×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Reģistrēšanas kārtība

Turpmāk darbinieku reģistrēšanas kārtība un termiņi būs precīzi noteikti, bet darba devējam būs jāsniedz ziņas par cilvēku, ar kuru noslēgts uzņēmuma līgums, ja viņš nav reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs.

 

To paredz grozījumi Ministru kabineta “Noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli” .

Darba devējam, tostarp arī mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam, katrs darbinieks būs jāreģistrē Valsts ieņēmumu dienestā:

• elektroniski (elektroniskajā deklarēšanās sistēmā) ne vēlāk kā vienu stundu pirms cilvēks uzsāk darbu (ja ziņas iesniedz papīra formā, saglabājas līdzšinējā kārtība, kad tās jāsniedz VID ne vēlāk kā vienu dienu pirms darba uzsākšanas);

• ne vēlāk kā trīs darbdienu laikā – tie darbinieki, kuriem piešķirts vai beidzies atvaļinājums bez darba algas saglabāšanas;

• ja mainīts vai zaudēts likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” noteiktais darba ņēmēja statuss (līdz šim ziņas darba devējam bija jāsniedz līdz nākamā mēneša piektajam datumam).

Turpmāk darba devējiem būs jāsniedz VID ziņas par personām, ar kurām noslēgs vai izbeigs uzņēmuma līgumu, ja cilvēks nebūs reģistrējies VID kā saimnieciskās darbības veicējs. Šādas ziņas būs jāsniedz uzņēmuma līguma noslēgšanas un izbeigšanas dienā. Savukārt par līgumiem, kas noslēgti līdz brīdim, kamēr stāsies spēkā šie grozījumi un arī turpināsies pēc tam, privātpersonas, kuras nav reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicējas, darba devējam VID būs jāreģistrē 30 dienu laikā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+