×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

“Reģionu alianse” sadarbosies tikai ar reģionālajām partijām

Foto: LETAFoto: LETA

“Reģionu alianses” (RA) pārstāvju sapulce nolēmusi uz 12.Saeimas vēlēšanām sadarboties tikai ar reģionālajām partijām un atsevišķiem cilvēkiem, ar kuriem ir līdzīga ideoloģija, aģentūrai LETA sacīja RA valdes priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Paredzēts, ka RA kopā ar Vidzemes partiju vēlēšanās startēs no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) saraksta. Plānots sadarboties arī ar Kaspara Upaciera pārstāvēto “Apvienību iedzīvotāji” Ikšķiles novadā.

Pieņemtais lēmums nozīmē, ka netiks veidota sadarbība ar partiju “Latvijas attīstībai” (LA), jo atsevišķiem tās cilvēkiem ir savi “skeletiņi”. Tā tiek saukta par ekspremjera Einara Repšes partiju un daži tās pārstāvji, iepriekš darbojoties politikā, sastrādājuši pietiekami daudz lietu, kuru sekas nākas izjust vēl pašlaik, norādīja Ence.

Lai pārvarētu 5% barjeru, apvienības biedriem būs jāstrādā un jāiet pie sava reģiona cilvēkiem un jāskaidro, kāpēc viņi vēlas nonākt Saeimā. Pēc nedēļas varētu būt lielāka skaidrība par politiskā spēka vēlēšanu kandidātiem, norādīja RA valdes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, LA risina sarunas ar vairākiem politiskajiem spēkiem par iespējamo sadarbību un kopīgu startu 12.Saeimas vēlēšanās, tostarp ar RA, aģentūrai LETA iepriekš stāstīja LA ģenerālsekretārs Juris Pūce.

“Latvijas attīstībai” ir atvērta sarunām un vēlas sadarboties ar tādiem spēkiem, ar kuriem ir kopīgs vai līdzīgs ideoloģiskais un programmatiskais redzējums. Partija divu nedēļu laikā varētu pieņemt galīgo lēmumu šajā jautājumā, taču jāņem vērā, ka “tango dejo divatā”, tāpēc ar jebkuriem potenciālajiem partneriem vispirms nepieciešams panākt abpusēju vienošanos, skaidroja Pūce.

Šodien Pūce norādīja, ka RA nebija nedz vienīgā, nedz galvenā izvēle attiecībā uz sadarbības veidošanu. “Latvijas attīstībai” uzsver nepieciešamību veidot jaunas darba vietas, lai iedzīvotāji neturpinātu emigrēt, bet “Reģionu alianse” koncentrējoties uz nepieciešamību piešķirt vairāk naudas pašvaldībām.

LA ģenerālsekretārs pauda, ka politiskais spēks ir atvērts sadarbībai ar tiem, kam ir līdzīgas vērtības, un drīzāk runa varētu būt vienošanos ar individuāliem politiķiem.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās par LRA nobalsoja 2,49% un par LA 2,12% vēlētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+