Vai drīkst atteikties no obligātā rehabilitācijas plāna un kādas būs sekas, kārtojot invaliditāti 3

Aizgāju uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju, lai noteiktu invaliditāti. Man ir grūti pārvietoties (augsts asinsspiediens un citas vainas). Pagaidām nav zināms, vai vispār piešķirs invaliditāti, taču būšot jāizpilda rehabilitācijas plāns. Ko tas nozīmē? Vai iespējams atteikties no plāna? MĀRĪTE JELGAVAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Acīmredzot šajā gadījumā runa ir par prognozējamu invaliditāti un individuālo rehabilitācijas plānu, lai novērstu invaliditāti. Šo jautājumu reglamentē Invaliditātes likums un Ministru kabineta noteikumi.

Likumā teikts, ka individuālā rehabilitācijas plāna izstrāde personai ar prognozējamu invaliditāti ir obligāta, savukārt tā nepieciešamību invalīdam nosaka Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija. Pasākumu veidus un termiņus, kā arī veidlapu un plāna izstrādes un īstenošanas kārtību nosaka Ministru kabinets.

Pienākumi

Ārstējošā ārsta pienākums ir:

CITI ŠOBRĪD LASA

• pamatojoties uz komisijas un ārstniecības procesā iesaistīto speciālistu ieteikumiem, izstrādāt plānu personai ar prognozējamu invaliditāti un kontrolēt tā izpildi;

• izstrādājot un izpildot plānu, sadarboties ar personas deklarētās dzīvesvietas pašvaldības sociālo dienestu, valsts komisiju un citiem speciālistiem, kā arī ar pašu personu;

• pēc plānā noteikto pasākumu īstenošanas, ja nepieciešams, nosūtīt personu uz atkārtotu invaliditātes ekspertīzi.

Pašvaldības sociālajam dienestam ir pienākums izstrādāt plānu personai ar prognozējamu invaliditāti, kā arī kontrolēt tā izpildi, ja iesniegts ieteikumu plāns, kurā iekļauti ārstējošā ārsta noteiktie turpmākās ārstēšanas un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi.

Personai ar prognozējamu invaliditāti vai invaliditāti ir pienākums piedalīties plāna izstrādē un tā izpildē:

1) rūpēties par savu veselību;

2) pildīt ārstniecības personu, ārstniecības atbalsta personu, sociālo darbinieku un citu rehabilitācijā iesaistīto speciālistu norādījumus;

3) sadarboties ar sociālo pakalpojumu sniedzējiem, valsts un pašvaldību institūcijām;

4) līdzdarboties savu sociālo tiesību īstenošanā;

5) aktīvi iesaistīties nodarbinātību veicinošos pasākumos.

! Personai ir tiesības saņemt ārstējošā ārsta vai pašvaldības sociālā dienesta informāciju par plānā iekļautajiem pasākumiem un prognozējamiem rezultātiem.

Ja atsakās vai nepilda

Personai ar prognozējamu invaliditāti vai invaliditāti ir tiesības rakstveidā atteikties no individuālā rehabilitācijas plāna. Ārstējošajam ārstam vai pašvaldības sociālajam dienestam tad ir pienākums izskaidrot atteikšanās sekas un informēt valsts komisiju par šādu lēmumu. Personai, kura atteikusies, nav tiesību prioritāri saņemt no valsts budžeta apmaksātos ārstniecības, kā arī sociālās un profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus.

Reklāma
Reklāma

Ja persona nepilda savus pienākumus, sociālo pakalpojumu sniedzējs var pilnīgi vai daļēji pārtraukt sociālo pakalpojumu sniegšanu līdz šo pienākumu izpildei.

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.