Ekonomika
Bizness

Regulators apstiprina jaunus dabasgāzes pārvades tarifus0

Foto – LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi jaunus
dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojumu tarifus, portālu LA.lv informēja SPRK pārstāve Ieva Bethere.

Apstiprinātie tarifi stāsies spēkā no 19.jūlija.

SPRK uzsver, ka jaunie dabasgāzes pārvades tarifi sekmēs Inčukalna pazemes gāzes krātuves izmantošanu un veicinās vienotā Baltijas dabasgāzes tirgus attīstību.

Vienlaikus SPRK norāda, ka salīdzinot ar sākotnēji iesniegto tarifu projektu, kopējās izmaksas samazinātas par 5,4 miljoniem eiro.

AS “Conexus Baltic Grid” SPRK pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu projektu iesniedza 2017.gada 22.decembrī. Izvērtēšanas laikā SPRK komersantam vairākkārt pieprasīja papildu informāciju, kā arī tarifu projekta precizējumu.

Jaunajos tarifos ir paredzēta bezmaksas ieeja un izeja Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (iepriekš noteikta 50% atlaide), kas sekmēs efektīvāku pārvades sistēmas izmantošanu un nodrošinās lielākus dabasgāzes piegādes apjomus no krātuves ziemas periodā. Tāpat ir paredzēts zemāks tarifs jeb maksa uz ārējām robežām (ieejas punktam no citas valsts pārvades sistēmas un izejas punktam uz citas valsts pārvades sistēmu). Savukārt pārvades sistēmas pakalpojums Latvijas lietotāju apgādei turpmāk būs 2,13 eiro /MWh līdzšinējo 1,99 eiro/MWh.

AS “Conexus Baltic Grid” kā vienotais dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades sistēmas operators tikai izveidots 2016.gada decembrī. Lai sistēmas operators varētu sniegt pārvades un uzglabāšanas pakalpojumus, SPRK, rūpīgi izvērtējot visus iesniegtos dokumentus un informāciju, 2017. gada janvārī izsniedza AS “Conexus Baltic Grid” licenci dabasgāzes pārvadei un uzglabāšanai turpmākajiem 20 gadiem.

LA.lv