Tehnika
Auto un moto

Regulāri maina joslas: vai CSDD asprātīgās ceļazīmes to novērsīs? 1

Foto no CSDD Facebook

Ar 10 asprātīgām nerakstīto likumu ceļa zīmēm atklāta ceļu satiksmes kultūras kampaņa “Par labām attiecībām”.

“Attiecības uz ceļa mēdz būt sarežģītas, ne visu iespējams atrunāt ceļu satiksmes noteikumos.
Tādēļ CSDD aicina vienoties par nerakstītajiem likumiem uz Latvijas ceļiem,” akcijas būtību piesaka direkcija.

CSDD šodien prezentēja desmit nerakstītus ceļu satiksmes likumus, ar kuriem iepazīstināja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, olimpiete Ineta Radēviča.

Atklāšanas pasākumā ministrs norādīja, ka joprojām ir daudz jomas satiksmes kultūrā, kur Latvijai ir jālabojas. Kā piemērus viņš minēja satiksmes dalībniekus, kuri regulāri maina joslas, kā arī cilvēkus, kas nerāda pagrieziena signālus.

CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs atgādināja, ka CSDD veiktā aptaujā 70% autovadītāju atbildēja, ka viņus kaitina satiksmes dalībnieki, kuri nerāda pagrieziena signālus.
Svinīgajā ceļa zīmju atklāšanā katrai ceļa zīmei tika piešķirts aizbildnis, kurš sīkāk iepazīstināja ar ceļa zīmes būtību.

Šodien prezentētās ceļa zīmes uz Latvijas ceļiem nebūs atrodamas, bet ar tām varēs iepazīties Rīgas motormuzejā, kā arī visu augustu “Circle K” degvielas uzpildes stacijās.

Augustā publiskajā kampaņā uzsvars tiks likts uz mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku tiesībām, piemēram, aicinot auto braucējus ievērot velosipēdistu tiesības. Turpretim, septembrī akcija koncentrēsies uz autovadītāju savstarpējām attiecībām uz ceļa.

Galerijas nosaukums
LA.lv