×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Reiņa Zariņa deju kolekcija “Gorā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. decembrī Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors” solokoncertu sniegs izcilais, pasaulē atzītais latviešu pianists Reinis Zariņš. Koncertā skanēs Franča Šūberta darbs un dejas, ko sarakstījuši dažādi 20. gadsimta komponisti.

Rīdzinieks Reinis Zariņš klavierspēles studijas sācis septiņu gadu vecumā, bet jau desmit gadu vecumā debitējis kā solists ar orķestri. Pianists ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jēlas universitātes mūzikas skolas (ASV), kā arī Londonas Karalisko mūzikas akadēmiju. Reinis Zariņš savu skolotāju vidū izceļ Borisu Bermanu, Kristoferu Eltonu, Rafi Haradžanjanu un Renē Salaku.

Reinis Zariņš atzinību iemantojis kā precīzs, ar žilbinošu tehniku apveltīts pianists. Pašlaik viņa spēja pārliecinoši interpretēt gan klasiķus, gan pēdējā gadsimta darbus sajūsminājusi klausītājus daudzviet, arī pasaules prestižākajās koncertzālēs – Amsterdamas “Concertgebouw”, Ņujorkas Kārnegija un Steinveja zālēs, kā arī Londonas Vigmora zālē.

Šobrīd latviešu pianists aktīvi koncertē Eiropā, ASV un nesen arī Dienvidāfrikā. 2011. gadā Reinis Zariņš saņēma Lielo mūzikas balvu par izcilu interpretāciju un līdz šim paguvis plūkt laurus 11 starptautiskos pianistu konkursos. Pianists izdevis trīs augsti novērtētus diskus – studijas albumus “Circus & Magic” un “Jāzeps Vītols – Works for solo piano”, kā arī koncerta ierakstu no Londonas Vigmora zāles.

Gaidāmais koncerts Rēzeknē ir vienīgais pianista solokoncerts Latvijā šā gada otrajā pusē, bet uzstāšanās Rēzeknē būs mūziķa otrā ciemošanās reize Latgales vēstniecībā “Gors”.

Šajā reizē R. Zariņš klausītājiem piedāvās koncertprogrammu “1Schubert | 12dances”, kuras pirmajā daļā izskanēs apjomīga un personiski intīma Šūberta sonāte, ko komponists sarakstījis savas dzīves pēdējos gados. Bet solokoncerta otrajā daļā būs klausāmas dažādu kultūru dejas, kuras galvenokārt 20. gadsimtā sarakstījuši komponisti Šostakovičs, Stravinskis, Smetana, Čaikovskis, Ravēls, Džinasters un citi. “Koncerta otrā daļa būs kā deju kolekcija, kuras programmu esmu uzmanīgi izplānojis, iekļaujot tajā gan slāvu, gan latīņamerikāņu kultūras, gan džeziskākas dejas un noslēdzot visu ar pamatīgāku skaņdarbu, kas ir koncertprogrammas kronis – Ravēla valsi klavieru versijā. Valsis ir mežonīgi grūts, bet liela bauda to spēlēt!” par koncertprogrammu teic pianists. Viņš cer, ka pirmās daļas nopietnais skaņdarbs un otrās daļas daudzi vieglie radīs aizraujoši klausāmu koncertu.

Ja kādam Reiņa Zariņa talanta cienītājam neizdodas nokļūt līdz “Goram”, tad mūziķi vēl šogad būs iespējams sastapt arī uz skatuves Rīgā 19. decembrī Lielajā ģildē festivālā “Eiropas Ziemassvētki”, kad Reinis Zariņš saspēlēsies ar orķestri “Sinfonietta Rīga” un diriģentu Andri Pogu.

Varbūt noder

Koncerts 7. XII 19.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”.

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, “www.bilesuparadize.lv”.

Cena: EUR 7.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+