Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
16. februāris, 2015
Drukāt

Reģionu apvienība rosina noteikt 12% PVN likmi veselīgai pārtikai (1)

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

Opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāti – ārsts Mārtiņš Šics un Jānis Ruks – Saeimas budžeta un finanšu komisijai ir iesnieguši priekšlikumus likumprojektā, kas paredz veselīgai pārtikai ar 2018. gada 1. janvāri samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21% līdz 12%, informē LRA.

“Pirmkārt mūsu mērķis ir veicināt iedzīvotāju veselīgas pārtikas lietošanas ieradumus, tādējādi sekmējot arī kopējo Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa uzlabošanos, kas jau ilgstoši tiek atzīts par vienu no sliktākajiem Eiropas Savienībā. Otrkārt, nodokļa atlaide ir arī instruments, kā ieinteresēt nozares uzņēmumus pārtikas izstrādājumos izmantot veselībai draudzīgākas sastāvdaļas. Pasaules prakse jau ir pierādījusi, ka tieši finansiālais izdevīgums un reāls materiālais labums, nevis sodi vai aizliegumi ir efektīvākais iedzīvotāju un uzņēmumu ieradumu maiņas stimuls,” uzsver Šics.

Pēc viņa teiktā, neveselīgai pārtikai ir ļoti nozīmīga loma sirds un asinsvadu sistēmas slimību izplatībā, kas jau ilgstoši ir populārākais nāves cēlonis Latvijā. Tieši šīs slimības ir arī biežākais iedzīvotāju stacionēšanas iemesls un galvenais pirmreizējās invaliditātes cēlonis. Pasaules Veselības organizācijas un vadošie speciālisti vienbalsīgi uzsvēruši, ka, piemēram, tādu vielu izmantošana pārtikas industrijā, kā trans-taukskābes, nozīmīgi palielina sirds slimību risku.

PVN likmes samazināšana veselīgai pārtikai tiek plānota ar 2018. gada 1. janvāri, lai šie grozījumi neietekmētu pieņemto vidējā termiņa budžetu turpmākajiem trīs gadiem, piebilst LRA.

Jau vēstīts, ka valdība pagājušajā nedēļā neatbalstīja ideju piemērot pārtikai samazināto PVN likmi. Finanšu ministrijā norādīja, ka, izvērtējot iespēju samazināt PVN likmi pārtikas produktiem no standarta likmes 21% uz samazināto likmi 12%, fiskālā ietekme uz valsts budžeta ieņēmumiem 2015.gadam novērtēta negatīvi – budžeta ieņēmumi samazinātos par 194,8 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Piemēram,svaigam,nepasterizētam pilnpienam,kurš tiešām satur 2,8% tauku,maizei bez apjoma palielinātājiem,sāls un cukura,kas cepta no miltiem,bez miltu apstrādes vielām;desām bez nitrītiem,nitrātiem,cūkas ādiņu emulsijas,sojas,garšas pastiprinātājiem un uzlabotājiem!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+