Latvijā
Politika

Reģionu alianse nesaprot atteiksmi pret Liepiņu un Belēviča aizmirsto miljonu 16


Dainis Liepiņš
Dainis Liepiņš
Foto – LETA

Grūti vērtēt politiķim Dainim Liepiņam (LRA) piespriesto kriminālsodu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts amatpersonas deklarācijā, taču neizpratni raisa fakts, ka atšķirībā no Liepiņa bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) par miljona eiro aizdevuma neuzrādīšanu deklarācijā saukts pie administratīvās nevis kriminālatbildības, komentē “Reģionu alianses (RA) valdes priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Ence aģentūrai LETA teica, ka spriedumu Liepiņa lietā grūti vērtēt, jo viņš pilnībā nepārzina pieņemto lēmumu. Taču situācija esot jocīga, jo miljona nenorādīšanas gadījumā šāds kriminālsods netiek piespriests.

Ence uzskata, ka Liepiņa gadījumā būtu saprotams administratīvais sods.

Jautājums par Liepiņa turpmāko darbību politiskajā spēkā tiks skatīts RA valdes sēdē.

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments pirmdien atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Liepiņš atzīts par vainīgu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā un sodīts ar naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 1080 eiro.

Līdz ar to spriedums stājies spēkā, un Liepiņš zaudējis deputāta mandātu.

Saistītie raksti

Pats Liepiņš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka tiesas lēmums nav samērīgs un ir politiski angažēts. Liepiņš uzskata, ka šis nav samērīgs sods un par šo aizmāršību viņam varēja piemērot administratīvu sodu. Viņš kā piemēru minēja situāciju ar Belēviču, kuram bija administratīvie pārkāpumi saistībā ar nepilnībām deklarācijas aizpildīšanā.

Latvijas Reģionu apvienība izveidota 2014.gada februārī un apvieno trīs politiskos spēkus – „Reģionu Aliansi”, Vidzemes partiju un „Apvienību iedzīvotāji” no Ikšķiles novada.

Apvienība 12.Saeimas vēlēšanās ieguva 8 mandātus.

LA.lv