×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Reģionālās televīzijas varētu sākt pašas savu virszemes ciparu apraidi

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamgad dažas reģionālās televīzijas varētu sākt pašas ar saviem raidītājiem veikt ciparu virszemes apraidi noteiktās ierobežotās teritorijās, informēja Latvijas Reģionālo televīziju asociācijas priekšsēdētājs Jānis Galviņš.

2014.gadā stāsies spēkā grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL), kas atļauj šādu raidīšanu, tomēr vietējās ciparu apraides varētu sākties jau 2013.gadā, kad tiks veikta testēšana un vietējo televīziju auditorijas informēšana par tehnoloģiju maiņu.

SM virzītie EPLL grozījumi paredz, ka vietējiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem izsniegta apraides atļauja televīzijas programmas izplatīšanai ciparformātā, ir tiesības saņemt frekvences lietošanas atļauju un ierīkot savus izplatīšanas līdzekļus vai izmantot sakaru komersantu sniegtos programmu izplatīšanas pakalpojumus.

Tas praktiski nozīmētu, ka vismaz četras vai piecas reģionālās televīzijas varētu pārslēgt savus analogos raidītājus uz ciparu tehnoloģiju un jau 2013.gadā testa režīmā raidīt vietējo un reģionālo saturu, sacīja Galviņš.

Iekārtu nomaiņa varētu izmaksāt aptuveni 1000 eiro jeb 700 latu, sacīja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls.

Kā norādīja Muuls, esot neformāla vienošanās ar “Lattelecom”, kas patlaban, kopā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru veic virszemes ciparu apraidi, ļaut analogajā apraidē raidošajām reģionālajām televīzijām izmantot ciparu tehnoloģiju.

Likuma grozījumi vēl jāpieņem Saeimai. Jau ziņots, ka Saeima otrā lasījumā pieņēmusi citus EPLL grozījumus, kas paredz, ka tiks atcelts obligātas retranslācijas princips un kabeļtelevīzijas operatoriem no 2013.gada 1,janvāra būs jāmaksā par “TV3” un “Latvijas Neatkarīgās televīzijas” (LNT) satura retranslēšanu.

Patlaban vairāku reģionālo televīziju raidījumus var skatīties “Latvijas Televīzijas” (LTV) kanālā “LTV7”, kas redzama virszemes ciparu apraidē un “Lattelecom” interaktīvā un interneta televīzija, ka arī “Re TV” kanālā, ko retranslē “Lattelecom” interaktīvā televīzija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+