×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Reģionālo biznesa un radošo industriju inkubatoriem būs pieejami 30,8 miljoni eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstītības aģentūrai (LIAA) sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu programmā, kas paredzēta reģionālo biznesa inkubatoru un radošo industriju inkubatora attīstīšanai, aģentūru LETA informēja CFLA.

Kopējais šajā programmā pieejamais finansējums ir 30 821 450 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums – 26 198 233 eiro, bet valsts budžeta finansējums – 4 623 217 eiro.

Reģionālajiem biznesa inkubatoriem paredzētais finansējums ir līdz 24 193 181 eiro apmērā, no kuriem ERAF līdzekļi ir līdz 20 564 204 eiro un valsts budžeta līdzekļi – 3 628 977 eiro. Savukārt radošo industriju inkubatora attīstībā paredzēts ieguldīt līdz 6 628 269 eiro apmērā, no kuriem ERAF finansējums ir līdz 5 634 029 eiro, bet valsts budžeta finansējums – 994 240 eiro.

Inkubatoru programmas mērķis ir atbalstīt jaunu dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību Latvijas reģionos, nodrošinot gala labuma guvējiem uzņēmējdarbībai nepieciešamās konsultācijas, apmācības un pasākumus par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu, vidi un grantu līdzfinansējumu komersantu darbības izmaksām.

Paredzēts, ka tiks izveidotas inkubācijas atbalsta sniegšanas vienības katrā nacionālas nozīmes attīstības centra pašvaldībā, un papildus šādas vienības var veidot arī reģionālas nozīmes attīstības centros un citās pašvaldībās. LIAA būs jānodrošina inkubācijas atbalsta pieejamība visā Latvijā neatkarīgi no tā, vai pašvaldībā ir izveidota inkubācijas atbalsta sniegšanas vienība.

Pasākuma mērķa grupa ir fiziskas personas, kuri veic vai gatavojas uzsākt saimniecisko darbību, un sīkie (mikro), mazie un vidējie komersanti, kuri varēs saņemt atbalstu pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalsta veidā.

LIAA līdz šā gada 1. augustam jāiesniedz CFLA projekts inkubatoru attīstībai, taču aģentūra jau izsludinājusi konkursus uz Biznesa inkubatoru departamentu Liepājas, Jelgavas, Ventspils, Rēzeknes, Jūrmalas, Jēkabpils, Valmieras un Daugavpils biznesa inkubatoru vadītāju amatiem.

Visi amati ir uz noteiktu laiku – līdz 2023.gada 31.decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+