×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Reģionos atsāks latviešu kino izplatīšanas projektu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar Kinodienu Pļavmuižas Saietu namā 24. novembrī savu ceturto sezonu uzsāk Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS) latviešu filmu reģionālās izplatīšanas projekts „Kino visiem un visur Latvijā”.

 

Lai nodrošinātu Latvijas novadu iedzīvotājiem regulāru iespēju noskatīties jaunākās Latvijā uzņemtās filmas, LKS 2010. gadā uzsāka projektu „Kino visiem un visur Latvijā”, kura nepārtrauktas darbības laikā ir aktivizēta reģionālo kultūras iestāžu un lauku skatītāju interese par latviešu filmām. Pēdējo gadu spēlfilmas, dokumentālās lentes un animācijas filmu programmas 358 seansos ir noskatījušies jau 15 512 skatītāji reģionos. Pateicoties VKKF mērķprogrammas “Profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana Latvijas reģionos” atbalstam, jaunās latviešu filmas regulāri nonāks pie skatītāja līdz pat 2013. gada beigām.

Projekta mērķis ir padarīt latviešu filmas pieejamas visā Latvijā, nodrošināt vienmērīgu un nepārtrauktu filmu seansu regularitāti Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Kurzemē, īstenot informatīvi konsultatīvo sadarbību ar reģionālajām kultūras iestādēm , organizēt skatītāju tikšanos ar filmu autoriem, veidot tematiskas filmu programmas, kinodienas un īpašo pasākumu seansus.

Jau tuvākajā laikā visā Latvijā tiks piedāvāta tikko pabeigtā režisora Dāvja Sīmaņa gleznieciski iespaidīgā dokumentālā filma „Pēdējā tempļa hronika”, kurā portretēta Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecība (filmu studija EGO MEDIA) un režisores Lailas Pakalniņas jaunā spēlfilma „Picas” (stāsts par diviem picu cepējiem, kuri bēg kopā ar nozagtu seifu), kura tikko saņēmusi žūrijas specbalvu Starptautiskajā Romas kino festivālā un uz Latvijas ekrāniem nonāks 21. decembrī.

Pļavmuižas Saietu nams atrodas Talsu novadā, tajā darbojas 6 amatiermākslas kolektīvi un tiek rīkoti daudzveidīgi kultūras pasākumi.

Pļavmuižas (Talsu novads) Kinodienas apmeklētājiem tiks piedāvāti trīs filmu seansi. Režisora Armanda Zvirbuļa asprātīgā spēlfilma bērniem „Mazie laupītāji” (studija FORMA) sagādās jaukus brīžus mazajiem skatītājiem, Rīgas Kinostudijā uzņemtā dokumentāla lente „Ceplis. Filmas arheoloģija” (režisore Agita Cāne-Ķīle) atklās mūsu kinovēstures leģendārās filmas aizkadra noslēpumus, bet vakara seansā tiks demonstrēta lielu skatītāju atsaucību ieguvusī spēlfilma „Dancis pa trim” (filmu studija KAUPO) , kurā galvenās lomas atveido pāragri no dzīves aizgājušais mūziķis Mārtiņš Freimanis un Dailes teātra aktrise Kristīne Nevarauska). Uz tikšanos ar skatītājiem Pļavmuižā ieradīsies arī filmas režisors Arvīds Krievs.

Projekts „Kino visiem un visur Latvijā” ne tikai aizvedīs Latvijā uzņemtās filmas pie skatītājiem ārpus Rīgas, bet arī nodrošinās filmu autoriem atgriezenisko saiti ar skatītāju , kas palīdzēs saprast, kādas filmas no to veidotājiem sagaida daudzveidīga auditorija visos Latvijas novados.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+