Mobilā versija
+3.8°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
28. decembris, 2016
Drukāt

Kā veicināt pašvaldību sadarbību? (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Valsts pārvalde ir attālinājusies no cilvēkiem, tāpēc tagad, kad tuvojas pašvaldību vēlēšanas, no augšas ir mēģinājumi mūs, pašvaldības, piespiest vienoties. Pirms dažām dienām Kurzemē ieradās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, diemžēl tā arī netika skaidri definēts ne šīs tikšanās mērķis, ne iecerētās sadarbības teritoriju izveidošanas mērķis. Izskatās pēc politisko partiju vēlmes centralizēt valsts pārvaldi. Bet mums jau ir labas sadarbības pieredze, piemēram, īstenojot projektus kopā ar Liepājas pilsētu un kaimiņu novadiem.”

 

Vents Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Vidzemes plānošanas reģiona administrācija uzskata, ka pašvaldību sadarbības veicināšanai nav nepieciešams veidot sadarbības teritorijas un šis uzdevums jāatstāj plānošanas reģionu pārziņā. Augšām nevajadzētu tik ļoti nopūlēties mūs regulēt, pietiktu, ja pašvaldību brīvprātīgo sadarbību valsts atbalstītu ar kādu “burkānu”. Nav pārliecības, piemēram, ka valstij būtu jānosaka, kādās robežās pašvaldībām sadarboties. Reģionu redzējums ir tuvāk īstenībai. Mēs labāk varam izlemt, ar ko mums izdevīgāk sadarboties, un tā arī darām. Tā būvvaldes pakalpojumus un bibliotēkas metodiskā darba pakalpojumus sniedzam Strenču un Smiltenes novadiem. Tūrisma jomā sadarbojamies daudz plašākā teritorijā, kurā ir arī tādi interesanti novadi kā Cēsu, Naukšēnu, Rūjienas, Apes.”

 

Sandra Kapteine, Rugāju novada domes priekšsēdētāja: “Esmu pārliecināta, ka mākslīgi neko nevajag veidot. Ja valsts patiešām vēlas veicināt pašvaldību sadarbību, lai palīdz tām īstenot to ieceres. Kaut vai centienos saglabāt pienācīgu veselības aprūpi, lai neiznāk tā, ka daudzas pašvaldības paliek bez slimnīcas pakalpojumiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pašvaldības Latvijā ir pārāk neatkarīgas no valsts. Vajadzētu lielāku varas centralizāciju, lai ierobežotu visādus brīžiem pat atklāti pretvalstiskus lembergus, bartaševičus, ušakovus un rāviņus.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Ko vēl varētu ieķīlāt?

AS “Latvijas neatkarīgā televīzija” (LNT) ieķīlājusi vairākas sev piederošās preču zīmes, nodrošinot prasījumu 500 miljonu eiro apmērā, liecina informācija “Firmas.lv”. Kopumā LNT ieķīlājusi 20 preču zīmes – “5”, “TV5”, “Kriminal+”, “Večer@22′, “Večer Novostjei”, “Večer Novostjei. Novostj”, “Patriotu nedēļa”, “Bez Cenzuri”, “Labvakar, Latvija!”, “2 Izklaides kanāls”, “Mājokļa jautājums”, “Dziedošās ģimenes”, “Latvijas Princese”, “Latvijas Zelta talanti”, “Eņģeļi pār Latviju”, “Labestības diena”, “Zvaigžņu lietus”, “LNT Ziņas” un “LNT Telekompānija”. Ķīlas ņēmējs ir Londonā reģistrēta banka “ING BANK N.V., London Branch”. “All Media Baltics” valdes priekšsēdētājs Pjērs Danons aģentūrai LETA sacīja, ka preču zīmju ieķīlāšana bija saistīta ar nesen veikto investīciju kompānijas “Providence Equity Partners” darījumu.

Vai 10 gadu cietumsods par karošanu Islāma valsts pusē ir adekvāts?
Draugiem Facebook Twitter Google+