×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Reiks ar patriotisku video “#ParLatviju” aicina latviešus atgriezties dzimtenē (6)

Ekrānšāviņš no YouTube videoEkrānšāviņš no YouTube video

Šodien, Lāčplēša dienā, gatavojoties Latvijas valsts 98. neatkarības proklomēšanas gadadienai, Reiks nodod klausītājiem savai dzimtenei veltītu dziesmu un video #ParLatviju.

Dziesmā Reiks aicina latviešus, kuri devušies dzīves gaitās svešzemē, atgriezties dzimtenē, un tos, kuri ir Latvijā, būt vienotiem. Videoklipā redzami gleznaini Rīgas skati un Brīvības piemineklis no putna lidojuma, Cēsu pilsdrupas, tautas deju kolektīva uzvedums, iefilmēti kadri Rīgas pilī un studijā, kurā tapusi un ierakstīta jaunā dziesma, kā arī iekļauti arhīva video ar vēsturiskiem kadriem.

“Latvieši pamet Latviju, jo nespēj izdzīvot ar tiem līdzekļiem, ko saņem šeit, ir grūti uzturēt bērnus un ģimeni. Iedzīvotāju mirstība krietni pārspēj dzimstību. Rodas jautājums – kas notiks ar latviešu tautu pēc 100 gadiem? Varbūt es viens neko nemainīšu šajā valstī, bet mani dzirdēs ļoti daudz cilvēku, ar kuriem kopā tiešām varam ko mainīt! Mums ir jābūt vienotiem, jāpalīdz līdzcilvēkiem un kopā jāveicina mūsu valsts attīstību un izaugsmi. Tieši tādēļ vēlos uzrunāt tos, kuri visvairāk to spēj ietekmēt! Es vēlos, lai cilvēki Latvijā ir laimīgi, lai latviešu tauta plaukst, un mēs visi dalāmies šajā priekā, nevis ēdam viens otru nost. Šeit mēs piedzimām, šeit mēs izaugām, un šī ir mūsu zeme! Dažādos laikos visdažādākās varas ir vēlējušās mums to atņemt, tāpēc būsim stipri un vienoti šodien- gluži kā Latvijas brīvības cīņās. Par godu Lāčplēša dienai – par Latviju!” Tā Reiks.

Reiks izsaka pateicību Vitālijam Čakšam (piedziedājums), Rolānam Gulbim, Ilzei Gulbei, Kārlim un Valdim Indrišonokiem (studija, skaņu ieraksts), Faktam (skaņas pēcapstrāde), Tomam Ringam un Reinim Vilnim Baltiņam (video), Elvim Līcītim, Denisam Stepanovam, Jānim Ziediņam, Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, Valsts prezidenta kancelejai, deju kolektīvam “Diždancis”, Jelgavas kultūras namam un visiem, kas palīdzēja dziesmas un videoklipa tapšanā.

Paldies Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei par labajiem vārdiem!

Reiks (Arvis Reiks) ir hiphopa izpildītājs no Rīgas, kas mūzikā darbojas kopš 2007. gada un pašmāju hiphopa aprindās ir labi zināms kā apvienības “Kreisais Krasts” dalībnieks. Plašāka auditorija Reiku iepazina ar projektu “Olas”, kas divu gadu laikā iekaroja internetu. 2016. gada pavasarī Reiks izdeva pirmo solo ierakstu “Leģendas” no nākamgad gaidāmā debijas albuma. Šobrīd oficiālajā Youtube kanālā publicēti jau pieci singli ar videoklipiem, kas kopumā skatīti teju 4 miljonus reižu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

    • Spriežot pēc reika olu domāšanas un uzvedības , te nav vērts atgriezties, bt ko gan negvelž ,lai tik būtu pajoliņu slavenība

  1. Un? Ko Latvijā? Ar skaistiem skatiem paēdis nebūsi. Neviens medaļu nedos, ja visu dzīvi cīnīsies dēļ Rīgas torņa, par kura apskati tāpat jāmaksā no smieklu algas, kuras pusi atvilks nodokļos. Un tie nodokļi tiks izsaimniekoti aci nepamirkšķinot. Pensijā pat nevarēs maizi nopirkt, kur nu vēl medicīnas pakalpojumus apmaksāt. Njā. Latviešus vairs ilgi ar gleznainiem skatiem nepabarosi.

  2. Un? Ko Latvijā? Ar skaistiem skatiem paēdis nebūsi. Neviens medaļu nedos, ja visu dzīvi cīnīsies dēļ Rīgas torņa, par kura apskati tāpat jāmaksā no smieklu algas, kuras pusi atvilks nodokļos. Un tie nodokļi tiks izsaimniekoti aci nepamirkšķinot. Pensijā pat nevarēs maizi nopirkt, kur nu vēl medicīnas pakalpojumus apmaksāt. Njā. Latviešus vairs ilgi ar gleznainiem skatiem nepabarosi.

  3. Ko tad viņi te darīs ? Vai Reiniks darba un dzīvesvietu iedos !!!

    • tieši tā….iedomājieties,kas būs,ja (piemēram) visi latvieši mēneša vai 2 mēnešu laikā atgrieztos,dzīvot kur jau sameklēs,bet darbu….lai varētu dzīvot,nevis eksistēt ?????? ha ha ha… dziedāt jau ir viegli,bet loģikas nekādas….

Draugiem Facebook Twitter Google+