×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2014
Drukāt

“Reģionu alianse” izsaka neuzticību Ādažu mēram Zviedrim, viņa vietā virzot Sprindžuku (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Astoņi Ādažu novada domes deputāti šodien parakstījuši un iesnieguši deputātu pieprasījumu par neuzticības izteikšanu pašreizējam Ādažu novada domes priekšsēdētājam Normundam Zviedrim un viņa vietniecei Karīnai Sprūdei, informēja pašvaldībā.

Lielākā daļa iesnieguma parakstītāju ir “Reģionu alianses” deputāti – Valērijs Bulāns, Jānis Ruks, Kerola Dāvidsone, Liāna Pumpure, Pēteris Balzāns un Pēteris Pultraks. No ZZS neuzticību izteicis arī Zviedra priekštecis Māris Sprindžuks, kurš no amata tika gāzts šā gada janvārī, un Artis Brūveris no “Sadarbības”.

“Reģionu alianse” priekšsēdētāja amatā atkal vēlas redzēt Sprindžuku.

Sprindžuks Ādažu novada priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts 20.jūnijā, pārņemot varu no Pētera Balzāna, kura pārstāvētā “Reģionu alianse” 2013.gadā pašvaldību vēlēšanās Ādažos saņēma 40% vēlētāju atbalstu un sešus no 15 pašvaldības deputātu mandātiem. Pats Balzāns par mēru atkārtoti kļūt nevēlējās, tāpēc viņa vietā mēra amatam tika virzīts Valērijs Bulāns (“Reģionu alianse”).

Sprindžukam bija izdevība izveidot jaunu koalīciju no piecām partijām, kuru sadarbība, piemēram, valdības koalīcijā, nebūtu iedomājama. Par Sprindžuku mēra amatā nobalsoja trīs deputāti no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), pa diviem – no “Vienotības” un “Saskaņas centra”, kā arī pa vienam – no nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK un “Sadarbības”. Tādējādi koalīcija izveidota no astoņiem cilvēkiem, kas pārstāv piecas dažādas partijas.

Šā gada janvārī Sprindžuka veidotā piecu partiju koalīcija aizklātā balsojumā nobalsoja par jaunu favorītu – Zviedri, bet Sprindžukam ar opozīcijas atbalstu bija par maz, lai nosargātu savu amatu.

Pusgadu Sprindžuks bijis opozīcijā un guvis “Reģionu alianses” uzticību, kas vēlas viņa atgriešanos novada domes priekšsēdētāja amatā.

“Reģionu alianse” Ādažu novada domē veidoja koalīciju iepriekšējā sasaukumā, bet pēc 2013.gada jūnijā notikušajām vēlēšanām nonāca opozīcijā, kad Sprindžuks no piecām partijām izveidoja koalīciju bez “Reģionu alianses”. Paša veidotā koalīcija Sprindžuku gāza no amata šā gada janvārī, viņa vietā ievēlot Zviedri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā prastā sādžā Atbildēt

    Viņu vecie ādažnieki neciena, varbūt tantuki un mazliet daugavpiliešu brālība .Kārtējā ielīšana ar vienas šaubīgas balss vairākumu viņam arī tagad godu neradīs. Uz vēlēšanām iet nav jēgas, jo zemiskā veidā tiek nodoti visi principi, paliek tikai personīgais deputātiņu izdevīgums. ,,Pusgadu bijis opozīcijā un guvis tās uzticību,,……

Draugiem Facebook Twitter Google+