×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Reģionālie var pārtapt nacionālā opozīcijā. Saruna ar Mārtiņu Bondaru (33)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas politiskajā spektrā ilgstoši iztrūcis latviskas opozīcijas. Pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām rodas cerība, ka šo nišu varētu aizņemt Latvijas Reģionu apvienība (LRA), kas Saeimā pieķērusies ne vien atsevišķām pašvaldību problēmām, bet arī konceptuāliem valstiskiem jautājumiem. Ar apvienības valdes priekšsēdētāju MĀRTIŅU BONDARU sarunājās “Latvijas Avīzes” žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Ģirts Zvirbulis.

V. Krustiņš: – Cik zinu, jūs pie mums ierodaties uzreiz no tikšanās ar Valsts prezidentu. Par ko tad ar viņu runājāt?

M. Bondars: – Jā, mēs tikāmies ar Valsts prezidentu, lai pārrunātu viņa iniciatīvu politisko partiju sistēmas pilnveidošanai, kas iesniegta Saeimā. Kā norādījis prezidents, valsts politiskais pamats ir stiprās, stabilās un ilgtspējīgās partijās, bet pie mums partijām ir zināmi vājumi un trūkumi – ļoti zema sabiedrības uzticība, ideoloģijas trūkums un šauru interešu grupu pārstāvēšana. Prezidents piedāvā mainīt partiju finansēšanas kārtību, minimālā biedru skaita palielināšanu un reģistrācijas laiku pirms vēlēšanām. Mēs pilnībā piekrītam prezidenta norādītajām problēmām, bet viņa ekspertu grupas piedāvātajiem risinājumiem – tikai daļēji. Piemēram, neredzam, kā šie piedāvātie risinājumi varētu uzlabot sabiedrības uzticību partijām, samazināt šauru interešu grupu ietekmi.

Mēs uzskatām, ka partiju politiskās kultūras, atbildības un tradīcijas stiprināšanā daudz var dot pats prezidents. Piemēram, ja ir ieteikums Saeimas vēlēšanās ļaut piedalīties tikai tādam politiskajam spēkam, kas ticis reģistrēts vismaz gadu pirms vēlēšanām, tad, izvēloties valdības locekļus, nevajadzētu pieļaut, ka tie ir jaunizcepti partijas biedri vai bezpartijiski. Pašreiz četri no pieciem “Vienotības” ministriem šajā partijā nav bijuši pat vienu gadu – Anrijs Matīss, Edgars Rinkēvičs, Mārīte Seile un Laimdota Straujuma. Kāda šādā situācijā var būt motivācija cilvēkiem stāties partijās, lai mēģinātu realizēt savas idejas, ja vadošajos politiskajos amatos tiek izvēlēti cilvēki no malas?

Prezidentam paudu savu pārliecību, ka politikai būtu jābūt ideju un personību konkurencei. Diemžēl, kā pats esmu pārliecinājies pēdējā gada laikā, piedaloties divās vēlēšanās, tā vairāk ir naudas un varas cīņa. No tā cieš gan Latvijas politiskā telpa, gan sabiedrība kopumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. ................... Atbildēt

  par ko tad opozicionēsiet. Tukša pretimrunāšana?

 2. grūti uzticēties cilvēkam kurš līdz šim nav paveicis it ne kā laba, tikai grozījies aizdomīgās aprindās

 3. Uzskatu ,ka Latvijas Reģionu apvienībai ir vislielākās izredzes kļūt par latviešu opozīciju Bondaram vajadzētu būt ļoti gudram attapīgam politiķim ja Latvijas reģionu apvienība uzvarēs 13.Saemas vēlēšanās ,tad mēs būsim uz pareizā ceļa

 4. Mārtiņš Bondārs ir gnīda.

 5. opozīcijā pie siles, vai šitie sargās sili? Varbūt vajag mednieku apliecības?

 6. Katrā ziņa Latgalē Reģionu apvienība ir daudz populārāka un stiprāka par NA. NA ar Laizāni priekšgalā kā nevar, tā nevar pārvarēt 5% barjeru. Un kā tur palika ar Mūrnieces (vai Dombrava?) aicinājumu stiprināt NA rindas Latgalē? Izskatās, ka Jura Viļuma vadībā Latgalē pieaug Reģionu apvienības atpazīstamība un daudzi latgalieši stajas Reģionu apvienībā.
  Ceru, ka LA beidzot nointervēs arī kādu Latgales deputātu. Kad beidzot būs intervija ar Laizāni vai viņas komandasbeidru no Daugavpils Korņilovu?

  • hoho----svoločietim Atbildēt

   Tev laikam nepatīk patriotiskas, latviskas partijas? Starp citu, kāda ir starpība starp “intervēt” un “nointervēt”?

   • Starpība starp “intervēt” un “nointervēt” ir tāda pati kā starp “fotografēt” un “nofotografēt”.

 7. Nekāda opozīcija nesanāks. Ko no Kaimiņa var gaidtī, kādu opozīciju, Bondars var patīksminoties ar sevi pabļaustīties, bet, nopietni šī partija ņemama nav.

 8. Vispirms gribu atbildēt Savādi gan,Janka,Janka Pētersons un līdzīgiem.Nacionālā apvienība,ko savā laikā vaidoja Berklavs,palicis tikai daļējs nosaukums.Savā laikā nacionāļi tik daudz cūcības sastrādājuši:savs pelēkais kardināls,arī bijušais čekas darbonis,sēdēja privatizācijas aģentūra,Ventspils ostas un citās padomēs,pelnīja tēvzemiešiem nadiņu,Boldāns pirka balsis Latgalē,par ko tika cietumā.Tikumi nav mainījušies,Brokas meli,nesakārtotā tiesu izpidītāju sistēma,jo tā ir izdevīga pašiem.Kamēr neatbrīvosies no G.Bēziņa,Dz.Easnača un līdzīgiem,godīgiem ierindas biedriem būs grūti strādāt.
  No Jūsu komentāriem varu noprast,nepazīstot cilvēku,neko nezinot vien,esat spējīgi sarunāt visu to sliktāko.Pilnīgi latviešu garā!!Pateikšu tikai vienu:ja vīrietis ir izgājis sportisko rūdījumu,savā laikā izgājis un izbaudījis uzvaras un zaudējumu brīžus.Tas zina,kā’tikt pie uzvaras.Par to vajadzētu priecāties.Ieteiktu Jums vairāk las]it un kustināt “pelēkās šūniņas”,vismaz ja zinat,kas tās ir,

 9. Ja butu kada ticama nacionali patriotiska alternativa Nacionalai Apvienibai… Lai viniem nebutu patriotisma monopols vienigi savas rokas. Bet Bondars ka nacional patriots… !!! Tur nav nekadas pazimes!! Kaimins, ka Nacionalais Agsts!! Ar to Bondara partija gan izcelas.
  Tiesam, tas Bondars sapno! Kur ir vina nacionala platforma… Vina pievilcigais patriotisms!! Nekur!!

 10. Jau no LC laikiem varēja strādāt tautas labā, kas puisim liedza to darīt.

 11. Saprotams, ka Tavs uzdevums rakstīt komentārus, kas ceļ saulītē koalīcijas partijas, kas barojas no valsts resursiem un apmelnot tos, kuri grib un spēj domāt par Latviju un cilvēkiem! Bondara spēja iet pret koalīciju ir tikai apsveicama un var vien novēlēt izturību!

 12. Kuru naudu lobē Bondars? Te ir būtisks jautājums. Lai nepūš pīlītes, ka tās citas partijas ir kaut kādas naudas un varas rokās, bet viņa partija ne. Lai klāj vaļā, kas tā ir par naudu, no kā barota tiek Bondara pārstāvētā partija!

 13. Mums ir nacionālā pozīcija (NA) un nevajag te nekādu opozīciju un izbijušos komsorgus par premjeriem. 20. gados esam pietiekoši redzējuši šos kompartijas ielikteņus darbībā pie valsts stūres. Mums ir visādi jāstiprina NA, jo tur ir pietiekoši daudz jaunu cilvēku, kas nav sastāvējuši kompartijā un viņi ir vairāk idejas cilvēki, Latvijas patrioti nevis karjeristi. Tagad jau visi komunisti izliekas par lieliem patriotiem, bet kad tiek pie varas, tad parāda savu īsto karjerista dabu un vispirms piesit savu kabatu. Šaubos, vai šīs atsevišķu darboņu radītās “kabatas” partijas nodzīvos līdz nākošajām vēlēšanām, vismaz pēdējās 2 bija tipisks viena sasaukuma projekts.

  • … Japiekrit Karlim … bija laiks un mans ieteikums jau tulit pec velesanam, ka nacionaliem jaapvienojas.

   … Tagad, sagaidot Zatlers2, NA un LRA ir arkartas veida jaapvienojas viena nacionali nostadita partija, lai pec pusgada varetu, ka lielaka individuala partija Saeima, sastadit nacionalo interesu aizstavetaju kodolu, citadi atkal zaudesim mahinatoriem … !

  • Un ko nacionālajā opozīcijā jeb NA dara bijušais komunists Roberts Zīle, komjauniete Žaneta Jaunzeme-Grende un vēl citi brīvprātīgie komunisti, kuri pārmeta kažoku uz otru pusi un savās popularitātes celšanas “izrādēs” ar saukli “Tēvzemei un brīvīabi!” kļuva par kvēliem latviskas Latvijas partiotiem? Un kas ir Gerhards – karjerists, patriots, naivulis?

 14. Gribu redzēt Mārtiņu Bondaru premjera amatā. Igauņi pierādījuši, ka jaunie spēj valsti vest pareizā virzienā, nevis kā pie mums – opīši un omītes!

  • Šis jau arī tūlīt būs opis. Un neesmu no Bondara dzirdējis nevienu jaunu un oriģinālu ideju. Apmēram tāds pats domu lidojuma līmenis kā Straujumai.

   • Domas lidojums vēl krietni zemāks. Iespējams, vispār savu domu nav. Atgremo pārstāvētā naudas maisa domas. Jautājums paliek – cik tīrs ir Bondars. Kāpēc no Prezidenta kancelejas aizgāja uz Krājbanku un tad īsi pirms tās “nodegšanas” amatu atstāja un aizdevās “studiju nolūkos” uz ASV?

 15. Gribu redzēt Mārtiņu Bondaru premjera amatā. Igauņi pierādījuši, ka jaunie spēj valsti vest pareizā virzienā, nevis kā pie mums – opīši un omītes!

 16. Bijušais komsorgs apspriedas ar bijušo komunistu(abi divi aktīvi aktīvi okupacijas režīma darboņi) par valsts nākotni.Man šādā veidā apspriesta valsts nākotne rada sliktas ilūzijas.Kad latviešiem radīsies neatkarīgai valstij piestāvoši politiķi un kad bijušie padomju okupantu līdzstrādnieki fiziski sapratis savu morālo neatbilstību un savu graujošo ietekmi uz latviešu pašapziņu un arī tautas populāciju?

 17. Gandrīz visam teiktajam var piekrist par visiem 100%,bet vai ,nokļūstot vadībā nemainīsies? Diemžēl, parasti tā notiek.Lai izdodas!

 18. Partokrātiskā kliķe atkal gatavo kārtējo viltus opozīciju. ( Kādreiz arī “Vienotība” bija šāda viltus opozīcija un cilvēciņi ar cerībām skrēja un par to nodeva savas balsis.)
  Partiju varu nevar gāzt stiprinot partijas.
  Bet budžeta pieņemšana, kā parasti, ir notikusi atbilstoši partokrātijas tradīcijām.

 19. lai viņiem visiem veicas! Un Kaimiņam arī!

 20. Latviešu partija pret Latvijas valsti, tās neatkarību? Saucieties skaidri – kangaru savienība.

Draugiem Facebook Twitter Google+