×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Kā veicināt pašvaldību sadarbību? (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Valsts pārvalde ir attālinājusies no cilvēkiem, tāpēc tagad, kad tuvojas pašvaldību vēlēšanas, no augšas ir mēģinājumi mūs, pašvaldības, piespiest vienoties. Pirms dažām dienām Kurzemē ieradās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, diemžēl tā arī netika skaidri definēts ne šīs tikšanās mērķis, ne iecerētās sadarbības teritoriju izveidošanas mērķis. Izskatās pēc politisko partiju vēlmes centralizēt valsts pārvaldi. Bet mums jau ir labas sadarbības pieredze, piemēram, īstenojot projektus kopā ar Liepājas pilsētu un kaimiņu novadiem.”

 

Vents Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Vidzemes plānošanas reģiona administrācija uzskata, ka pašvaldību sadarbības veicināšanai nav nepieciešams veidot sadarbības teritorijas un šis uzdevums jāatstāj plānošanas reģionu pārziņā. Augšām nevajadzētu tik ļoti nopūlēties mūs regulēt, pietiktu, ja pašvaldību brīvprātīgo sadarbību valsts atbalstītu ar kādu “burkānu”. Nav pārliecības, piemēram, ka valstij būtu jānosaka, kādās robežās pašvaldībām sadarboties. Reģionu redzējums ir tuvāk īstenībai. Mēs labāk varam izlemt, ar ko mums izdevīgāk sadarboties, un tā arī darām. Tā būvvaldes pakalpojumus un bibliotēkas metodiskā darba pakalpojumus sniedzam Strenču un Smiltenes novadiem. Tūrisma jomā sadarbojamies daudz plašākā teritorijā, kurā ir arī tādi interesanti novadi kā Cēsu, Naukšēnu, Rūjienas, Apes.”

 

Sandra Kapteine, Rugāju novada domes priekšsēdētāja: “Esmu pārliecināta, ka mākslīgi neko nevajag veidot. Ja valsts patiešām vēlas veicināt pašvaldību sadarbību, lai palīdz tām īstenot to ieceres. Kaut vai centienos saglabāt pienācīgu veselības aprūpi, lai neiznāk tā, ka daudzas pašvaldības paliek bez slimnīcas pakalpojumiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pašvaldības Latvijā ir pārāk neatkarīgas no valsts. Vajadzētu lielāku varas centralizāciju, lai ierobežotu visādus brīžiem pat atklāti pretvalstiskus lembergus, bartaševičus, ušakovus un rāviņus.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+