×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Reģionu alianse nesaprot atteiksmi pret Liepiņu un Belēviča aizmirsto miljonu (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Dainis Liepiņš

Grūti vērtēt politiķim Dainim Liepiņam (LRA) piespriesto kriminālsodu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts amatpersonas deklarācijā, taču neizpratni raisa fakts, ka atšķirībā no Liepiņa bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) par miljona eiro aizdevuma neuzrādīšanu deklarācijā saukts pie administratīvās nevis kriminālatbildības, komentē “Reģionu alianses (RA) valdes priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Ence aģentūrai LETA teica, ka spriedumu Liepiņa lietā grūti vērtēt, jo viņš pilnībā nepārzina pieņemto lēmumu. Taču situācija esot jocīga, jo miljona nenorādīšanas gadījumā šāds kriminālsods netiek piespriests.

Ence uzskata, ka Liepiņa gadījumā būtu saprotams administratīvais sods.

Jautājums par Liepiņa turpmāko darbību politiskajā spēkā tiks skatīts RA valdes sēdē.

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments pirmdien atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Liepiņš atzīts par vainīgu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā un sodīts ar naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 1080 eiro.

Līdz ar to spriedums stājies spēkā, un Liepiņš zaudējis deputāta mandātu.

Pats Liepiņš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka tiesas lēmums nav samērīgs un ir politiski angažēts. Liepiņš uzskata, ka šis nav samērīgs sods un par šo aizmāršību viņam varēja piemērot administratīvu sodu. Viņš kā piemēru minēja situāciju ar Belēviču, kuram bija administratīvie pārkāpumi saistībā ar nepilnībām deklarācijas aizpildīšanā.

Latvijas Reģionu apvienība izveidota 2014.gada februārī un apvieno trīs politiskos spēkus – „Reģionu Aliansi”, Vidzemes partiju un „Apvienību iedzīvotāji” no Ikšķiles novada.

Apvienība 12.Saeimas vēlēšanās ieguva 8 mandātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Izskatās,ka par obligāto veselības apdrošināšanu vai,piemēram 21% PVN rupjmaizei,Reģionu aliansei nav pat sava viedokļa?

  2. Nebūsim sīkumaini Atbildēt

    Un kāda ir Reģionu alianses attieksme pret citiem mērķiem novirzīto sociālā budžeta miljardu?

  3. Tāpēc jau arī RA ir pakaļā, ka nesaprot lietu būtību. Ir taču liela šķirba starp Liepiņa ilggadēju nepatiesu ziņu sniegšanu savā amatpersonas deklarācijā un Belēviča savas pašas deklarācijas papildināšanu mēnesi pēc sākotnējās (pirmreizējās) deklarācijas iesniegšanas

  4. Reģionu apvienība tāpēc arī ir opozījā, ka nesaprot vienkāršas lietas: ir būtiska atšķirība starp Liepiņa ilggadēju nepatiesu datu sniegšanu savā deklarācijā un Belēviča paša savas deklarācijas labošanu mēnesi pēc sākotnējās deklarācijas iesniegšanas.

  5. Liepiņš slēpa, bet Belēvičs pats pieteicās mēnesi pēc sākotnējās deklarācijas iesniegšanas un rīkojās atbilstoši VID darbinieku ieteiktajam.

  6. Tad jau visus VID rotējošos darbiniekus lai rotē uz cietumu. Tā būs taisnīgi.

  7. Belēvičs un kāds Liepiņš !!! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+