Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Andulis, Alnis
Piektdiena, 19. janvāris, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Kā veicināt pašvaldību sadarbību? (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Valsts pārvalde ir attālinājusies no cilvēkiem, tāpēc tagad, kad tuvojas pašvaldību vēlēšanas, no augšas ir mēģinājumi mūs, pašvaldības, piespiest vienoties. Pirms dažām dienām Kurzemē ieradās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, diemžēl tā arī netika skaidri definēts ne šīs tikšanās mērķis, ne iecerētās sadarbības teritoriju izveidošanas mērķis. Izskatās pēc politisko partiju vēlmes centralizēt valsts pārvaldi. Bet mums jau ir labas sadarbības pieredze, piemēram, īstenojot projektus kopā ar Liepājas pilsētu un kaimiņu novadiem.”

 

Vents Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Vidzemes plānošanas reģiona administrācija uzskata, ka pašvaldību sadarbības veicināšanai nav nepieciešams veidot sadarbības teritorijas un šis uzdevums jāatstāj plānošanas reģionu pārziņā. Augšām nevajadzētu tik ļoti nopūlēties mūs regulēt, pietiktu, ja pašvaldību brīvprātīgo sadarbību valsts atbalstītu ar kādu “burkānu”. Nav pārliecības, piemēram, ka valstij būtu jānosaka, kādās robežās pašvaldībām sadarboties. Reģionu redzējums ir tuvāk īstenībai. Mēs labāk varam izlemt, ar ko mums izdevīgāk sadarboties, un tā arī darām. Tā būvvaldes pakalpojumus un bibliotēkas metodiskā darba pakalpojumus sniedzam Strenču un Smiltenes novadiem. Tūrisma jomā sadarbojamies daudz plašākā teritorijā, kurā ir arī tādi interesanti novadi kā Cēsu, Naukšēnu, Rūjienas, Apes.”

 

Sandra Kapteine, Rugāju novada domes priekšsēdētāja: “Esmu pārliecināta, ka mākslīgi neko nevajag veidot. Ja valsts patiešām vēlas veicināt pašvaldību sadarbību, lai palīdz tām īstenot to ieceres. Kaut vai centienos saglabāt pienācīgu veselības aprūpi, lai neiznāk tā, ka daudzas pašvaldības paliek bez slimnīcas pakalpojumiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pašvaldības Latvijā ir pārāk neatkarīgas no valsts. Vajadzētu lielāku varas centralizāciju, lai ierobežotu visādus brīžiem pat atklāti pretvalstiskus lembergus, bartaševičus, ušakovus un rāviņus.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kāds ir Latvijas bibliotēku vidējais lasītājs?

Drošības policija (DP) ir sagatavojusi rekomendācijas Latvijas bibliotekāriem, aicinot pievērst uzmanību bibliotēkas apmeklētāju pastiprinātai interesei par islāmu un vardarbību saturošo video materiālu vērošanai internetā. Eiropas valstīs konstatētās tendences liecinot, ka radikāli noskaņotas personas sev interesējošu informāciju aizvien vairāk iegūst no interneta brīvpieejas punktiem, ieskaitot bibliotēkas. DP sagatavojusi bukletu, kurā bibliotekāriem iesaka – ja tiek novērota kāda no DP minētajām pazīmēm, DP aicina noskaidrot konkrētās personu vārdu, aprakstu un informēt par to Drošības policiju.

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+