×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Vai drīkst atteikties no obligātā rehabilitācijas plāna un kādas būs sekas, kārtojot invaliditāti (3)

paris_skumji_bedas_Sh

Aizgāju uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju, lai noteiktu invaliditāti. Man ir grūti pārvietoties (augsts asinsspiediens un citas vainas). Pagaidām nav zināms, vai vispār piešķirs invaliditāti, taču būšot jāizpilda rehabilitācijas plāns. Ko tas nozīmē? Vai iespējams atteikties no plāna? MĀRĪTE JELGAVAS NOVADĀ

 

Acīmredzot šajā gadījumā runa ir par prognozējamu invaliditāti un individuālo rehabilitācijas plānu, lai novērstu invaliditāti. Šo jautājumu reglamentē Invaliditātes likums un Ministru kabineta noteikumi.

Likumā teikts, ka individuālā rehabilitācijas plāna izstrāde personai ar prognozējamu invaliditāti ir obligāta, savukārt tā nepieciešamību invalīdam nosaka Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija. Pasākumu veidus un termiņus, kā arī veidlapu un plāna izstrādes un īstenošanas kārtību nosaka Ministru kabinets.

 

Pienākumi

Ārstējošā ārsta pienākums ir:

• pamatojoties uz komisijas un ārstniecības procesā iesaistīto speciālistu ieteikumiem, izstrādāt plānu personai ar prognozējamu invaliditāti un kontrolēt tā izpildi;

• izstrādājot un izpildot plānu, sadarboties ar personas deklarētās dzīvesvietas pašvaldības sociālo dienestu, valsts komisiju un citiem speciālistiem, kā arī ar pašu personu;

• pēc plānā noteikto pasākumu īstenošanas, ja nepieciešams, nosūtīt personu uz atkārtotu invaliditātes ekspertīzi.

Pašvaldības sociālajam dienestam ir pienākums izstrādāt plānu personai ar prognozējamu invaliditāti, kā arī kontrolēt tā izpildi, ja iesniegts ieteikumu plāns, kurā iekļauti ārstējošā ārsta noteiktie turpmākās ārstēšanas un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi.

Personai ar prognozējamu invaliditāti vai invaliditāti ir pienākums piedalīties plāna izstrādē un tā izpildē:

1) rūpēties par savu veselību;

2) pildīt ārstniecības personu, ārstniecības atbalsta personu, sociālo darbinieku un citu rehabilitācijā iesaistīto speciālistu norādījumus;

3) sadarboties ar sociālo pakalpojumu sniedzējiem, valsts un pašvaldību institūcijām;

4) līdzdarboties savu sociālo tiesību īstenošanā;

5) aktīvi iesaistīties nodarbinātību veicinošos pasākumos.

! Personai ir tiesības saņemt ārstējošā ārsta vai pašvaldības sociālā dienesta informāciju par plānā iekļautajiem pasākumiem un prognozējamiem rezultātiem.

 

Ja atsakās vai nepilda

Personai ar prognozējamu invaliditāti vai invaliditāti ir tiesības rakstveidā atteikties no individuālā rehabilitācijas plāna. Ārstējošajam ārstam vai pašvaldības sociālajam dienestam tad ir pienākums izskaidrot atteikšanās sekas un informēt valsts komisiju par šādu lēmumu. Personai, kura atteikusies, nav tiesību prioritāri saņemt no valsts budžeta apmaksātos ārstniecības, kā arī sociālās un profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus.

Ja persona nepilda savus pienākumus, sociālo pakalpojumu sniedzējs var pilnīgi vai daļēji pārtraukt sociālo pakalpojumu sniegšanu līdz šo pienākumu izpildei.

 

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Diemžēl atbildīgie ārsti ignore ārstu komisiju ieteikumus un ar savu bezdarbību veicina slimības pāreju invaliditatē.Tas turpinas jau 8 gadus,slimība lēnam sagrauž organismu,bet atbildīgie ārsti joprojam ir bezdarbīgi un bezatbildīgi.

 2. Kamer to plaanu pildis, pa to laiku cilveks jau bus nomiris…..tad nav cilveka, nav jamaksaa nauda.

 3. Tas vārds “komisija” ir lieks !
  Kopš padomju laikiem esmu ar vairākām kaitēm griezies pie ārstiem, bet ne reizi vairāk par vienu terapeitu neesmu redzējis !
  Tās “rehabilitācijas” ir tik formālas, ka, drīzāk, padara vēl slimāku.
  Ja nedzīvo blakus poliklīnikai, tad milzīgas problēmas ar sabiedriskā transporta maršrutu plānu un laikiem un izmaksām.
  Tad vēl ar uztura pieejamību(cenas), dienas režīmu(parasti tāds, kuru var ievērot tikai GUĻOT slimnīcā), ar steidzīgu slimības lapu noslēgšanu(pēc dažām dienām jāsāk visa ceremonija no jauna).
  Formāla veselības nodrošināšanas DEMONSTRĀCIJA, paredzēta atskaitēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+