×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. septembris, 2016
Drukāt

Reģionālajās vēlēšanās Basku zemē un Galisijā labi panākumi Rahoja Tautas partijai

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

Reģionālajās vēlēšanās Basku zemē un Galisijā svētdien ar labiem panākumiem startējusi Spānijas premjerministra Mariano Rahoja vadītā konservatīvā Tautas partija (PP), kas varētu palielināt iespēju izveidot jaunu Spānijas valdību, liecina daļēji vēlēšanu rezultāti.

Saskaitot vairāk nekā 70% balsu, noskaidrots, ka PP Galisijā izdevies saglabāt vairākumu un līdzšinējo vietu skaitu, iegūstot 41 no 75 reģionālo likumdevēju mandātiem.

Basku zemē premjerministra partija ierindojās piektajā vietā ar deviņiem mandātiem no 75, liecina vēlēšanu rezultāti pēc 99% balsu saskaitīšanas. Šajā reģionā PP zaudējusi vienu vietu.

Vēlēšanās abos reģionos neveiksmīgi startējuši opozīcijā esošie sociālisti.

Pirmajā vietā Basku zemē ar 28 mandātiem ierindojusies mēreno nacionālistu partija PNV.

PVN uzvara Basku zemē Madridei ir nozīmīga tāpēc, ka tā atšķirībā no kataloņu nacionālistiem neiestājas par atdalīšanos no Spānijas.

PVN līderis Inigo Ukurlju paziņojis, ka neatkarība esot “pagātnes koncepts”. Tā vietā viņš iestājas par “dalīto suverenitāti”, ko pār Basku zemi baudītu Madride un Sansevastjana.

Tiek prognozēts, ka sociālistu sliktie rezultāti varētu likt Pedro Sančesam beidzot atļaut labējās mazākuma valdības izveidošanu, tādējādi novēršot nepieciešamību rīkot jau trešās parlamenta vēlēšanas pēdējā gada laikā.

Gan decembrī, gan jūnijā notikušajās vēlēšanās uzvarēja PP, taču nespēja izcīnīt absolūto vairākumu, kas tai ļautu veidot valdību bez citu partiju atbalsta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+