×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Reģionu apvienība rosina noteikt 12% PVN likmi veselīgai pārtikai (1)

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

Opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāti – ārsts Mārtiņš Šics un Jānis Ruks – Saeimas budžeta un finanšu komisijai ir iesnieguši priekšlikumus likumprojektā, kas paredz veselīgai pārtikai ar 2018. gada 1. janvāri samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21% līdz 12%, informē LRA.

“Pirmkārt mūsu mērķis ir veicināt iedzīvotāju veselīgas pārtikas lietošanas ieradumus, tādējādi sekmējot arī kopējo Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa uzlabošanos, kas jau ilgstoši tiek atzīts par vienu no sliktākajiem Eiropas Savienībā. Otrkārt, nodokļa atlaide ir arī instruments, kā ieinteresēt nozares uzņēmumus pārtikas izstrādājumos izmantot veselībai draudzīgākas sastāvdaļas. Pasaules prakse jau ir pierādījusi, ka tieši finansiālais izdevīgums un reāls materiālais labums, nevis sodi vai aizliegumi ir efektīvākais iedzīvotāju un uzņēmumu ieradumu maiņas stimuls,” uzsver Šics.

Pēc viņa teiktā, neveselīgai pārtikai ir ļoti nozīmīga loma sirds un asinsvadu sistēmas slimību izplatībā, kas jau ilgstoši ir populārākais nāves cēlonis Latvijā. Tieši šīs slimības ir arī biežākais iedzīvotāju stacionēšanas iemesls un galvenais pirmreizējās invaliditātes cēlonis. Pasaules Veselības organizācijas un vadošie speciālisti vienbalsīgi uzsvēruši, ka, piemēram, tādu vielu izmantošana pārtikas industrijā, kā trans-taukskābes, nozīmīgi palielina sirds slimību risku.

PVN likmes samazināšana veselīgai pārtikai tiek plānota ar 2018. gada 1. janvāri, lai šie grozījumi neietekmētu pieņemto vidējā termiņa budžetu turpmākajiem trīs gadiem, piebilst LRA.

Jau vēstīts, ka valdība pagājušajā nedēļā neatbalstīja ideju piemērot pārtikai samazināto PVN likmi. Finanšu ministrijā norādīja, ka, izvērtējot iespēju samazināt PVN likmi pārtikas produktiem no standarta likmes 21% uz samazināto likmi 12%, fiskālā ietekme uz valsts budžeta ieņēmumiem 2015.gadam novērtēta negatīvi – budžeta ieņēmumi samazinātos par 194,8 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Piemēram,svaigam,nepasterizētam pilnpienam,kurš tiešām satur 2,8% tauku,maizei bez apjoma palielinātājiem,sāls un cukura,kas cepta no miltiem,bez miltu apstrādes vielām;desām bez nitrītiem,nitrātiem,cūkas ādiņu emulsijas,sojas,garšas pastiprinātājiem un uzlabotājiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+