×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

“RegioStars” projekti – savam reģionam


ArtOnChairs_12

Nākamā gada 31. martā Eiropas Komisija jau septīto reizi nosauks ikgadējā konkursa “RegioStars” balvas ieguvējus – iedvesmojošākos un inovatīvākos ES Kohēzijas fonda finansiāli atbalstītos reģionālos projektus.

No konkursam pieteiktajiem 80 projektiem žūrija jau izraudzījusies 19 finālistus, saglabājot intrigu par projektiem uzvarētājiem līdz pavasarim.

Zināms, ka finālisti ir no 17 dalībvalstu reģioniem un pilsētām, piemēram, Beļģijas, Dānijas, Grieķijas, Ungārijas, Portugāles, Lielbritānijas u. c. Ne Latvijas, ne Igaunijas, ne Lietuvas projektu nav starp 2014. gada finālistiem atšķirībā no 2013. gada, kad Lietuvas sociālās reklāmas projekts, lai radītu pozitīvu iespaidu par nedzirdīgajiem cilvēkiem darba tirgū un sabiedrībā, tika atzīts par vienu no labākajiem. Projektā, kuru īstenoja laika periodā no 2009. līdz 2012. gadam, piedalījās vairāk nekā 600 cilvēku ar dzirdes traucējumiem un vairāk nekā 400 no viņiem tika nodarbināti.

Tomēr ne mazāk interesanti un sabiedrībai noderīgi ir 2014. gada balvai izvirzīto finālistu projekti. Tā, piemēram, kategorijā “Gudra izaugsme. MVU inovācijas” uzmanību piesaista projekts ar nosaukumu “Māksla uz krēsliem”. Mēbeļu ražošana gadiem bijusi viena no ekonomiski svarīgākajām ziemeļu Portugāles pilsētas Paredesas aktivitātēm, un tieši šajā pilsētā atrodas visvairāk krēslu ražošanas fabriku visā Eiropā, tās saražo 65% no nacionālās mēbeļu produkcijas. Kaut arī industrija bija ļoti produktīva, tās tēls bija vecmodīgs un konservatīvs. Projekts “Māksla uz krēsliem”, kurā līdz ar vietējo pašvaldību iesaistījās dažādi partneri, tostarp Portugāles vadošās mākslas un dizaina augstskolas, koncentrējās uz izstrādājumu dizainu, palīdzot šim senajam reģionālajam industrijas virzienam sākt jaunu dzīvi un radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību. Kopumā projekta laikā no 2007. līdz 2013. gadam tika radīti 136 jauni mēbeļu dizaini, tajā bija iesaistīti reģiona 38 mazie un vidēji mazie uzņēmumi un 77 dizaineri, projekta aktivitātēs iesaistījās 54 000 interesentu un 3000 studentu no vietējām skolām un koledžām. Ja jums kādreiz nāksies iegādāties vai sēdēt uz krēsla dzīvespriecīgās krāsās un ar neparastas formas vai gleznojuma atzveltni, tad ziniet – tas tapis Ziemeļportugālē.

Kategorijā “Izaugsme. Darbavietas jaunajai paaudzei” “RegioStars” finālistu vidū ir Umbrijas reģiona (Itālija) projekts “Idejas! Jauns uzņēmums!”, kura mērķis bija sniegt palīdzīgu roku un svaigas idejas, lai gados jauni uzņēmēji varētu sākt paši savu biznesu. 28 jaunie uzņēmēji sešus mēnešus apguva pieredzi dažāda ranga biznesa, zinātniskās pētniecības uzņēmumos, zinātnes parkos un biznesa inkubatoros Francijā, Spānijā, Vācijā, Lielbritānijā, Beļģijā, Zviedrijā, Dānijā, Ungārijā un Portugālē. Svarīgi, ka, beidzoties projekta ārvalstu apceļošanas sadaļai, jaunajiem uzņēmējiem tika piešķirts finansiāls atbalsts sava biznesa plāna izveidošanai un starta kapitāls, lai sāktu uzņēmuma darbību. Umbrijas reģionam šis projekts bija ļoti nozīmīgs, jo jauniešu bezdarbs šeit sasniedz 21%. Tā mērķis bija arī ietekmēt reģiona demogrāfisko situāciju, lai jaunie cilvēki to nepamestu, bet izvēlētos par savu dzīvesvietu. Umbrijā mīt proporcionāli vairāk veco ļaužu nekā citviet Itālijā. Projekta rezultāti īstenojās deviņos jaunos uzņēmumos, kas tika radīti reģionā, un tie visi ir finansiāli ilgtspējīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+