānis Baiks, kā noprotams, vairāk tomēr vēlētos turpināt sadarbību ar “Vienotību”. “Pašlaik mums nekas nav izlemts. Partijas valde par to lems februārī. Jā, “Vienotībai” pašlaik ir grūti laiki, bet viņi mums ir bijuši uzticami partneri,” telefonsarunā teica Baiks, kurš ar “Vienotības” pašreizējā priekšsēdētāja Arvila Ašeradena atbalstu 2016. gada pavasarī tika iecelts Rīgas brīvostas valdē. Viņš gan uzsver, ka tas nespēlēs nekādu lomu lēmumā par sadarbību. “Vienotību” ar “Valmierai un Vidzemei” saista ne vien sadarbības līgums, bet arī gandrīz vai ģimeniskas saites – “Vienotības” priekšsēdētāja Ašeradena sieva Evita Ašeradena pēdējās pašvaldību vēlēšanās no “VV” saraksta ievēlēta Valmieras domē. Uz jautājumu, vai viņš būtu gatavs zaudēt vietu “VV”, lai kandidētu no ZZS saraksta, Boķis atbildēja: “Nevar izslēgt arī tādu variantu.”

Līdzīga situācija izveidojusies arī pie “Vienotības” Zemgales partneriem – Jēkabpils reģionālajā partijā (JRP). “Decembrī mums bija kongress, kurā tika dots mandāts valdei un man uzklausīt preciniekus,” telefonsarunā atzina JRP priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs. Un potenciālo “precinieku” jēkabpiliešiem netrūkstot – viņus jau uzrunājuši gan Latvijas Reģionu apvienība (LRA), gan “Latvijas attīstībai”. Salcevičs neslēpa, ka pārrunājis iespējamo sadarbību arī ar NA valdes locekli Kasparu Gerhardu. Savukārt JRP pārstāvis “Vienotības” Saeimas frakcijā Viktors Valainis kā labāko sadarbības partneri redz ZZS. Līdzšinējo sadarbību ar “Vienotību” viņi abi vērtē pozitīvi, bet maz ticams, ka tā tiks turpināta. Arī JRP neizslēdz iespēju, ka partijas un Valaiņa ceļi varētu šķirties. “Viktors ir talantīgs politiķis, un es jau viņam teicu – lai analizē un vērtē, kur varēs labāk īstenot savus plānus. Ja kopā ar mums – lieliski. Ja izvēlēsies ZZS vai kādu citu partiju – tad nekādu pārmetumu no manas puses nebūs. Esam taču reālisti,” teica Salcevičs.

Arī partijas “Kuldīgas novadam” vadītāja Inga Bērziņa un Latgales partijas līderis Jānis Lāčplēsis atzīst, ka interesi par kopīgu startu uz nākamajām Saeimas vēlēšanām izrādījušas vairākas lielās partijas, it īpaši ZZS un LRA. Taču nekādi individuāli pārvilināšanas mēģinājumi neesot novēroti un gala lēmumu par sadarbību partijas pieņemšot pavasara pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vai tie bez praata,iet kopaa ar ZZS,par so nodeveeju,oligarhu un komunistu partiju tacu vairs neviens sevi cienoss cilveeks nebalsos.Vai Vienotiibas veertiibas-Dombrovski ,Sandru Kalnieti,Karinu,Piebalgu,Vaideri,Pabriku,Hosanu Abu-Meri un citus gudrus cilveekus var aizvietot Lembergs,Brigmanis,Liidaks,Grigule un citi,kuri pat pret Sudrabas atlaisanu nebalsoja,bet kopaa ar Saskanu ne tikai so leemumu,bet veel daudzus citus ir atbalstiijusi.

 2. Vai taas pasvaldiibas bez praata.Pievienoties ZZS ir pasnaaviiba,kas par siem nodeveejiem un komunistiem balsos.Atcerieties ,Vienotiibas bijusie atbalstiitaaji,sajaa partijaa ir Dombrovskis,Karins,Sandra Kalniete,Hosans Abu Meri,Piebalgs,Vaidere,Pabriks un veel daudzi speejiigi un gudri cilveeki.Apskatieties par ko balso Vienotiiba un par ko ZZS.Vieni par Latviju,otri balso kaa nodeveeji.

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Viens no kungiem ir sasniedzis makšķernieka vecumu un nu ir laiks ar Ādol… fu- fu!, ar Augustu nodibināt kazragu copēšanas biedrību. Otram, kā saka krievi- koļetsja i hočetsja, tikai nav nekādas skaidrības, kam lai sēžas kamanās?
  Tā nu mēs ar šādiem priekšstāvjiem pamazām ejam uz grunti, bet Saulvedis joprojām nenāk. Skumji!

 4. Augusta Brigmaņa kabinetā ciemojas tikai komūnisti, oligarhi un kangari.

 5. Es neietu kopā ar LRA tur pāķi vien.

  • ZZS ir veca latviska partija. Ko tas komentētājs tur muld? Kas par oligarhiem un komunistiem ? Tie laiki ir beigušies draugs. Vajaga rīcības cilvēkus, kas var Latvijai piedot attīstības ātrumu un cilvēkiem labklājību. To nevar panākt ar tukšu muldēšanu, kā to dara A.Judins.

 6. Kas tas par tandēmu Baiks un Boķis? Katram atsevišķi un bez V un ZZS smadzeņu nav?

 7. Baik kur tavs industrālais parks palicis,bet Brenguļiem mežus novākt mācēji…

Draugiem Facebook Twitter Google+